Skocz do zawartości

Kosakowo- dzisiejsza inscenizacja- Wasze opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie rozpiszę się zbytnio na temat bo zmęczony jestem.Jakie jest Wasze zdanie odnośnie dzisiejszej inscenizacji historycznej która odbyła się w Kosakowie?
Moim zdaniem w tamtym roku było znacznie lepiej, ciekawszy scenariusz, lepszy spiker.Doceniam rekonstruktorów ale jednak...ostatnio bardziej było widowiskowo. Powiedzcie mi też jak wygląda granica wieku poborowych" do działań rekonstrukcji historycznych- dziś widziałem około trzynasto letniego marynarza i było to trochę śmieszne..Fajnie że młody zaraził" się taką ciekawą i chwalebną sprawą ale bardziej było by mu do twarzy w mundurku zucha :) Nie gniewajcie się na mnie, piszcie tylko jak to jest z punktu widzenia znawców tematu- ja zaliczam się tylko do grona obserwatorów. Kiermasz, sprzęt i przedsięwzięcie super! Mam nadzieję że tego typu imprezy na stałe zapiszą się w karty atrakcji tego malowniczego terenu! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To ja może przebiegle podam tylko kilka głównych wątków
- Polska kawaleria
- Dobijanie polskich rannych w szpitalu
- Mega wybuch
- T34

Uczestnicy wiedzą o co chodzi :-) Zapraszam do rozwinięcia podtematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przyznam, że jestem pod wrażeniem ilości sprowadzonego sprzętu, natężenia siły ognia oraz jakości pirotechniki. Mam jednak kilka uwag. Po pierwsze scenariusz. Ponieważ wcześniej czytałem założenia scenariusza wiedziałem czego mam się spodziewać. Dzięki temu można było docenić zaangażowanie rekonstruktorów. Przynajmniej tych, którzy się z nim zapoznali, bo nie wszystkich to dotyczyło. Chwilami miałem wrażenie, że część wojaków błąka się po łące nie za bardzo wiedząc co ze sobą zrobić. Tu Polacy, tu Niemcy, potem znowu Polacy. A wszyscy razem dostawali owe życie" w polowym szpitalu. Natomiast reszta publiczności, stojąca obok nie wiedziała totalnie nic, ponieważ nie było spikera (jeśli był, to nie było go słychać). I to jest po drugie - spiker. Osoby biorące udział w niedawnej inscenizacji w Poznaniu przyznają mi rację, że tam facet dwoił sie i troił, żeby objaśnić, skomentować i opisać to, co działo się przed oczami publiczności. Po trzecie - nie wiem kto wymyślił taki właśnie sposób neutralizacji czołgu T-34, bo efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Owszem czołg został trafiony i nawet stanął w ogniu. Ale przyznacie, że poparzona załoga to już chyba nadmiar realizmu, prawda? No chyba, że to o to chodzi w prawdziwym reko"? To chyba tyle z rzeczy, jak sądzę ważnych, które można i trzeba naprawić. Nie czepiam się obecności na polu walki kałachów, elektronicznych zegarków i gości z włączoną na stałe ieśmiertelnością" - to się może przytrafić każdemu. Wszyscy wszak dążymy do doskonałości, prawda?

Pozdrawiam Katzo - TGRH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja na temat polskiej kawaleri ( a dokładniej panów z lublina) to co pokazali to czysta głupota...Szkoda że nikt z nich nie pomyślał że jeździ się na trzeźwo...I że jak masz szablę to nie tnie nikogo się po głowie (bez względu czy ma hełm czy nie)...Dobrze że koledze który dostał w hełm szablą nic się nie stało (po za omdleniem) i dobrze że ja nie dostałem po głowie (bo byłem w furażerce)...
Myślę że reszta uczestników z sekscji motocyklowej też się wypowie na ten temat.
No i najwarzniejsze PANOWIE NIE POTRAFILI PRZYJŚĆ I POWIEDZIEĆ PRZEPRASZAM tylko za nich zrobili to organizatorzy.
pozdr.wolff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na razie zbyt zmęczony (w domu byłem o 3:30) aby napisać co myślę o zasugerowanych wyżej tematach - napisać w słowach w miare kulturalnych (bo narazie ciśnie mi się na usta wyłącznie słownictwo na k... i s....)

Dla tego jedynie - OGROMNE podziękowania dla organizatorów za trud, czas, pieniądze, etc. , włożone w organizacje imprezy. Imprezy która spokojnie staje w jednym szeregu na najlepszymi rekonstrukcjami w kraju.
Przykre, że ten ogromny nakład został zmarnowany przez grupe totalnie nieodpowiedzialnych (a wręcz głupich, bo jak nazwać ich postępowanie inaczej jak głupim) ludzi.

szerzej wieczorem, bo coś z tym trzeba zrobić.

Jacek akagi" Haber
Fundacja Wojskowści Polskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolff, kawaleria o której mówimy to raczej Bielsko-Biała (przynajmniej na autach było rejestracje SB...)
a jak to wprawnie rozpoznał kolega Paweł tzw GRH KOP czy jakoś tak.
Reszta Organizator chyba będzie wiedział, kto to był tym bardziej , że panowie zmyli się jak duchy z imprezy i niektórzy Organizatorzy za nic nie mogli się do nich po imprezie dodzwonić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw tej kwestii,ponieważ nic mi na ten temat nie wiadomo (przynajmniej do tej pory).Cóż,to ciekawe co piszecie.Chętnie się dowiem.

Póki co,to nie pisz akagi,że GRH KOP.Myśmy robili pokaz w Dankowicach pod Bielskiem.Co do Lublina też bym wiedział.

Michał Czarnecki.
K.G.im.7 pułku ułanów Lubelskich
O.T.im 1 pułku kawalerii KOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, Paweł ma zbliska zdjęcia delikwentów - dojedzie jutro do domu, i wszyscy będziemy mogi zidentyfikować kto ów zacz jest.
Oczywiście, przepraszam jeśli pomyliłem grupy.
tak czy siak wkrótce się wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impreza super! podziwiac organizatorow za organizacje, logistyke i spokuj jaki panowal podczas trwania imprezy

co do rekonstrukcji to chcialbym zlozyc oficjalna skarge na idiotow jezdzacych na koniach... kto ich wogole dopuscil??!! nie dosc ze popsuli pierwsze minuty scenariusza, to stlukli nas (motocyklistow) po łbach i plecach co skonczylo sie potluczonymi goglami kolegi, bolem plecow i moim omdleniem
dolaczam pare fotek zeby byla jasnosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam dwa zdjęcia delikwentów

[URL=http://img154.imageshack.us/my.php?image=img2998hh8.jpg][IMG]http://img154.imageshack.us/img154/5683/img2998hh8.th.jpg[/IMG][/URL]


[URL=http://img292.imageshack.us/my.php?image=img3003ps7.jpg][IMG]http://img292.imageshack.us/img292/4403/img3003ps7.th.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pochwalimy organizatorów, bo im sie należy.
Panowie, wielkie słowa uznania!
Taka ilość zgromadzonego sprzętu, dostepność broni i amunicji przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.
Warunki socjalno-bytowe na najwyższym poziomie.
Za to wszystko sława i chwała!
W sprawie zachowania ułanów w stosunku do kolegów rekonstruktorów w niemieckich mundurach dyskusja będzie na pewno gorąca i bardzo emocjonalna.
Aby określić Wasze, ułani", zachowanie na polu bitwy, nie ma w słowniku cywilizowanych ludzi odpowiednich słów.
Gdyby któryś z kolegów motocyklistów miał, niedaj Boże plastikowy hełm, to dzisiaj zastanawialibyśmy się, w co się ubrać na pogrzeb kolegi.`
Można było odnieść wrażenie, że to jest Wasze, ułani", 5 minut. Mam nadzieję, że to było Wasze ostatnie 5 minut w imprezach rekonstrukcyjnych na naszej planecie.
Broń działała chyba bez zarzutów, ilość ammo też była chyba satysfakcjonująca, więc znowu słowa pochwały.
Pirotechnika-może była i efektowna. Publika aż jęczała z zachwytu. Jednak z ostatnią eksplozją chałupy panowie przesadzili. Chałupa wyleciała w powietrze bardzo efektownie, jednak to wszystko musiało kiedys spaść na ziemię. kilku metrowe deski spadające na leżących na ziemii żołnierzy były skrajnie niebezpieczne.
Tak jak płonący czołg... razem z załogą.
Dobrze, że w pobliżu był AA7 z sanitariuszem (po kursie pierwszej pomocy).
Steiner, AA7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi film : Płonący czołg

http://www.youtube.com/watch?v=9G4CvtiUuWU&NR=1

Do do destrukcji domku to eksplozja była tak duża że dechy spadały na publiczność (dobrze że ludzie mieli parasole)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otto33 z ta proba wystraszenia konia seria z kalacha to nawet nie powinienes sie wychylac. Regulamin inscenizacji chyba czytales?

To, ze ktos sie zachowal tak a nie inaczej nie zwalnia od przestrzegania pewnych zasad. Jeszcze by brakowalo zeby kon sie wystraszyl, przewrocil i przygniotl jezdzca. Brawo dla pomyslowego rekonstruktora niemieckiego. Zachowanie zenujace, nawet jesli chodzi o okolicznosci.

Co do kawalerzystow". Moim zdaniem to zenada. Jesli w dodatku byli po piwku, powinno sie zidentyfikowac grupe, poszczegolnych soobnikow takze i zadbac o to by nigdy w przyszlosci nie wzieli udzialu w zadnej rekonstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie