Skocz do zawartości

Pociagi Pancerne cz.4


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 374
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jako autor powyższej „opowieści” dodam, że wraz z kolegami z mojego stowarzyszenia odnaleźliśmy człowieka znającego dokładną lokalizację miejsca wysadzenia „Poznańczyka” jak również ustaliliśmy miejsce zniszczenia torów przed pociągiem pancernym.

Pozdrawiam, Mariusz, SHR”Patria”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zwracam się z wielką prośbą do specjalistów :)
Zajmuję się badaniem historii krakowskiego ochotniczego Batalionu Akademickiego. Był to ochotniczy batalion grupujący studentów krakowskich, powstał na początku listopada 1918 roku jako część sił mających iść na odsiecz Lwowa. Batalion walczył w Przemyślu, następnie we Lwowie. Członków już od grudnia przydzielano do innych formacji wojskowych, sam baon został rozwiązany w kwietniu 1919 roku. Między innymi właśnie walczący w batalionie obsługiwali dwa pociągi pancerne - Smok" i Śmiały".
Poszukuję wszelkich materiałów i informacji dotyczących tego okresu dziejów wymienionych pociągów pancernych. Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

(próbowałam przebrnąć przed 4 odsłony tego tematu, ale jako osobie słabo zorientowanej w temacie pp, miałam pewne trudności)

Pozdrawiam,
Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie