Jump to content

Zdjęcie naszego samolotu część 8


Recommended Posts

  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply
Bellanca J-300 Warsaw braci Bolesława i Józefa Adamowiczów. W dniach od 28 czerwca do 2 lipca 1934 roku przelecieli oni tym samolotem przez Atlantyk z Nowego Jorku do Warszawy (oczywiście z międzylądowaniami).
Bellanca została po przelocie odkupiona od nich przez Zarząd Główny Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, wyremontowany i zarejestrowany w Polsce jako SP-BPG. Rozbity w 1939 roku przy lądowaniu w Brześciu w trakcie ewakuacji.
Zdjęcie zrobiono być może w Toruniu lub w Warszawie po przelocie.
Link to comment
Share on other sites

Rysunki z okładki Techniki Lotniczej i Astronautycznej" nr 6 z 1984 roku. Jest tam artykuł Andrzeja Glassa (str. 30-32) na temat tego przelotu. Marna jakość druku, ale jest też trochę zdjęć.
Zainteresowanym mogę przesłać skan tego artykułu na priva.
Pozdrawiam - Szarubek

Link to comment
Share on other sites

He, he nie tylko przy ale i w Zubrze. Zubry cieszyly sie dobra renoma wsrod zalog bo w porownaniu z Losiem bylo multum miejsca i mozna bylo spokojnie siedziec dokola stolu i grac w karty dla ukrocenia nudnych dluzszych przelotow :).
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe,kiedy wypłyną zdjęcia Żubrów w służbie Luftwaffe??? Parę sztuk(6??) latało ponoć do 1943 w szkole ślepego pilotażu. Świetnie nadawał się do lotów w nocy......Czy Ciołkosz był tego świadomy?????????
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information