Skocz do zawartości

7TP początek prac konserwacyjnych - odsłona II


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

witam, jest mi niezmiernie miło poinformować iż PROJEKT 7TP wzbogacił się w kolejny element pancerza a mianowicie klapę przednią (jedną z dwóch). Jest ona jak widać razem z zawiasami które posłużą za wzór do rekonstrukcji drugiego kompletu.


PZDR PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
aby nie było nudno przedstawiam efekt prac nad niektórymi nowymi elementami 7TP
w poprzednich postach prezentowałem tłumik jaki został nam przekazany .... obok i poniżej efekt prac ręcznych jakie zostały wykonane przy tym elemencie ...

zaznaczam że cały tłumik został wykonany ręcznie ...ale efekt jest chyba zadowalający


PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, gurden - jak najbardziej , tylko chwilowo jestem zawalony sprawami , ale myślę że można spokojnie temat rozwinąć.

Na zdjęciu obok mam przyjemność zaprezentować jak mi się wydaje jedyne w kraju oponcerzenie wraz z mocowaniem peryskopu gundlacha do 7TP ...
jak widać konstrukcja jest podobna do sowieckiej ( a raczej na odwrót) ale jednak różnice w detalach są ewidentne ...:-)


PZDR PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa (pancerz) peryskopu była taka sama jak w TKS-ach? Jeśli tak, to nie jest jedyna. Chłopaki restaurując TKS ze Szwecji przykręcili ją na wierzch zamiast od spodu ;) Ciekawe czy już poprawiono to niedopatrzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jotes - o ile mi wiadomo w tksie jest zamontowany sowiet a zapewniam że wkład polski nie mieści się do sowieckiego opancerzenia ...oczywiście nmówimy o wkładzie jako mocowaniu nie zaś o wkładzie peryskopowym jako takim ...



pzdr PATRON

ps : nawiasem mówiąc wkład właściwy też tylko jeden widziałem ...nie słyszałem żeby były inne kompletne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mi niezmiernie miło poinformować iż na potrzeby wsztskich prowadzonych przez nas projektów a zwłaszcza PROJEKTU 7TP została powołana do życia Fundacja Wojskowości Polskiej.
Podaję cytat z KRSU : Cel fundacji : prowadzenie Muzeum Wojskowości Polskiej i Techniki oraz działalność na rzecz zachowania Dóbr kultury militarnej w Polsce.

Pragnę poinformować iż fundacja objęła opieką następujące projekty :
PROJEKT 7tp
PROJEKT WZ 29 URSUS
PROJEKT c7p
PROJEKT PRZODEK 14/19 P

oraz trzy inne projekty polskich konstrukcji techniki militarnej okresu II RP

Ponadto Fundacja jest na dzień dzisiejszy opiekunem repliki samochodu pancernwgo wz 34 zwanego popularnie pancerką Hartmanna

mam nadzieję iż powstanie FWP zostanie przychylnie przyjęte przez środowisko ludzi zainteresowanych ratowaniem zabytków techniki II RP.

PATRON ( granada@pompy.pl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie