Skocz do zawartości

suvergin gt-wymiana doświadczeń


nunki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 731
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
dzięki wszystkim za uwagi dotyczace namierzania.
Co do zasięgu, to ja nadal chodzę na kolorku, bo ostatnio odwiedzałem zaśmiecone tereny (na militarkę) i aż się boję przełączyć na all metal, bo mi cały czas zacznie wyć. Jak sobie radzicie w takich sytuacjach, bo chyba nie można tego jakoś wyregulować nastawami (dyskryma i noth są wówczas nieaktywne)? Z kolei na kolorku nie chwyta większego żelaza zbyt głęboko, przynajmniej ja tak mam. I jeszcze jedno mnie nurtuje - czy na ustaweniach na all metal sovereign łapie kolor głębej, jak w przypadku metali magnetycznych?
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomson ja ci powiem tak ze helm jesli jest w okopie to Gt go sciagniesz z metra a czy którys z was kopal metrowy dol metrowy dol to ponad pas srednio kazdego z nas wiec jest co ryc i watpie zebys wykopał dziennie wiecej niz 2 do 3 taki dolkow. Po drugie sa schematy na necie głebokosci okopow oraz ich kształtow itd trzeba poszperac troche na ruskich stronach sa naprzyklad i sa podane glebokosci i nie wszystkie okopy sa pełne a wy odrazu sprzet do d... bo fantów niema ja szczerze przelazłem okopow i transzei od cholery i rzadko kiedy cos w nich zalegało wiecej fajnych fantów wokol nich niz w nich samych szczescie tez jest wazne

A co do statyka to sie zgodza w przypadku szukania broni zakopanej głeboko bedzie lepszy od Gt z pewnoscia wiec jesli ktos jest nastawiony na tego typu wykrywke to statyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo mnie nie stać na takie cuda. Ona kosztuje 600 zł, a na ebayu nie szukałem bo nie jestem wstanie robić transakcji międzynarodowych.

dodam tylko, że jeżeli nawet posiadamy taką cewke to będziemy mieli problem z jej poruszaniem we wszelkich okopach i dołach, poniewaz pamiętajmy że to dynamik więc trzeba machać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, wczoraj na polu mało mnie szlag nie trafił, bo wykrywka wydawała fałszywe sygnały... dopiero po godzinie zorientowałem się że jest coś nie tak z kablem. otóż jeśli jest za luźno to wykrywacz piszczy (tylko na dyskryminacji, na all metal jest ok) - będę za dwa tyg w Warszawce, czy w Vikingu mi to naprawią ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes14 wg mnie to nie jest podstawa do jakiejkolwiek naprawy, musisz mieć dobrze owinięty kabel na sztycy i już :P
w sumie każdy wykrywacz wzbudza się z luźnym kablem ...
ja u siebie naprawdę mocno owinąłem kabel i w 2 miejscach złapałem go taśmą izolacyjną i nic się nie wzbudza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
prezes ja wchodzę na teren to włączam iron mask mam czułość na auto i daje to efekty dysk mam na 9 godzinę i rzadko kiedy kopie tzw złom" chyba ze ma domieszkę czegoś ale i tak piszczy słabiej niż kolor właśnie to u niego sobie cenie najbardziej ze w zaśmieconym terenie góruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes ale chyba gwoździ nie kopiesz ? Ja przez półtora roku z GT wykopałem może jeden lub 2 zardzewiałe gwoździe , z drobnym żelastwem nie mam problemu , ostatnio wykopałem pokrywkę od słoika np. ,tej wielkości żelazo potrafi się już przebić przez dyskrimę ,tych rozmiarów żelazo zdarza mi się kopać .
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego z ja zauważyłem to GT reaguje bardzo na przedmioty o kształcie koła lub zbliżone do niego i wtenczas większe rzeczy nawet stalowe są zaznaczane jako kolor ale i tak sygnał jest słabszy i gorszy od dobrego stopu ja wiem prawie zawsze ze coś ze słabszego po samym sygnale. Ale koło od roweru ze szprychami targnąłem z ponad 1 metra i waliło w słuchawki przynajmniej na skrzynkę rozczarowanie było straszne
:-(
Prezes zmień teren i sprawdź czy reaguje podobnie na innym na drobny złom" i czasami pomaga zmienienie bramki tzn band 1 na 2 jeśli są jakieś zakłócenia i sprawdzaj dokładnie czy pod złomem nie zalega kolor ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć. Guzik prawdopodobnie cynkowy. Co do polmosów tez je kopie , wczoraj z 20 szt. np. :) , ogólnie je wyczuwam po dźwięku , w sygnał wkrada się jakaś taka nutka fałszu ( trudno to opisać ;) ) ale mimo to raczej kopię , chyba że mam już totalnie dość .
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes14 raz że oczyszczasz pole , powodując że eliminujesz śmiecie maskujące fanty ,po drugie czasem też zdarza się wyciągnąć jakiś wartościowy fant z alu taki jak ten , po dźwięku bylem pewien że to kapsel:
http://www.odkrywca-online.com/forum_pics/picsforum23/dsc01653.jpg
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam. Ostatnio testowałem mojego Sovereigna i zauważyłem ( o zgrozo), że na all metal zasięg spada o połowę. I mam pytanie do kolegów czy zauważyliście coś takiego u Siebie czy będzie to awaria sprzętu???
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam, mam pytanie odnosnie dodatkowej cewki 45cm do sovereign GT, szukałem w wyszukiwarce ale własciwie nic nie ma na jej temat... Czy są uzytkownicy w/w cewki i czy mogliby sie podzielic opinią na jej temat, konkretnie chodzi mi o zasiegi czy sa wyraznie wieksze od standardowej i jak jak ta cewka sprawuje sie przy kolorowych przedmiotach typu monety, guziki, odznaczenia, klamry itp. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie