Skocz do zawartości

Oficerowie ???????


Rekomendowane odpowiedzi

fakker, ja Cię bardzo przepraszam, ale podałem informację za telewizornią. Też się dziwię, ale może danieloff ma rację. Myślę, ze Pan Prezydent okazał się troszkę małostkowy, mógł awansować na stopień Marszałka, a jednak nie zrobił tego!! Ostatecznie jest Najwyższym Dowódcą Sił Zbrojnych Najjaśniejszej!! i leżeło to w jego kompetencjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakker; to ja byłem troszkę złośliwy bo mnie się w pale" nie mieści taki awans.
Ale tematem postu nie jest ten, nieszczęśnik i jego rodzina, której bardzo, bardzo współczuje. Tylko definicja oficera w naszej tradycji narodowej!
Pozdrawiam Serdecznie Grzegorz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
danieloff napisalPo prostu wybory blisko..."

Hmm...pewnie cos w tym jest tym bardziej ze prezydent RP bedzie nominowal pomordowanych w Katyniu wlasnie teraz gdy wybory blisko!
Swoja droga borowik byl pierwszym poleglym funkc.poza granicami kraju.Jego przelozeni nie bali sie napisac wniosku o posmiertny awans na ppor.Pamietac nalezy ze BOR podlega pod MSWiA.Dziwie sie ze polegli zolnierze nie sa awansowani tez tak wysoko(czyzby to byla wina przelozonych?)wyglada na to ze w MON-ie nadal jest urdel" i nikt nie chce za nikogo nadstawiac glowy.RWD!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcjew awansowanie pomordowanych w Katyniu i innych miejscach zostały przełożone na początek Listopada.Było o tym ostatnio bardzo głośno.Dobrze,że tak się stało gdyż pamięć o nich nie zostanie powiązana z żadną polityką.Jednak porównywanie ich śmierci i śmierci funcjonarjusza BOR-u wybacz nie jest trafieniem wysokie lotu. Bez urazy dla Ciebie.
A czy w MON-ie jest urdel" jak napisałeś? Może i jest jednak nie jest to miejsce do roztrząchiwania takich spraw.Poprostu by awansować w MON-ie trzeba spełniać określone wymagania .Jak się ma to w stosunku do poległych?Zazwyczaj jest to awans o jeden stopień,jednak decyzja należy do prezydenta RP oczywiście na podstawie wniosku jaki zostanie złożony. Nigdy jednak nie spotkałem się z awansem tak wysokim jak w tym przypadku.

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Nie sadzilem ze moja wypowiezd wzbudzi tyle emocji.
Fakker zle zinterpretowales moja sugestie.
Nie porownuje Iraku z Katyniem lecz staram sie uzasadnic wypowiedz danieloffa.Nie istotne jest kiedy beda awansowac pomordowanych wazne kiedy wyplynela taka inicjatywa!

Poprostu by awansować w MON-ie trzeba spełniać określone wymagania"
Slyszales o tzw.awansie spolecznym!Wymagania bedziesz mogl spelnic pozniej np.uzupelnic wyksztalcenie.Takie przypadki rzeczywiscie byly w MSW o MON-ie nie slyszalem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcjew może i faktycznie zle odczytałem Twoje słowa.A prawda jest taka ,że na chwilę obecną w MON-ie nie możesz byc awansowany wyżej i dopiero póżniej uzupełnić braki.
Awans społeczny" może był w innym układzie politycznym teraz jest to niemożliwe. Wprowadziła to między innymi słynna" zmiana z 1 lipca 2004r.Wiem bo jestem na bieżąco :).Na temat MSWiA nie wypowiadam się bo nie moje podwórko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Panowie, moze bredze, ale chyba ostateczny stopien ma znaczenie finansowe dla rodziny nie mowiac o moralnym? Chodzi o to ze dostal promocje na OFICERA. Chyba nowoczesny rownowaznik z dawnych czasow nobilitacja 'chama' za wyjatkowe zaslugi - zapewne wielu szlachciurom z dziada pradziada tez oscia stanela nobilitacja niejakiego Glowackiego Bartosza. Czy dany osobnik na to w zasluzyl to nie moja rzecz osadzac.

Wracajac do tematu, to wlasnie sprawia on mi trudnosci na odwrot. Bo na przyklad jak tlumaczyc 'lacznikowy' (po angielsku 'liason officer') gdy w WP dany lacznikowy mogl byc szeregowcem lub podoficerem?

Zaczyna sie od tego ze w jezyku wojskowym angielskim nie ma pojecia 'lacznosci' jako takiej (najblizsze to chyba zdecydowanie 'new age' i swieckie 'connectedness').
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zgadzam się, ale wspomnij MY LAY, albo Aborygenów, Żmudzinów, Prusów, Indian płn amer., Inków, Azteków, itd.
Wesołych Świąt, trochę spóźnione życzenia ale szczere!
PS a o sądach i prawnikach, to mam od dziesięcioleci wyrobione zdanie i Bóg mnie ustrzegł od pracy" w tym aparacie"
Serdecznie Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie