Skocz do zawartości

Psie znaczki vol.I


Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem, że jestem pewny kokesh. Chyba się na mnie nie gniewasz z powodu niemożności dokładniejszej id.:)?

Ostatnio gdzieś czytałem coś o krowich blaszkach i w tamtym okresie były w formie klipsu(tylko nie mogę stronki znaleźć)
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nic się nie stało ,tylko myślałem że uda mi się rozwiązać zagadkę do czego te znaczki służyły .Zastanawia mnie ten powiat i gmina ,chyba nie chodzi tu o wiejskiego burka ,bo taki mógł mieć co najwyżej na szyi kawałek krowiego łańcucha . Bywając często nad rzeką Pilicą widywałem stada krów i koni luźno się pasących i zawsze zastanawiało mnie jak taki pastuch który się nimi opiekuje rozpoznaje tych swoich podopiecznych, a jest ich czasami kilkaset , może właśnie po takim znaczku wiedział że to Maciejowa krowa lub koń .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek od posiadania psów pobierały i wydawyły wzamian numerek lokalne samorządy,w mieście był to magistrat a na prowincji władze gminne,dlatego sądzę że te gminne żetony mimo braku wizerunku psa to także˝psiaki˝.Zwierzęta rzeżne jak krowy i świnie oznaczane były przypinanymi do ucha kolczykami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Witam!
Trafiłem kiedyś coś takiego i do dziś nie wiem co to , napis ma taki
ŻYR.MAN
BL.JAKTORÓW.
82

podobne kształtem do tych znaczków psich niektórych nie wiecie może co to?
pozdrawiam
tomekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dzięki danieloff za twoje skromne dary w postaci łańcucha , ja
Tobie też coś wyśle , mianowicie ten oto świński znaczek ze Skierniewic , który będzie idealnie pasował do twoich prostackich odpowiedzi.
Pozdro
tomekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
JAASSNYY GWINT , danieloff przepraszam Cię bardzo , ale jakoś tak głupio wyszło z tymi postami że myślałem że to do mnie, jeszcze ten bagnet mnie wkręcił , Przepraszam Bardzo i cofam wszystko, a co do kółeczka nie wiem co to :/ tak jakoś skojarzyłem z tymi znaczkami bo kolega kokesh na zdjęciach pokazał takie kółeczka trochę podobne.
Jeszcze raz Przepraszam
Pozdrawiam
ps: bagnetss załóż swój własny wątek , daj jakieś fajne fotki czy informacje, a nie ciągle wygłupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tego świńskiego czy też krowiego znaczka, to czy może być przedwojenny lub z czasów okupacji , bo z tego co wiem Skierniewice w czasie wojny miały tą samą nazwę.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk - mój post był odpowiedzią na pytanie zadane mi przez tzw. abnetaSS", admini usunęli jego wpis i wyszło jak wyszło, sorki za nieporozumienie. Nawet po wycięciu postów ten idiota sieje zamęt na Forum:-) A świński znaczek fajny:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie