Skocz do zawartości

temat pracy magisterskiej


draven85

Rekomendowane odpowiedzi

Lemeryt ma rację

Po pierwsze istotą pracy powinno być że ma wnosić coś nowego. A do tego są niezbędne materiały źródłowe - co nie oznacza że wszystko to zawrze się w ramie paru książek z jednej biblioteki.

Zapomnieliście o kwerendach archiwalnych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer

Temat róznych formacji narodowościowych które tŁumiŁy powstanie byŁ rozpracowywany dosyć dokŁadnie .
Nie natyle dokŁadnie aby napisać na ten temat kompleksową pracę .
Nikt nie przeanalizowaŁ stanów osobowych każdej niemieckiej jednostki wojskowej która braŁa udziaŁ w walkach w powstaniu , nie policzyŁ hiwisów , WŁochów , Węgrów , Azerów , Rosjan , Ukraińców , Holendrów , Ślązaków , Austriaków , Niemców . Nie przeŁożyŁ tego na liczby i procenty .
Gdyby ktoś to zrobiŁ to Putin już by grzmiaŁ o kolejnej nagonce na matuszkę Rosije .

bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Putina Bartek jak już to interesowali by Ostvolker", tajemnica podobnych do jego Ojca oficerów w W-wawie a nie Węgrzy czy Holendrzy.

Zresztą o Węgrach też było wszystko w Wojskowych Przeglądach Historycznych a i o mało co nie skorzystalibyśmy na poważnie z ich pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zaproponowanego przeze mnie tematu Polaków w WH, to świetne byłoby wzbogacenie suchych faktów bardziej emocjonalnymi historiami pojedynczych ludzi, służę informacjami np. o moim wuju, niedoszłym księdzu - misjonarzu, poległym na łuku Donu.

Ale to tylko taka refleksja - w każdym razie na Forum jest wiele osób, które miały podobne historie we własnej rodzinie. Może ktoś będzie dysponował czymś więcej niż pożółkłą fotografią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli magisterska, to zawęź ją - np. Polacy z Pomorza w WH, lub - Polacy ze Śląska w WH. W każdym z tych regionów była nieco inna specyficzność wcielania.

Warto wskazać też na temat: Polacy z WHw Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie i/lub w Wojsku Polskim na froncie wschodnim. Np. ponad 80 tys. Polaków - byłych żołnierzy WH służyło w 2 KP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja: Generalny Plan Wschodni (General Plan Ost-GPO). Był to przecież niemiecki projekt zawierający wszelkie elementy wielkiego projektu społeczno-techniczno-ekonomicznego. Ale dla absolwentów odpowiednich wydziałów politechniki stosowne byłyby tematy dotyczące nowych niemieckich broni, np. napędow rakiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
witam
postanowiłem odnowić wątek :) po małym zamieszaniu związanym ze zmianą promotora od jakiegoś czasu mam już temat pracy magisterskiej który brzmi: KONFLIKT IZRAELSKO -ARABSKI JAKO WYZWANIE CYWILIZACYJNE. Jak to zawsze bywa najtrudniej jest ruszyć z miejsca co w moim przypadku oznacza ułożenie spisu treści :) i w tym miejscu zwracam się z prośbą o pomoc do osób które się specjalizują w tym temacie o ewentualną pomoc z ich strony o ile to możliwe :)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuuu...

To trzeba będzie skorzystać z pomocy Izraela i Egiptu - ambasady :)

Jak ja bym miał pisać to wolałbym Yom Kippur - z tego względu że była to jedna z najnowocześniejszych wojen świata tzw. modern war" - Zastosowano wówczas nowe metody szkolenia, nowe wyposażenie dla wojsk zmechanizowanych i inżynieryjnych, oraz kierowaną broń rakietową i artyleryjską na skalę wówczas niespotykaną nie licząc konfliktu w Wietnamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie