Skocz do zawartości

Rekonstrukcyjne dziwadła - vol.2


Horst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Każda szanująca się grupa dba o swoją reputację. Moja wychodzi z założenia, że lepiej nie występować w ogóle, niż robić tandete. Każdy nowy członek, dopóki nie skompletuje jakościowo porządnego minimum mundurowego, nie bierze udziału w inscenizacjach. Udziela się w każdy inny sposób w grupie. Ma u nas wsparcie merytoryczne n.t. umundurowania i wyposażenia. Pomagamy mu w doborze munduru i skompletowaniu sprzętu.
Ja swój mundur kompletowałem ok. 4 lat, aby móc się pokazać gdziekolwiek. Wertowałem wiele książek i zdjęć, aby mieć jakieś pojęcie o tym co noszę i co założyć na daną inscenizację. Oczywiście mogłem kupić szwajcara i obszyć za łączne 100 zł., ale po co? żeby zaraz wydać kolejne pieniądze na lepszą kopię? Dlatego zastanówcie się ludzie zanim założycie byle jaką przeróbkę. Jesteście wizytówką nie tylko swoją, ale także całego ruchu rekonstruktorskiego.
Jeżeli chodzi o kwestię porad mundurowych. Zawsze przecież można zrobić sobie zdjęcie w domu i zapytać, co jest nie tak. Na pewno nikt by tu nikogo nie skarcił.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Poprawnośc historyczna w umundurowaniu i wyposażeniu odzwierciedla podejście do rekonstrukcji. Niechlujstwo w wyglądzie daje do zrozumienia mnie jako widzowi, że najważniejsza jest zabawa w wojne, a co ubiorę i jak ubiorę nie jest rzeczą najważniejszą. Założe to co akurat mam w domu i juz jestem w grupie. A że dookoła same dziwadła, to i rażniej bo nikt się nie przyczepi. Zauważcie że normalna grupa nie przyjmie takiego jegomościa w swoje szeregi. Tworzy się rekonstrukcja klasy A, B i C. Niestety tego nie da się zlikwidowac bo takie są realia i zakaza człowiekowi nie sposób. Prawda jest taka, że jest moda na rekonstrukcje wszelakiego typu a prawdziwi rekonstruktorzy nie są w stanie obskoczyc wszystkich. Więc zaprasza się byle kogo lub kto tylko chce i stąd takie miernoctwo.
I jeszcze jedno. Każdy na własną rękę musi uczyc się poprawności mundurowej. XXI wiek to nie epoka Gomółki. Są fotki, filmy, koledzy, wreszcie wątki na tym forum. Tematy wałkowane po kilka razy. Poszperac i poczytac, a nie tylko marudzic, ja nie wiem, nie znam się, prosze pokazac. Weżcie się sami za robote.

PS: Kocham rekonstrukcyjne dziwadła. Bez nich życie stałoby się smutne."
Amen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie posty są chyba nie na temat i zupełnie nie potrzebne złośliwości.

Akurat z tym oficerem ktorego tu wyśmiewacie miałem okazję być na inscenizacji w Iłży i jakoś oprócz ŻK nie zauważyłem innych odznaczeń/nie mowa o choince/ wygląda jak oficer i tyle poco tyle złośliwości Panowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kolego robo01 sie osmieszasz, skoro nie wiesz nawet o kim mowimy. Owszem oficer po prawej stronie wyglada na oficera, ale kolega po lewej ze sznurem strzeleckim (noszonym tylko przy mundurze wyjsciowym, garnizonowym i paradnym) ma stopien podoficerski w stopniu Oberfeldwebla. No, ale awansik pewnie juz niedlugo, takze bez nerwow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundur oficera jest ok, mundur tego obok nie - to szwajcar to raz, ma dziwnie ułożone 3 gwiazdki w 1 rzędzie oraz SZNUR który był noszony tylko do munduru Galowego/Paradnego/Wyjściowego ale nie POLOWEGO, dodatkowo jest założony źle. To tak jakby w WP nosic patki, biały halsztuch i rogatywke garnizonowa w czasie walki (i nie pokazuj zdjecia z grupa wartownikow podobnie ubranich z karabinami pamietajacymi świetność imperium niemieckiego bo ono nic nie wnosi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kamilo – nie pasuje sznur strzelecki noszony przez podoficera z lewej strony, zakładany wg regulaminu Wehrmachtu do munduru wyjsciowego, garnizonowego i paradnego, ale nie do polowego!
O sposobie mocowania gwiazdek na naramiennikach nie wspominając.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

horst mundur oficerski nie podoficera ten też tam wstawiłeś wiec co masz do oficrskiego jesli sam podoficerski ci sie niepodoba to czemu wstaiłestamteż i oficera nastepnym razem wycinaj zdjecia bo mozesz mieć nieprzyjemności ktoś może ci powiedzieć przykre słowa i po co niesnaski a skoro oficer jest prawidłowo tonie powinien być w dziwadłach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest oficerem( czyli posiada odpowiednia wiedze, doswiadczenie etc.) powinien zwrocic uwage swojemu podopiecznemu na temat wlasciwego umundurowania i oporzadzenia. Czyz nie ????

oj koledzy ciagle znajdujecie jakies wymowki na tandete :( Przykre to i niepoprawne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Niestety nikt z Was nie zwrócił uwagi na pojazd ...a w pojezdzie (Kubelek" WH Olive): lampy nie wiem od czego...kierunkowskazy chyba od Żuka , lusterka chyba też ...nie wspominając o rejestracji . To Panom nie przeszkadza ? Tak na serio , miło że jeżdzi następny Kubelek " , daleko Mu jeszcze do doskonałości ..ale nie od razu Kraków... Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie