Skocz do zawartości

Uzbrojenie strzelecki pilota polskich samolotów


Hornet

Rekomendowane odpowiedzi

Lokfan-mam pytanie czy magazynki są koloru stalowo-szarego jak na zdjęciach...czy też znaleziono relikty malowania magazynków?????.Przez pewien czas krążyły pogłoski o malowaniu na kolor khaki lub ponoć na bordowo.......Proszę o odpowiedż i pochwalcie się jakie jeszcze elementy konstrukcji Łosia wykopaliście.....Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam!
Hornet- kolor jest taki jak na zdjęciach, wszystkie elementy(ok tysiąca)wydobyte zostały z głębokiego torfu, i w większości przypadków tam gdzie nie dotarł wrześniowy" płomień części mają kolory oryginalne. Powiem szczerze,że wydobyciu szczątków tego samolotu towarzyszyło WIELKIE wzruszenie. Co do pokazania elementów, to muszę uzyskać zgodę od ludzi którzy zainicjowali te poszukiwania i doprowadzili sprawę do finału. My- ekipa z południa byliśmy tam zaproszeni do pomocy ,jako, że w tematach archeologii lotniczej siedzimy" już od wielu lat. Wszystkie wydobyte części ,po konserwacji znajdą się w muzeum w Bełchatowie. Jeśli uzyskam zgodę od inicjatorów na pokazanie naszych znalezisk otworzę nowy wątek (jeśli oczywiście koledzy tego oczekują).
Pozdrawiam!
lokfan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam również!!!!
Lokfan dzięki za wyczerpującą odpowiedż w sprawie kolorystyki.Rozumię sytuację po dokonaniu znależiska ale ja już osobiście podnoszę dwie ręce do góry za powstaniem nowego wątku o tym fascynującym znalezisku.temat polskiego lotnictwa z okresu września jest mi bliski już od prawie 40 lat i poczekam jeszcze trochę.....Dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w tym tygodniu w miarę wolnego czasu założyć wątek o Łosiu z Patoka. Oby tylko nasz kochany Bocian nie zdenerwował się kolejnym wątkiem z dużą ilością zdjęć.
Ogromna większość części jest jeszcze przed albo w trakcie konserwacji, więc na pełny obraz znalezisk trzeba będzie trochę poczekać.
Hornet odezwij się do mnie na priv mam dla Ciebie ,ciekawą (chyba) propozycję.
Pozdrawiam!
lokfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podanej wcześniej stronie www.dws.xip.pl/ jest podwójny km wz.36, pewnie próbowany przed zamontowaniem na Wilku, jest to chyba jedyne zdjęcie lotniczego km podczas testów. Do kompletu miał wchodzić jakiś sprytny sposób donoszenia taśm amunicjyjnych.
Docelowo podobno miały być montowane dwa km wz.37.
Ciekawe jak miano zamiar upchnąć dwa szczeniaki z magazynkami bębnowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
czy ma ktoś w swoich zbiorach zdjęcia karabinu pilota vickers F używanego na naszych maszynach?? ewentualnie jakieś opracowania? czy były one przerobione na naszą amunicję 7,9 mm? czy używano tych samych taśm jak do naszej trzydziestki? ile zachowało się tych karabinów do naszych czasów? pytam o to bo może się okazać że jest pewna osoba która coś takiego ma tylko trzeba by trafnie zdiagnozować ten sprzęt czy to to właśnie w sumie to sama skorupa bez lufy, wnętrzności jest ale może warto by wyrwać od chłopka ten sprzęt... może za jakiś tydzień lub 2 będę dysponował zdjęciami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Na pierwszy rzut oka robi wrażenie jakiegoś Browninga: komora zamkowa w formie prostego prostopadłościanu, szczelina rączki napinania przy samym końcu tej komory, wysoko" umieszczone okno taśmy. Nietypowa jest osłona lufy, z podłużnymi otworami zamiast okrągłych. Nie mam tu niestety książek żeby sprawdzić dokładnie (piszę z pracy) ale może to lotniczy Browning M2 ten mały (kal.30-06). Browning kalibru .50 na podstawie morskiej jest w Muzeum Wojska Polskiego i jak pamiętam ma na lufie osłonę z okrągłymi otworkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-338 (Oblt. Manfred Kinzel) was fitted with a small bandstand to the front of the tower for a twin 20mm MG151. The configuration was tested before U-338 went on operations. The MG151 guns had the advantage of being small and easy to fit in odd locations. At the same time however they proved ineffective (due to low muzzle velocity resulting in poor range and penetrating power) and were thus never widely adopted.
http://www.uboat.net/technical/flak.htm

czy to to - nie wiem...
kosz wygląda jakby montowany na przód kiosku...!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Dokształciłem się trochę i coraz bardzie wydaje mi się że to lotniczy Browning kal. .30 (z tej rodziny co M1919). Browningi europejskie - brytyjskie i belgijskie (FN) jak również starsze modele amerykańskie (nie tylko lotnicze) miały osłonę lufy z podłużną perforacją. Na potrzeby instalacji zdwojonej produkowano karabiny w odmianie lewej i prawej (z lewo- i prawostronnym zasilaniem i odpowiednio przeniesioną rączką napinania). Niestety póki co nie udało mi się znaleźć zdjęcia takiego jak trzeba (żeby był prawy karabin widoczny z prawej strony). Ale tu sobie można różne Browningi pooglądać:
http://www.gunstar.co.uk/Deactivated-Machine-Gun/Browning-gun-for-sale-gs2292.aspx

http://browningmgs.com/Images_1919A4/Brownings.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie