Skocz do zawartości

Rozmowy z Katem


Paweł80

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, poważny (?) naukowiec (?) wygłasza ex cathedra tezę, która przeczy dotychczas .... no powiedzmy znanej wersji i zamiast potwierdzić to dokumentami, wskazaniem źródeł, po prostu tak twierdzi. Myślę, że uczestnicy forum zgodzą się ze mną, iż sam fakt wykonywania przez kogoś zawodu wykładowcy nie uwiarygodnia tej tezy wystarczająco, niestety nie brak wśród kadry uczelni osób mało kompetentnych i pseudonaukowców. Draven85 broni swojego" z uporem godnym lepszej sprawy, a tymczasem daruj, ale... Zacytuj, pokaż skany wskaż bibliografię, a będzie cię można traktować poważnie, twierdzis, że studiujesz historę, to wiadomym powinno ci być, że jedno źródło informacji o zdarzeniu to jeszcze nie fakt i za mało by móc się wypowiadać autorytatywnie. Obalanie mitów" historii Polski to ostatnio takie na czasie, ale dotychczas tylko jeden z wypowiadających się w tym miejscu był w stanie obronić swoje odkrycia bo posługiwał się konkretami, a nie o mu pan na lekcji powiedział"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że ja nie wiem co mówił. To jest, wybacz, na zasadzie Radia Erewań. To za poważny zarzut, żeby go tak pozostawić. Jest to zbyt ważna książka.
Pytam gdzie konkrety. Sam stopień naukowy nie świadczy o wiarygodności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w stanie twierdzić, ze nie było inaczej. Ale jeśli tak to: co to? jak to? kto to? na co i po co?
Uzyskamy odpowiedź i strzałeczka. Czyn to jakieś ustalenia, czy podejrzenia itakdalej itakdalej.
A tak to wybaczcie, jakby ktos się zza węgła wychylił i język pokazał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
I do czego doszliście drodzy koledzy? Czyli w końcu Moczarski był szantażowany przez UB i dostał zadanie napisania propagandowego dziełka o zbrodniach niemieckich na podstawie akt UB i relacji klawiszy i za to go wypuścili w ogóle z więzienia, czy też faktycznie siedział z katem w jednej celi :>?

Jeżeli dzisiaj nie jest czas na obalanie mitów, to nie będzie go nigdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie