Jump to content

złoto idzie w ziemi


JACMIL1

Recommended Posts

Czy złoto i srebro przesuwa sie w ziemi znajomy miał przypadek po 5 latach wykopał schowany słoik ze złotem ale przesunął sie w ziemi o 2 metry czy ktoś z państwa miał podobny przypadek wiadomo np;ze po burzy ziemia kamienie wypycha na wierzch a złoto w jaką strone idzie??
Link to comment
Share on other sites

Hmmm, jak napisałeś kolego JACMIL1 o znajomym, który po 5 latach wykopał uprzednio ukryty słoik ze złotem to przypomniał mi się taki polski serial o Tulipanie " :). Przepraszam za to skojarzenie i pozdrawiam :).
Link to comment
Share on other sites

Te złoto i srebro to sprytne szelmy. Uciekają z miejsca zakopania. Prędkość ucieczki to ok. 40 cm rocznie więc wszystko mieści się w granicach normy.
Czyt. kamienie idą w swoją strone, a złoto w swoją.
Mam zły dzień.
Nie ma za co , przepraszam i pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Wujek mojego wujka za socjalizmu miał amły bizniesik i trochę gotówki w związku z tym. Zamienił kiedyś zety na zielone i powierzył ziemi, słusznie zakładając ograniczone zaufanie do systemu bankowego. Miał potem sporego stresa, bo nie odnalazł słoika tam, gdzie myślał, że zakopał. Wszyscy zrzucali winę na galopującą sklerozę delikwenta, a tu jak widać niesłusznie. Nikt nie wiedział, że pieniądze - jak złoto - idzie w ziemi :-D Do ustalenia pozostaje jeszcze kierunek marszu. Myślę, że dolce raczej idą na zachód a ruble na wschód... Może ktoś ma inne doświadczenia/sugestie?
Nie wiedziałem też, że kamienie wypycha burza - zawsze uczono mnie, że to wina zamarzania i rozmarzania gruntu (szczególnie gleb wysadzinowych). Jedno jest jednak pewne, że kamienie idą w górę :-D
Link to comment
Share on other sites

Z tym złotem może być jak z lawinami... Kiedyś w MdM Mann z Materną pokazywali tablicę informacyjną ze schroniska górskiego dotyczącą stopni zagrożenia lawinowego. Pisali tam, w jakich okolicznościach schodzą lawiny przy różnych stopniach zagrożenia. Jakiś kosmita dopisał flamastrem kolejny, najwyższy stopień zagrożenia lawinowego, przy którym - cytuję - \\\\\\lawiny same !!!!!!!!! pod górę\\\\\\".
Czyli nie tylko złoto i kamienie...

ps. mam nadzieję, że admin mnie nie zbanuje ;-)
Zbanowac nie zbanuje ale paluchem pogrozi!!!


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 10:14 27-08-2007
Link to comment
Share on other sites

Tylko ze złoto idzie w ziemi ale na swoim poziomie głębokości zakopania a szczegulnie w owalnym jak słoik przedmiocie w piasku i glinie szczegulnie ,, che che o może owalne kamienie nie wypycha tarcie ziemi w czasie burzy tylko jakieś swistaki he he albo kalibabka,,
Link to comment
Share on other sites

Ja z kopania wracam i odrazu się humor poprawia(choć źle nie było;)
Jackmil trochę już wiesz: cyt. widzę stego"

Główną przyczyną przemieszczania się złota mogą być pazerne stego"zaury.
Tylko udają, że skamieniałe, spokojnie zalegają....
Złoto transportują do chin.
Jest to klasyczny spisek rządu komunistycznego.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Temat ciekawy :-)
Znam taki przypadek zakopania garnka srebrnych międzywojennych z Piłsudskim na środku drewnianej komórki.
Kiedy depozytor postanowił 40 lat później po nie wrócić- bardzo się zdziwił. Od razu ubiegnę pytanie...czemu 40 lat? Bo przeniósł się do wielkiego miasta, komórkę pozostawiając bratu :-) Aha- brat o niczym nie wiedział ;-)
No więc przyjechał, rozkopał...a tu klops :(
Powodów może być tu kilka:
1. wykopał wcześniej ale zapomniał...mało prawdopodobne choć przez taki szmat czasu pewnie dużo mózgów" wypił
2. jednak ktos widział zakopek i go wytargał
3. jednak pochwalił się bratu albo innej osobie przy jakiejś okazji
4. inny bliżej nie okreśłony powód

Akurat w przypadku wędrującego złota" mamy ten czwarty przypadek. Pomijając jego wędrowanie" myślę, że powód jest prostszy niż nam się zdaje np. biegnąca droga została przesunięta o dwa metry, co się często zdarza podczas takich inwestycji :-)

PS. Dobrze że się znalazło :-)))
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information