Skocz do zawartości

ZIELONA GÓRA I OKOLICE


BASTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Krychu Wielki Dzinx za info, właśnie do Wiechlic chcę się wybrać kiedyś, nie na wykopki ale porobić fotki.

Jak byś mógł napisać więcej o tym pałacu, szczególnie w jakim teraz jest stanie, do kogo należy, i czy właściciele ie gryzą" :)
Masz może więcej fotek tego obiektu? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 458
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wedle życzenia Swiety mówisz i masz :) Oto dwa linki dot. pałacu w Wiechlicach

http://www.szprotawa.cal.pl/turystyka/wiechlice.php

http://www.glogow.pl/okolice/files/podstrony/pod(253).htm

Z tego co wiem to ktoś sie tym ostatnio zajął i ogrodził teren więc nie wiem czy nie bedzie problemu z wejsciem na posesje, ale moze stróż za 0,5l czystej przymknie oko na kilka dołków :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim w koncu ozylo nasze forum
ja bylem ostatnio wyrywkowo po okolicy pare monetek tzw popularesow i herbik ale wszystko narazie w procesie czyszczenia i konserwacji
szukam informacji dotyczacych obozow pracy Jasien Lubsko
znam miejsca ich polozenia chodzi mi wiecej o dane informacyjne tzn ilu jencow jaki stalag fila jakby ktos cos mial lub wspomnienia jencow bede wdzieczny poz szajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lubsku jako takich obozów raczej nie było z tego co wiem to na byłej „świniarni” na Nowincu i kilku pracowało w cegielni, w Jasieniu to wiadomo obecny Buczek. Ale jak wiesz coś ciekawszego daj znać na meila. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,widzę że i na naszym terenie się dużo dzieję,ja już od paru lat biegam z wykrywką po Krośnie Odrzańskim i okolicach,było parę fajnych fantów.Dlatego w tym roku,by pokazać reszcie Polski,że nie jesteśmy gorsi np,od Gór Sowich czy Pomorza,organizujemy zlot wiosenny na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrz.Zapowiada sie fajna impreza.Mistrzostwa Polski w eksploracji,to zaszczyt dla naszego regionu,więc jak macie jakieś pomysły,co do przebiegu,lub organizacji,dawajcie!Zostały 3 miechy do imprezy,liczę na ziomali.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badness-chyba nie do końca mnie zrozumiałeś:) ale wybaczam Ci do jesteś tylko facetem:( O mini zapomnij,ale na pewno mnie poznasz -jestem organizatorem,jeśli chcesz się zemną zmierzyć zapraszam na mistrzostwa w eksploracji,choć może będzie Ci głupio jak dziewczyna Ci dokopie:):) A tak na serio,to przyjedzie dużo wiary ,z całego kraju,trzeba im pokazać coś ciekawego,nie do kopania -do zwiedzania,więc jeśli znacie ciekawe miejsca,mówcie. Szajka,z tym zespołem to fajny temat,musimy pogadać!!!! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Witam!
Panowie, w Gubinie dochodzi do rozkopywania oznaczonych mogił w ostatnich 2 tygodniach osobiscie widziałem dwie rozgrzebane,porozrzucane kosci doly nie zakopane.znajomy ktory takze dziala na tym terenie spotkal kolejne takie przypadki.
i tutaj moje ostrzezenie (mam nadzieje ze to nikt z naszgo forum) GDY CIE SPOTKAM JAK RYJESZ W OZNACZONEJ MOGILE I ZOSTAWIASZ TAKI BURDEL,OBIECUJE ZE BEDE STRZELAC DO CIEBIE BEZ OSTRZEZENIA,W NAJLEPSZYM WYPADKU LICZ SIE Z UTRATA WYKRYWKI.
LUDZIE TROCHE SZACUNKU DLA TYCH KTORZY TAM GINELI!
Sorry Panowie ze sie unosze ale wkur...a mnie postawa niektorych.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Straż Leśna może takiemu delikwentowi wlepić mandat, czy nie ma paragrafu na rozkopywanie grobów?
Oczywiście kolejność postępowania jest taka, że najpierw 'saperką w plecy', a dopiero potem wzywamy odpowiednie służby :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem nie dotyczy już chyba tylko Gubina,jakiś czas temu zostały rozkopane i praktycznie zniszczone 4 mogiły ,na starym zapomnianym cmentarzu,w jednej z wsi niedaleko Krosna.To ,ze zapomniany ,nie daje nikomu prawa rozkopania grobów!Nie ważne ze to byli niemieccy żołnierze,ludzie którzy to zrobili- nie ludzie bydło,poruszają się starym zielonym pasatem na Gorzowskich numerach .Popieram , saperką przez łeb ,tylko mocno by zapamiętali!Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie