Skocz do zawartości

Rekonstruktorzy 1920


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką prośbę - czy mógłbym prosić o kontakt wszystkich, którzy pracują nad rekonstrukcją umundurowania z okresu wojny polsko-bolszewickiej?

Planuję pewną imprezę i chciałbym wiedzieć co kto robi w tym kierunku.

Interesuje mnie ilość ludzi, jakie mundury, ew. sprzęt. Oczywiście Polacy, bolszewicy, Niemcy, Francuzi, Austriacy...

Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieśmiało sobie wyznaczyłem termin skompletowania zestawu mundur + spodnie i czapka + pasy itp. na 14 sierpnia 2007. Zobaczymy może się uda.

Czy ktoś może polecić jakiegoś producenta sukna, które doskonale by udawało pierwszowojenny niemiecki feldgrau ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów imprezy ciągle jeszcze nie ma - pomysł się klaruje. Szczegóły wysłałem Ci na prv.

Idea jest jedna - całodzienne święto wojny 1920 roku 19 lub 26 sierpnia w centrum Białegostoku (bitwa o Białystok).

Chciałbym wiedzieć kto zajmuje się 20 rokiem i co dzieje się w kraju. Być może uda się zrobić coś ciekawego.

Czy są jacyś kawalerzyści z ułankami?

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Jacku, będą nawet trzy imprezy :)
Mój 201 pułk piechoty również szykuje inscenizację.
Jesteśmy, zwarci, gotowi i od dłuższego czasu pracujemy nad szczegółami wyposażenia.
Pozdrawiam, Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myle w 8 pułku jest 3 mundury nadajace się na 20 rok 2 ruskie i ja kompletuje PolskI 19", czekam na kiedy mi uzyja w Poznaniu.ale do sierpnia moze sie wyrobią ???

rewolt jak sie bedzie pokrywać z twoja to bedę w iłży nie opusimy was :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mundur Polskiego piechura z 1920r.

#Helm Francuski Wz. 15 z orlem
#Furazerka z orlem
#Kurtka
#Koszula
#Spodnie/breeczesy
#Owijki
#Buty brazowe

#pas z ladownicami Niemieckimi
#menazka i manierka
#chlebak Niemiecki
#Maska gazowa Francuska Wz 16
#Koc, brazowy

Mundur to Amerykanski Wz 1912, byl bardzo popularny w 1920r, Polacy zakupili bardzo duzo tych mundurow od Amerykanow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz do nas przystąpić?
Odtwarzamy 201 pułk piechoty.
http://www.1920r.fora.pl/
W razie czego mój mail – legion1@op.pl

Pzdr., Mariusz
Ps. Krzysiek na powyższym adresie dowiesz się czegoś o nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Michal

Mundur to replika, wykonana przez www.schipperfabrik.com

Uporzadzenie tez od nich mam, firma jest w ameryce robia wszystko z 1914-1918 roku.

Tak naprawde to mozesz tylko kurtke od nich kupic a reszte od lanciera powiedzmy. Jak popatrzysz na zdjecia to bardzo duzo tych kurtek bylo.
Mialem kiedys dokladne dane, chyba Amerykanie nam przeslali 200,000 mundurow, ale na 100% nie pamietam.

Jak co to pisz na moj email piechota1939@hotmail.com to ci pomoge cos skompletowac.

Miki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie