Skocz do zawartości

1.02.2008 Toruń przemarsz jeńców


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Muszę powiedzieć że także bawiłem się nieźle bo szanowni koledzy szkopy bardzo fajnie udawali przestraszonych i z wielkim artyzmem przed nami uciekali.
Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu organizatorów oraz swoim własnym chciałbym serdecznie podziękować kolegom z grup:
- Primorje 1945 z Wałcza oraz Trójmiejskiej Sekcji Sowieckiej przy Pomeranii 1945,
- Kalina Krasnala, ze szczególnym podziękowaniem dla Nietoperza oraz Argusa,
- Festung Breslau,
- wszystkim pozostałym nie zrzeszonym Kolegom
- oraz Zarządowi Stowarzyszenia Miłośników Artylerii i Militariów w Toruniu za pomoc logistyczno-organizacyjną, bez której inscenizacja nie odbyła by się.
Dzięki za to ze chciało Wam się przyjechać charytatywnie na imprezę, sens której tak wielu podważało doszukując się podtekstów, a która została bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców i myślę że dała pewną satysfakcję uczestnikom.

Dzięki za wszystko Piotr Kryn, GRH Wiking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej odwagi Irade nie musisz za takie rzeczy przepraszać... Rzeczywiście w Toruniu nie mamy grupy odtwarzajacej Wehrmacht z prawdziwego zdarzenia. szkoda wielka bo kiedyś wszystko było na najlepszej drodze...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Acerze, moderator jak widać po stronie wikinga jest członkiem grupy i chyba to tłumaczy natychmiastową interwencję jak tylko dyskusja potoczyła się nie po myśli.

Szkoda że w innych przypadkach nie ma takiego ekspresu.

Ech ta Polska... te układziki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie EMP35 i Acer załóżcie sobie osobny wątek o szemranych" powiązaniach administratora z grupami rekonstrukcyjnymi, sataniastami, Radiem Maryja, CBA, Związkiem Kynologicznym i z czym tam jeszcze chcecie albo piszcie na temat.
Ze swojej strony muszę powiedzieć że inscenizacja była ze wszech miar udana.Zarówno moja skromna osoba jak i (z tego co widziałem) widownia bawili się przednio. Podziękowania i pozdrowienia dla kolegów biorących udział w tym skromnym przedsięwzięciu i do rychłego zobaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina że znam wizerunek admina, to raz,
a dwa stwierdziłem tylko fakt jego obecności na fotach z inscenizacji, oraz dużą ilość kamo. To wszystko.

Reszta komentarza pod moim adresem jest zupełnie bezsensowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mialem okazje goscic w toruniu 1 lutego i podziwiac zorganizowana przez panow inscenizacje. Naprawde udana impreza. Swietny pomysl by zorganizowac tego typu impreze. Ekstra umiejscowienie - przemarsz jencow w samym centrum miasta. Duze zainteresowanie z strony przechodniow i zwiedzajacych miasto obcokrajowcow.
Wyrazy uznania dla grup rekonstrukcyjnych za pełen realizm odtwarzanych postaci i wprowadzenie w klimat tamtych dni. Pozdrawiam i zamieszczam zdjecie : )
Schmeia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer - dziękuję za dostrzeżenie mojej osoby, aczkolwiek to nie wydarzenie, że uczestniczyłem w imprezie, więc mogłeś spokojnie mnie pominąć.
Panowie, proszę, wątek dotyczy rekonstrukcji - inscenizacji, która odbyła się w Toruniu, w piątek, a nie osoby moderatora, proszę wróćcie do tematu.

A propos samej insceniazacji to bardzo ciekawe doświadczenie znalezienie się w takiej sytuacji, odrobinę pokory dla mininych wydarzeń, do własnej roli w ich odtwarzaniu nie zaszkodzi, a takie właśnie refleksje we mnie się skrystalizowały. może gdyby udziałem polityków, stały się doświadczenia z bycia jeńcem, więźniem czy cywilną ofiarą działań wojennych, to tak chętnie nie sięgaliby do \\innych metod prowadzenia polityki\\"
Dziekuję wszystkim kolegom rekonstruktorom, z obu stron, za poważne i zaangażowane podejście do realizacji zadania. Rzeczywiście odbiór był raczej pozytywny, z tego co zdążyłem zauważyć. Jak to zwykle w kuluarach, mieliśmy rozmowę ze świadkiem pobytu w Toruniu, jednostki, którą w piątek odtwarzaliśmy i wzbogacilismy się o kolejną relację z tamtych dni. Sobota to już całkiem inna historia... ale było i się działo. Pozdrawiam


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 20:00 03-02-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem brać udział w tej inscenizacj po ciemnej stronie mocy ale niestety sprawy zawodowe storpedowały i tylko załapałem się na widza. Myśle ze bardzo udana impreza i podobała się ludzią a nie wspomne już o grochówce na którą było wielu chętnych widzów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W imieniu Stowarzyszenia GRH Festung Breslau bardzo serdecznie dziękuję Organizatorom i Gospodarzom za zaproszenie i szansę udziału w tej niecodziennej rekonstrukcji. Może dzięki niej przestanie się postrzegać rekonstrukcję niemiecką (a szczególnie Waffen-SS) jako zbiorowisko neonazistów, faszystów czy innych ludzi z Marsa, a dostrzeże się po prostu rekonstruktorów, którzy potrafią teatralnie odegrać KAŻDĄ powierzoną im rolę (nie tylko butnych SS-mannów, jak to widzą niektórzy obserwatorzy środowiska) - czyż nie o to chodzi w tym co robimy?
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Michał
GRH Festung Breslau
www.festungbreslau.wroclaw.pl


PS Fotki będą na naszej www być może jeszcze dzisiaj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pragnę publicznie przeprosić kolegów z grupy KALINA KRASNAJA, za niefortunną pomyłkę w nazwie, jaka wkradała sie w w jednym z moich postów. Oczywiscie z krasnalami nie macie nic wspólnego. Przepraszam koledzy i pozdrawiam
Piotr Kryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten Pan były radny to chyba żywy przykład na powiedzenie -tonący rzydko" się chwyta... Obawiam sie,że jego gwiazda mocno przygasła i takimi donoso-spektaklami chce zwrócic na siebie uwage. Myśle też ,że ta sytuacja może wbrew intencjom tego Pana, przynieśc pozytywne skutki dla samej imprezy (a raczej dla przyszlych imprez), bo przecież reklama dźwigną handlu.. i w przyszłości każdy mieszkaniec Torunia będzie chiał zobaczyc co to za dziwo" się na rynku dzieje. Także życze organizatorom samych sukcesów i kolejnych udanych imprez.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie