Skocz do zawartości

wytyczne konserwacji , czyli moje przeżycia erotyczne w MWP


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W ZOO w Zamościu (wprawdzie inna działka, ale przez analogię) płacisz 2-5PLN (nie wiem jak teraz) przy bilecie i możesz fotografować w pełni legalnie. Korzyść obopólna - i dla mnie, i dla ZOO. Dlaczego nikt na to nie pójdzie w MWP ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy
Jakoś tak mi się zebrało na parę pytań. Jeżeli na całym świecie można fotografowac w Muzeach ? To jakoś tak się składa, że w Moskwie najstarszych egzemplarzy umundurowania nie można a i takoż jest w Paryżu. W Muzeum broni pancernej w Saumur jest bardzo miła obsługa i polecam to miejsce ale wchodzenie na pojazdy nie jest tam mile widziane. Co innego na Wale Atlantyckim. Więc pewne różnice są i obostrzenia dotyczące eksponatów. Proponuję pojechac do Bayeux i pomacac sobie znaną tkaninę. Jakoś nikt mi tego tam nie zaproponował. Natomiast w Muzeum w Angers średniowieczne arrasy, wiszą przybite współczesnymi gwoździami do listewek. Każdy kto przechodzi może sobie pomacac.
Gwoli ścisłości - nie zamierzam bronic ani ganic MWP. Interesują mnie powody a nie zestawianie Zoo z jakimkolwiek Muzeum. Co w pewnym sensie jest obraźliwe tak dla Muzeum, jak i dla Zoo.
Jak pójdziesz do peep show to też nie można sobie pomacac ale czy takie porównanie ma sens ? Fakt - zapłacisz trochę więcej niż w Zoo :))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i śmiać mi się chce. Patron niech zostanie społecznym konserwatorem,niech szuka rozwiązań i działa, a nie tylko krytyka, ironia i krytyka, a Pan Korbaczewski niech założy muzeum marzeń. A gdzie nie wolno robić zdjęć?Np. Arsenał w Graz'u www.zeughaus.at , lub Zeughaus w Berlinie DHM, albo Volkerschlachtdenkmal w Lipsku.
Sorry Panowie,ale bardziej jestescie teoretykami,aniżeli praktykami. Goździkowa opowiadała? :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu muzeuów na zachodzie europy to nie byłbym skory do samych pochwał.
Muzea od niesamowitego nakładu sił środków, eksponatów po nieudolne braki w technice wystawienniczej i błędami merytorycznymi.( byłem w kilku takich że po wejściu do środka nigdy bym nie przypuszczał że jestem w UK).
Co do fotografowania, nigdy nikt mi tego nie zabronił za to trzeba niezłym sprzętem dysponować- wszystko jest za szklanymi ( czy pleksowymi) gablotami.
Ale chciałbym, miec możliwość pozyskania takich manekinów w moim muzeum....
Tu foto z air muzeum w Evington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horhe jedyny komentaż jaki mi się nasuwa w kwestii społecznego konserwatora" jest cytatem ze znanego filmu :
społecznie to ja moge Panu zaśpiewać w tym chórze..."
a w kwesti szukania rozwiązań i działania to myślę że kolega trafił w dziesiątkę ponieważ ja już swoje rozwiązanie akurat znalazłem i działam.


pzdr PATRON - Fundacja Wojskowości Polskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Ja z muzeum mam miłe skojarzenia. Kiedy byłem w muzeum wojskowym, nie było żadnej tabliczki informacyjnej (wszędzie pełno kamer). Poszedłem do dyrektora i zapytałem czy w muzeum można zrobić zdjęcia, na to odpowiedział, że zdjęć mogę sobie robić ile chcę tylko prosi aby nie dotykać eksponatów(motory z żołnierzami-manekinami stały tylko odgrodzone sznurkiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie