Skocz do zawartości

Kolekcje-bron palna


garbaty

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Pytanie do Bandi1973

Kolekcjonuje broń i mieszkam pod granicą niemiecką dlatego bardzo mnie intersuje jakim cudem udało ci się niemiecką broń z BKA zalegalizować w polsce i zdobyć stęmple CLK?
Teroetycznie jak się orientuje musiałbyś:
- mieć pozwolenie na broń ostrą by móc przywieźć do polski i przedstawić broń do rejestracji, a potem dekowania.
- przywieźć zakupioną broń z niemiec po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń z konsulatu na jej przewóz.
- oczywiście każdy model broni musiałby mieć swoją specyfikacje wystawiaoną przez CLK lub WAT w/g której tzw. uprawniony podmiot dokona dekowania broni itp itd .

Zatem prosze cie zdradz jak naprawde wygląda droga do stempla CLK.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 375
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam,
do niedawna nie uznawano w Polsce badań technicznych pojazdów mechanicznych TÜV, w końcu Unia zmusiła Rząd do zmiany ustawy. Miejmy nadzieję że tak też będzie z odbiorem BKA. Niemieckie prawo jest najbardziej rygorystyczne w całej Uni jeśli chodzi o broń.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do ww pytania odnośnie legalizacji niemieckich DEKOwców w polskich warunkach.
Interesowała by mnie podobnie jak przedmówców np kolegi Lygi, droga od granicy polsko-niemieckiej do CLK

Będę wdzięczny, gdyż widziałem na zachodzie sklepy z tego typu asortymentem, jednak na polskie warunki jest to nadal przedmiot podchodzący pod ustawę, aczkolwiek jak to ktoś tutaj już wspomniał UE chyba kolejny raz musi nam tutaj pogrozić palcem byśmy dostosowali przepisy do cywilizowanych" zachodnich standardów.

Pozdrawiam serdecznie i byłbym wdzięczny za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jest też w Polsce taka kolekcja, gdzie ów DP jest w pełni sprawy i strzelający, do tego ma kolegę" rkm D, któremu również nic nie dolega i jeżdżą sobie od czasu do czasu na strzelnicę. Wszystko jak najbardziej legalne. A głupiej gazówki człowiek nie może kupić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nareszcie coś pękło,przestańcie się bać.
W UK jest cudownie,ale nie może strzelać musi mieć certyfikat.Dwa ID/paszport i prawo jazdy/i jest twój.
Ceny piękne.
Ja miałem oko na Vickersa z 1 Wojny gruba lufa chłodzony wodą cena 15 stówek w moim zasięgu./oczywiście funty/
Jeden problem nie wywieziesz tego,nie wolno i nie ma takiej prawnej możliwości.
Ma na niego oko jeden z największych kolekcjonerów broni we Francji i nic z tego .
To mi powiedział mój przyjaciel David właściciel sklepu/Yeti mogę/on napisał teraz książkę o wujku żołnierzu chyba 17 dywizji pancernej wydał ją Schiffer./ha,ha/
Panowie publikujcie foty bo oto chodzi niech zazdrośnikom wyjdą gały.
Chłopaki każdy może tylko uwaga, to kosztuje.
Ale marzenia warte są tego,a prawdziwa miłość musi kosztować tak jak piękna kobieta.
Bo to nasze hobby to taka druga piękna kobieta i też nasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie