Skocz do zawartości

Iłża 2007 - wrażenia


kloki

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wrażenia z Iłży?
Fajnie było!Organizacja wzorowa oprócz małej ilości pirotechniki ale to kasa i tak jak kolega wczesniej napisał budżet mógł być ograniczeniem w związku z tym jestem wyrozumiały.Pozatym swietna miła atmosfera.Zgranie ze strony niemieckiej mile mnie zaskoczyło.Choć jestem z SGO Narew" to sie czułem jakbyśmy byli jedną duzą grupą a o to chodzi chyba najbardziej.Batalion Tomaszów" integracja z wami była strzałem w T-34" bo jeszcze dziś mi w głowie szumi hehehe ;)
Jacek jeszcze raz dzieki za pomoc mam nadzieje ze mogę na nia liczyć na Nowogrodzie".Ponadto organizatorzy byli wszedzie i słuzyli pomocą.Sanitariuszki przeurocze sory ze wam pustoszyłem stół z super wiktami a jedzenie koledzy było bardzo dobre.Ukłon w strone Żelazny Orzeł" dowódca świetnie odegrał parade przed publicznością czuło sie respekt w intonacji komend.Ponadto koledzy z AA7 ze skarżyska miło sie z wami gawedziło o waszych stronach i ich historii.Jeśli chodzi o strone polską to mam nadzieje że kolega z piechoty z którym walczyłem wrecz na inscenizacji nie doznał obrażeń i z pewnościa przyzna że było to coś nowego na reko heheh ludzie nieżle sie przy tym ubawili :)Ogólnie jestem bardzo wdzieczny organizatorom za miło spedzony czas.Pozdrawiam i zapraszam do Nowogrodu" koło Łomży-Klemens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komentował przebiegu rekonstrukcji, ponieważ mi nie wypada, ale chciałem bardzo podziękować Panu Krzysztofowi z Żelaznego Orła",za profesjonalizm, wyrozumiałość(gafa podczas meldunku-nikt się chyba nie zorientowaqł, a jak tak, to proszę foto), i miłe usposobienie.
Ponadto chciałbym dodać, iż w gronie weteranów rekonstrukcji strony niemieckiej czułem się fantastycznie.Pełen profesjonalizm, oraz pogodne usposobienie wobec młodzika" determinuje mnie do ciągłej nieprzerwanej pracy nad własnym wizerunkiem.Pozdrawiam.Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno (nie czepialskie się) pytanie. W związku z waszymi wrażeniami nie lepiej było kasę wyłożyć na pirotechnikę, a nie na transporter w późnym malowaniu???
A poza tym chwali się Wam przyjmowanie słusznych uwag. Tak trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż to tak jakby robić bal sylwestrowy bez orkiestry,ale za to z dużą ilością fajerwerków. Budżet imprezy wynosił 11000zł. Transporter był wskazany ze wzgledu na odległości pozycji niemieckich od polskich około 500-700 metrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w kwestii broni i regulaminu.

Trochę jestem w szoku jak patrzę na te zdjęcia. Miałem duuużo do czynienia z bronią (co prawda głównie sportową, ale nie tylko) i nauczono mnie odpowiednio się z nią obchodzić.

Nie do pomyślenia jest dla mnie taki brak szacunku dla broni, szczególnie jeżeli chcemy/chcecie wiernie odtwarzać realia bądż co bądź żołnierskie. Nie uwierzę, że znalazłby się żołnierz, który z taką nonszalancją traktuje swoich najbliższych towarzyszy (karabin i kolegów).

Nie chcąc krytykowac, a chcąc być konstruktywny i może pomocny ;)

W sytuacji jak na zdjęciu (poza sytuacjami bojowymi)mozliwe/oczekiwane są wobec broni w ręku następujące pozycje:
- jak w szyku, tj. 'gewehr ab' lub 'gewehr uber' lub 'gewehr umhegen' lub ostatecznie 'präsentiert das gewehr' - zawsze z lufa skierowaną w górę !

są mniej oficjalne ale w pewnych sytuacjach akceptowane pozycje, nie jest do końca mile widziane poza polem walki/strzelnicą:
- w pozycji stojącej, do fotki np, broń trzymana OBURĄCZ, albo w poprzek piersi, ale skierowana LUFĄ W GÓRĘ ! albo trzymana w częściowo wyprostowanych rękach, ale lufa wyraźnie W DÓŁ.
- w pozycji kucznej lub przyklęku - broń trzymana nisko reką prawą w okolicy spustu (ober_schutze ma rację - palce na kabłąku) i przełozona przez wewnętrzną część łokcia ręki lewej - lufa w górę.

Każda inna pozycja jest uważana za niechlujną i bez szacunku dla broni. Jakby to jakiś oficer zobaczył u bądź co bądź doświadczonych żolnierzy to... co najmniej paka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z perspektywy publiczności. Widowisko bardzo atrakcyjne wizualnie: kapitalny, malowniczy plener, naturalnie nadający się do takiej roli. Przebieg inscenizacji wyjątkowo dynamiczny i efektowny, o dziwo, co jest rzadkością - poza jednym mini przestojem bez żadnych dłużyzn.

Także z perspektywy widza, oczekującego atrakcyjnego przedstawienia wszystko wyszło super. Oceniając widowisko głównie pod kątem odbiorcy, czyli tłumu, dla którego detale nie mają aż takiego znaczenia można powiedzieć że wyszło wręcz modelowo. W sumie można by się było uskarżać na niedociągnięcia mundurowe i inne detale (jak OT-810 i ciężarówka w malowaniu późnowojennym) tego typu ale jak już powiedziałem, to sa kwestie drugoplanowe i chyba mniej ważne. Kapitalnie wyszła scena podwożenia na ciężarówkach niemieckiej piechoty, a chyba każdy kto stał z boku nie zapomni ryku silnika Ot-810 który później markował szarżę na ludzi, skręcając gwałtownie na parę metrów przed - to było kapitalne.

Publiczność nadzwyczaj karna, nie wiem czy to przypadek czy zasługa zabezpieczenia - ale nie zauważyłem żeby ktoś w mojej okolicy przekroczył linię pola bitwnego. O dziwo też zaraz po zakonczeniu niefala ludzi nie zalała pola walki.

Brakowało mi jedynie broni maszynowej - która by robiła tło dźwiękowe dla ckm wz.30 i niemieckich MG. Petardki wybuchające seriami w widoczny przed stanowiskiem wz.30 były mało przekonujące, przynajmniej jak dla mnie. Ogólnie jednak bardzo się cięszę że miałem okazję zobaczyć Iłżę 2007.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revolt, można obyć się bez orkiestry na balu sylwestrowym (muzyka puszczana np przez DJ) i tak często się dzieje ze wzgledów na koszta, ale obecnie bez fajerwerków to jednak nie sylester :-) to jest własnie klu" programu na który wszyscy balowicze czekają. Dlatego porządna pirotechnika i nasycenie bronią hukową + realia (!!!) pola walki robią na widzach takie wrażenie. Pomyślcie o tym w przyszłym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez takich DJ-ów w komo, którzy brali udział w zeszłym roku w Iłży, ostro napieprzano na organizatorów. Koszt sprowadzenia transportera i ciężarówki wyniósł tyle co 5 profesjonalnych wybuchów wykonanych przez firmę pirotechniczną, oczywiście na fakturkę, a pojazdy rzeczywiście cieszyły oko, zwłaszcza że transporter był wyjątkowo zwrotny. W zeszłym roku furorę zrobił Pak i motocykle, w tym było coś innego, szkoda, że znowu nie było samolotu. Organizatorzy, po prostu naciskajcie na samorząd i zdobywajcie sponsorów. Powtarzam, postęp jest, jak się postaracie będzie jeszcze lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wszystkim organizatorom i uczestnikom rekonstrukcji w Iłży wspaniała impreza wspaniali ludzie w przyszłym roku postaram się więcej powóc niż tylko rozwieszać plakaty
pozdrawiam akcej
ps.pozdrówka dla Kamila wszyscy moi znajomi wspominają zabawnego policjanta na polu bitwy, niestety poległ w trakcie rekoncstrukcji :-(
Kilka detard więcej nie zastąpi transportera na polu bitwy to był doskonały pomysł aby go sprowadzić mimo że kolor inny.
Wkrótce dodam moje fotki do galerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz ... żeby te plusy nie prześłoniły nam minusów" :

Na przyszły rok należy zatroszczyc się o prawidłowe przygotowanie stanowisk. Kilka podstawowych uwag:
1. załamania okopu powinny być wykonane pod wiekszym kontem, inaczej taki okop potencjalnie nie stanowi dobrej ochrony przed ogniem
2. przedpierśie nie może kończyc się bezpośrednio na ścianie okopu, ale minimum w odległości 30 cm, inaczej ziemia będzie sie sypać do środka okopu - to akurat udało się naprawić
3. dno okopu powinno byc mniej wiecej na tym samym poziomie
4. przedpierśie powinno być bezwzględnie obłożone darnią (jaka by ona nie była), inaczej stanowiska sa całkowicie odkryte dla obserwatora wroga - to niestety tylko częsciowo udało się nadrobić drugiego dnia

Na przyszłośc nalezy też zadbac o prawidłowe wykonanie przeszkód. Zbicie ze sobą byle jak paru kołków sosnowych (nieoplecionych żadnym drutem) nie zastąpi nawet w przybliżeniu przezkody typu jeż czy kozioł hiszpański. Wyglądało to dośc karykaturalnie. Gdyby był materiał (drewno, drut i gwoździe) - a miał być , o czym nas wcześniej zapewniano - wykonalibysmy przeszkody, tak by publika mogła zobaczyc jak one prawidłowo wyglądały. A tak pół soboty (tj. od rana do godz.16) czekaliśmy bezczynnie.

No, ale może w przyszłym roku może będzie lepiej, inaczej w sobotę nie ma co przyjeżdzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.
Imprezka zajefajna,za rok jesli nas zaproszą znów z miłą chęcią powalcze ramie w ramie z kumplami z grup rekonstrukcyjnych niemieckich i polskich.Co do reko nie wypada mi się na ten temat wypowiadac bo brałem w niej udział po stronie niemieckiej.Jak narazie jest to jedna z nielicznych rekonstrukcji gdzie panowała taka atmosfera a obie strony polska i niemiecka były wrogami tylko w czasie trwania bitew.Duży plus dla organizatorów, bardzo miła opieka nad grupami.Wszystko na wypasie piwko,kiełbaska,napoje,jedzonko.

Podziękowania dla wszystkich uczestniczących w epizodach bitewnych.Swietne zgranie międzi rekonstruktorami niemieckimi ( były 4 grupy a wyglądały jak jedna )Polscy rekonstruktorzy bardzo wielkie brawa ( z małym minusem,za mało werwy w waszych atakach ).Pozdrowienia dla KLEMENSA doktora" z SGO NAREW" a w szczególności dla dwóch policjantów.
Przyjedziemy do was na bank przecież mówiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka, słabej niestety jakości filmików:
http://youtube.com/watch?v=gCkduvZuZKE&mode=related&search=

http://youtube.com/watch?v=1GCcQ_sZ-Bg&mode=related&search=

http://youtube.com/watch?v=5d-5fsAjGzI&mode=related&search=

http://youtube.com/watch?v=2WW-76Ht05c&mode=related&search=

http://youtube.com/watch?v=8wAc_3Z6ang

http://youtube.com/watch?v=sZFAQ9_jFSQ&mode=related&search=

http://youtube.com/watch?v=hTMZT940_XM&mode=related&search=

http://youtube.com/watch?v=KsqU2nTGX3Y&mode=related&search=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie