Skocz do zawartości

Solaris Skandaliczna Sprawa !


bogdan.o

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze te słowa aby ostrzec innych, jak zostałem nabity w butelke. Miałem solarisa który okazał się zwykłym bublem jak opisałem to w wątku solaris a słońce

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=358233

W skrócie: reagował na słońce, piszczał na trawę, jagodziny. Identyfikacja myliła się 100 na 100.

Pomoc producenta ograniczyła do stwierdzenia, że są to normalne objawy podczas pracy wykrywacza, a moje powątpiewania w ich normalność zbył sugestią, że jestem chyba idiotą i nie potrafię posługiwać się solarisem.

Nie są to tylko moje problemy z solarisem o czym mogą świadczyć choćby dwa poniższe wątki

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=355961

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=363801

Za cenę 1299zł otrzymałem:

1. Kulę inwalidzką wartą ok 35zł
2. Plastikowe pudełko warte około 6zł
3. Bezużyteczną elektronikę gdyż jej wartość użytkowa jest zbliżona do zera.

Skandaliczną sprawą jest taka rozbieżność między reklamą sprzętu a jego rzeczywistą wartością użytkową ! Niech moja przygoda będzie dla innych powodem do zastanowienia a dla wielu ślepo wierzącym reklamie, kubłem zimnej wody. Cieszę się tylko, że chociaż z dużą stratą ale udało mi się go w końcu pozbyć.

Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, czy to był Twój pierwszy wykrywacz? Czasami trzeba trochę się pownerwiać by się zżyć ze sprzętem. Znam kolegę, który prawie przez rok złorzeczył na Eksplorera II zanim odkrył drzemiące w nim możliwości.
Co do potraktowania Cię przez Rutusa, to wybacz, ale nie bardzo mi się chce w to wierzyć. Nie znam go co prawda osobiście ale mamy trochę wspólnych znajomych i wydaje mi się niemożliwym takie podejście z jego strony.
Szkoda, że nie wiedziałem o Twojej chęci pozbycia się Solarisa bo byłbym zainteresowany Twoją ceną.
Nadmienię, że nie jestem i nie byłem użytkownikiem żadnego z wykrywaczy Rutusa. Okazyjnie miałem do czynienia z różnymi jego konstrukcjami. Ich użytkownicy byli zadowolenia ze sprzętu.
Być może uważasz, że wykrywacz nie spełnił Twoich oczekiwań, ale na tle innych opinii pisywanych na tym i innych forach o podobnej tematyce Twój głos jest raczej odosobniony, żeby nie powiedzieć że brzmi dwuznacznie a ton Twojej wypowiedzi jest co namniej niestosowny.
Pozdrawiam
Feeder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe, że mając nowy wykrywacz z dwuletnią gwarancją nie wysłałeś go na przegląd. Ja kiedy miałem wątpliwosci co do stabilności pracy tak zrobiłem i jakoś nie usłyszałem, że jestem idiota. Okazło się, że poleciała jakaś popierdułka. Szybka wymiana i było ok. Mój solaris ma juz ponad rok. Jest zewnętrznie dobity ale sprawny - nie oszczędzałem go nawet na deszczu.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się tylko, że chociaż z dużą stratą, ale udało mi się go w końcu pozbyć."

No to już jest świństwo. Sprzedałeś komuś kulę inwalidzką + plastikowe pudełko + kupkę bezużytecznej elektroniki za cenę, jak mniemam, sporo większą niż kilkadziesiąt złotych. Oczywiście sprzedawałeś ten zestawik" jako wykrywacz metalu, prawda?


A nowego użytkownika zapraszamy do wypowiedzi na forum. On być może poradzi sobie ze sprzętem, albo przynajmniej będzie potrafił skorzystać z procedury reklamacyjnej, ponosząc co najwyżej koszty transportu jeśli okaże się, że także nie umie kręcić gałeczkami :D

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczy na Słońcu czy nie piszczy ja mam zamiar go kupić na wiosnę. Obecnie biegam z Whitesem XLT, ale jak mówią... co masz znaleźć to znajdziesz... a Rutus mi w tym pomoże. Jak Ci piszczał na Statyku, to trzeba było chodzić na Dynamicznym. A wykrywacz to nie zabawka włącz i szukaj" trzeba jeszcze dołożyć coś od siebie.. braterstwo krwi :]
.
.
.
.
CirrusCX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to już nie są bajki dla mnie. Uwierzyłem w nie wczesniej, i dlatego kupiłem solarisa.To nie był mój pierwszy wykrywacz. Co do potraktowania mnie przez producenta to niestety nie mam z nim wspólnych znajomych i było jak było. Według producenta wykrywacz z tymi upierdliwościami był sprawny !!!
Mając problemy z solarisem zacząłem śledzić fora i wcale nie jestem odosobnionym wypadkiem !!!

Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku miesiącach użytkowania Solarisa jestem naprawde zadowolony z niego zasięg ma naprawde dobry czułośc także . Nio niestety nadal mam problem z popiskiwaniem przy kontakcie z różną roślinnością no ale zdołałem sie przyzwyczaic. Za dużo rzeczy wyciągam zeby mniało mnie to zniechęcic.


Pozdrawiam użytkowników Solarisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mój nie wykazuje przytoczonych tutaj nieprawidłowości.
Po ACE 250,którego miałem wcześniej,wyczesał jeszcze trochę fantów na starych miejscach.Zasięg o.k.
Z tego co czytam na forum - z producentem jest wyśmienity kontakt(wiem to też z własnego doświadczenia)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm!
Co prawda to prawda że w trybie statycznym z dyskryminacją troche wariuje na słońcu , ale trójtonor\\wy dynamiczny tryb całkowicie nadrabią tę niedogodność, po około 3 tyg opanowałem w pełni solarisa i jesteśmy zraną parą :). Zasięgi jak dla mnie wyśmienite i wszystko ok, nie wiem czemu Pan bogdan.o tak zjechał wyjątkowo dobry polski wykrywacz.
Pozdrawiam Wszystkich Posiadaczy Solarki
tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według producenta wykrywacz z tymi upierdliwościami był sprawny !!!"
Bogdan

Jeżeli chodziłeś w trybie statycznym z dyskryminacją to producent miał rację: wykrywacz w tym trybie reaguje na zmianę nasłonecznienia itp. , po za tym trzeba prowadzić sondę na stałej wysokości aby prowadzić efektywne i spokojne poszukiwania , jest to według mnie tryb trudny i wymagający wielu godzin w terenie , a już szczególnie dla początkującego. Jeżeli takie objawy występowały w trybie dynamicznym , to albo kompletnie nie zrozumiałeś o co w tym sprzęcie chodzi , albo rzeczywiście była jakaś usterka , ale wtedy chyba trzeba skorzystać z serwisu ( no po to w gruncie rzeczy jest ;)) i jakoś nie wierzę , że p. Arek by się tym nie zajął.
Od razu przypomina mi się mój serdeczny koleżka Obert , który mając Rutusa jeszcze do nie dawna potrafił krzyczeć do mnie przez całe pole : Martin , Martin coś się popsuło w wykrywaczu" , a ja brałem sprzęt , popatrzyłem chwilę , przekręciłem gałeczkę" i wykrywacz naprawiony :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Solarisa i wszystko jest ok, fanty naprawdę fajne się nim znajduje. Według mnie ma naprawdę duże możliwości.

Koledzy powiedzcie sami co można powiedzieć o facecie który:
1. Nie potrafi pomimo 2-letniej gwarancji wysłać wykrywacza do producenta w celu sprawdzenia
2. Chyba nie potrafi czytać instrukcji (choć Solarisa do najprostszych nie należy)
3. Nie potrafi skorzystać z dobrych porad forumowiczów
4. Nie zauważył, że wykrywacz posiada kilka trybów pracy a nie tylko statykę
5. Nie zauważył, że większość użytkowników Solarisa jest zadowolonych ze swojego sprzętu

no i co o nim powiedzieć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wykrywka jest fajna jeżeli chodzi o zasięgi nawet imponująca!!! bawiłem się nią, jedyne co można się doczepić to jest estetyka wykonania ( choć ładny kolor i wodotryski to rzecz zbędna:) ),ale sprzęt raczej wydaje się solidny i nie powinien się szybko rozlecieć tak więc i tak daję mu +++ bo jest to jeden z lepszych polskich wyrobów. Co do trybu statycznego trudo mi się wypowiedzieć, ale zasięgi naprawdę imponujące bardzo głęboki sprzęt. W tym przedziale cenowym tylko Polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłem swój wykrywacz po przeczytaniu instrukcji zaraz ruszyłem w teren. Po kilku minutach stwierdziłem ze jest zepsuty. A byłem laikiem w tych sprawach.Jednak okazało sie że miałem racje.W tedy też chciałem go sie pozbyć.Może tak samo było w przypadku twojego wykrywacza.Szkoda że sie go pozbyłeś i to z gwarancją. Sam bym go kupił. Teraz bede musiał wybrać sie do sklepu aby go nabyć.Jedyne co mnie niepokoji- to jego popularność na forum co nie odzwierciedla się w praktyce, a mam sporo znajomych co biega z wykrywką i jakoś nie bardzo wypowiadają sie na jego temat. Dlatego że nie mieli z nim styczności.Czy wiec tylko ludzie z Gdynii na nim pracują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest IGOR :] Tylko my na Pomorzu jesteśmy w stanie GO opanować. Cywilizacja na południu jeszcze daleko za nami, tam dopiero wychodzi pierwszy PI domowej produkcji - jest to wierna replika ( jak pisze Pan BOGDAN.O )kuli inwalidzkiej. Życzę wszystkim użytkownikom cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości.
.
.
.
CirrusCX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa!! Czyżby Pan A. Rutyna minionych tygodniach przeszedł jakąś silna terapie traumatyczną. Osobiście używam Solarisa już ponad, jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu, mimo początkowych trudności w obsłudze. Krótko po kupnie pisałem na forum o moich bolączkach, co do obsługi, i już następnego dnia otrzymałem telefon wyjaśniający wszelkie wątpliwości. Pan Rutyna osobiście pośpieszył mi z pomocą i natychmiast zaproponował sprawdzenie wykrywki. Ale nie było takiej potrzeby, błąd wynikał ze złej interpretacji sygnałów. Miesiąc temu miałem wypadek, w skutek, czego połamałem wyświetlacz mojego Rutuska.Tu byłem już zmuszony odesłać sprzęt do serwisu.Kolejne miłe zaskoczenie, gdy po bardzo krótkim czasie otrzymałem moja wykrywkę pełni sprawną z nowym wyświetlaczem,naprawa zastała wykonana na koszt firmy w 100%. A w trakcie rozmów telefonicznych, z ust mojego rozmówcy nie padło żadne słowo które świadczyłoby o niechęci lub ignorancji, odniosłem wrażenie, że rozmawiam z człowiekiem kompetentnym i elokwentnym. Może kolega rozmawiał nie z tym Rutyną?????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem zadowolony z ultry 2. pan rutyna spisal sie na medal :] .

PS
CZy jest mozliwe kupienie samej gornej czesci solarisa bez cewki, bo przeciez u2 ma taka sama jak solaris. a tak to za kilka lat bym sobie wymienil na inny model rutusa i pomyslalem ze kupie sama gore. darady tak u pana rutuny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie