Skocz do zawartości

Wilcze Echa !


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oglądałem na PL.Polska Wicze Echa -miałem powrót do przeszłości –kiedyś byłem na nim w kinie .Udało mi się na gonić młode huki do oglądanie musze powiedzieć że w dobie kompa i gier wytrzymali do końca-nawet pytali czy będą następne odcinki z milicjantem Słotwiną. Wiedzieli że oglądałem ten film wcześniej i jak się coś w akcji filmu zaczynało dziać to zadawali mi pytanie co dalej –a ja udawałem że poważnie odpowiadam a lałem im wodę śmiechu było co nie miara !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dobry film, pierwszy raz widziałem go kilkanaście lat temu, Bogusz Bilewski świetnie podkładał głos Brunonowi, muzyczka fajna jest. Ktoś kiedyś pisał że scena ze studnią to jakiś sposób nawiązania do Powstania warszawskiego.
Szkoda, ze tak mało jest filmów o Bieszczadach, czy to o walkach z bandami, czy takich a la westernowo awanturniczych.
Ja z chęcią przypomniał bym sobie filmy z poczciwym kapralem Narogiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Witam
Fajny film, jak na PRl-owskie warunki. Teraz może trąci trochę myszką.
Zawsze mi się podobało, gdy chorążego objeżdżali przełożeni za niedozwolone ściganie przestępców" na terenie obcego państwa i przekraczenie granic - w domyśle czeskiej i radzieckiej, bo rzecz się dzieje w Bieszczadach. Ciekawe, czy mogłoby to się zdarzyć dzisiaj.
Pozdrowienia
Badylarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sturmann,

czytalem kiedys wspomnienia Bruno O'Ya o tym filmie. Wspominal ze w scenie biczowania wymyslono zeby zalozyc mu gipsowy (!) gorset pod koszule na plecy. Niestety juz po pierwszym uderzenie gips pękł, a po kolejnych coraz bardziej sie kruszyl i biczowanie przestalo byc udawane - a zorientowano sie co sie stalo troche za pozno. Takie to byly specjalne efekty" w polskim filmie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pokemonowi chodzi chyba o nowelę filmową Komedia z pomyłek" Z Maklakiewiczem, Pawlikiem i z Igą Cebrzyńską (a nie Irenę Karel), która dzieje się w miasteczku na Dzikim Zachodzie, notabene według noweli Sienkiewicza. Link:
http://filmpolski.pl/fp/index.php/121650

Pozdrowienia
Badylarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKMS, no wlasnie - tego filmu nigdzie nie mozna znalezc; nie spotkalem sie by lecial w TV albo zeby wydano go na jakims nosniku:(
Niestety - tez go nie widzialem, ale czytalem ksiazke. Mialem wydanie filmowe" ze zdjeciami z filmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem we Wrocku, to tamtejszej lokalnej TV pokazali starego piernika - aktora Jana Nowickiego siedzącego w knajpianym ogródku na wrocławskim rynku. Nowicki miał na twarzy grymas i cedził takie oto słowa: młodzi ludzie, którzy nie interesują się historią swoich ojców i dziadów, są kretynami".
Ile dałoby się z dziejów naszych wykroić materiału na filmy sensacyjne z akcją, z uniwersalnym przesłaniem dla każdego widza na ziemskiej kulce? Mnóstwo. Ale tę sprawę zostawiliśmy. Czasami obcy, coś na nasz temat sknocą.
Co nam zostaje? Czasmi coś krajowego przeleci jak meteor. Na codzień... produkcja zagraniczna i stare peerelowskie filmy... bo nic innego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym zasygnalizować nieśmiało, że ostatnio (w okresie letnim podejrzewam) na TVP1 w nocy bo w nocy, ale leci cykl Dobre, bo Polskie" - chociaż akurat nie wiem, czy lecą tam takie filmy jak Ogniomistrz Kaleń, albo Wilcze Echa lub rękopis z Saragossy (zaj**!!) - trzeba polować, ale takie filmy stare są puszczane. No ja też tego nie kontroluje z dnia na dzień, bo to chyba w tygodniu codziennie leci, ale pamiętam, że na pewno był ten film o genialnym szachiście Bartolomeo, którego duch nawiedzał kustosza zamku w Pszczynie :P i kilka innych hmm... i ja jako młode pokolenie mam możliwość poznania Kabaretu Starszych Panów!

Dalej - na TVP3 w soboty też lecą półkowniki - nie dość, że yło, nie minęło" to jeszcze są smaczki typu ostatni partaitag w Norymberce", czy czarna seria polskiego dokumentu, oczywiście z komentarzem. A wymieniłem tylko część tego co leci. No i stare PKFy też puszczali na TVP i urywki archiwalne z regionu - więc można coś znaleźć na tej TVP3 w sobotę...

Jak ktoś ma tvp kultura to jest pasmo a życzenie widzów" - można napisać - ja chcieć ogniomistrz kaleń", może puszczą :P. I Kino Polska też jest taki kanał.
I zostaje tvp historia przecież, a jak ktoś nie ma to forum tej strony PKF - tam jest dostęp do półkowników nadawanych w wyżej wymienionych stacjach..

A te filmy dobre, polskie, o których piszecie chociaż prawdziwe półkowniki, to jednak czasami są puszczane - ci w tvp też nie mogą żyć wiecznie historią :P

Prawdziwym rarytasem to jest Tygodnik Dźwiękowy Polskiej Agencji Telegraficznej, o!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie