Jump to content

Tesoro Cibola czy Tesoro DeLeone


marcin2828

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc przy wyborze któregoś z tych wykrywaczy ? Głównie chodzi mi o szukanie monet i militariów . Brałem też pod uwagę Tesoro Silver mMax .
Który z nich nadaje się do takich poszukiwań i który ma lepszy zasięg ?

Dzięki za pomoc
Marcin
Link to comment
Share on other sites

Tesoro to moneciaki i drobnica, jeżeli chcesz sprzęt uniwersalny (monetki i jednocześnie militaria) to najlepszy byłby pewnie Rutus.

Jeżeli zdecydujesz się na Tesoro, i bardzo zależy Ci na zasięgach - to sugerowałbym raczej Lobo ( a jak masz więcej kaski to Cortesa).
Pzdr.
Link to comment
Share on other sites

Nigdy to nie jest to samo... choćby Cortes działa na 10kHz, a Lobo na 17,5 kHz i wiele innych różnic.

Proponuję najpierw poczytać o poszczególnych modelach, bo różnice pomiędzy tymi, co dotychczas wymieniłeś są b.duże.

Wiele też napisano na ich temat na forum, uruchom wyszukiwarkę i przyjemnej, owocnej lektury....
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą - mam Cibolę i dużo nią trafiłem. Jednak czasem (bardzo rzadko) potrzebna jest opcja strojenia do gruntu. Cibola go nie ma. Po za tym to bardzo podobne detektory (Vaquero ma ciut lepsze zasięgi). W zasadzie w tej cenie z nowych to Cibola i Vaquero - rolę gra różnica w cenie (kilkaset złotych i strojenie do gruntu - zasięgi różnią się ok. 2 cm)

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

proszę mi wytłumaczyć co to jest ręczne strojenie do gruntu , jak to działa i w jaki sposób się to ustawia . Czy nie jest to kłopotliwe i czy podczas poszukiwań wielokrotnie trzeba ustawiać czy raczej stroić wykrywacz ? Czy w Vaquero jest opcja wyłączenia manualnego strojenia i używania nastawów fabrycznych ?

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Ręczne strojenie do gruntu może być nieco kłopotliwe dla niedoświadczonego w tym użytkownika. Kwestia opanowania.
Możliwość przełączenia się na nastawy fabryczne istnieje tylko w europejskim Vaquero, sprzedawanym na rynku niemieckim (jest droższy i w kolorze czarnym). U nas dostępne są klasyczne amerykańskie, kolorowe i bez przeróbek :)

M.
Link to comment
Share on other sites

Witam!

To prawda co napisał Vincent, że strojenie jest łatwe, ale widziałem ludzi którzy jednak sobie z nim nie poradzili:(
Poza tym na większości terenów wystarczy ustawienie fabryczne a przy strojeniu ręcznym trzeba pamiętać by co jakiś czas i iluś metrach, dostroić się od nowa. Złe dostrojenie się niweluje różnicę w zasięgu. Niestety, Tesoro nie posiadają automatycznego dostrajania do gruntu.
Jak się dostraja Tesoro, można obejrzeć tu: http://www.tesoro.com/Multimedia-Center.html (kliknij na Ground balancing i w zależności od łącza: po lewej wolne, po prawej stałe).
Cibola na tzw. superstrojeniu" prawie dorównuje zasięgiem Tejonowi, który raczej najlepiej (spośród Tesoro oczywiście) nadaje się dla autora postu. Lobo ST nie wchodzi w rachubę, choć jest to doskonały moneciak.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Witam. A co z de leonem?, dziwnie jakoś został pominiety mimo że jest w temacie. Nadaje się do szukania monet lepiej niż cibola? ma ktoś może porównanie obu wykrywaczy? Proszę o opinie. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

... i jeszcze pytanie co do częstotliwości pracy wykrywacza . Im mniejsza tym lepszy na monety , a im większa tym lepszy na militaria , czy odwrotnie . Czytałem o wykrywaczach z 5 kHz ; 7,5 kHz ; 10 kHz ; 14,5 kHz ; 17,5 kHz . O czym mówią te różnice ?

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Witam!

De Leon został pominięty bo wcześniej już o nim pisałem. Generalnie to sprzęt skalibrowany na amerykańskie monetki, precyzją i zasięgiem ustępuje Ciboli w której zastosowano nowsze rozwiązania. Co do czestotliwości to generalnie można tak przyjąć - niska dobra na militarke a im wyższa to kolorowa drobnica, zwłaszcza drobne złoto. Jednak już np. duża srebrna moneta będzie lepiej wychwytywalna przez niższą częstotliwość np. 3KHz. Nie ma reguły bo choć Cibola to 14KHz to świetny moneciak jakim jest XLT, to tylko 7..

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

mam leona i niemam z nim problemów
miałem u maxa i brak było wyświetlacza który
naprawde jest użyteczny w leonie
niemam zamiaru go zamieniać na żaden inny a z militarką czy drobnicą niemam problemów, łapie wszystko to na co mu pozwole to znaczy jak se dyskrymke ustawie
Link to comment
Share on other sites

Panowie ,
SZZ bardzo proszę napisz coś o swoim Minelabie , chciałbym poznać Twoje spostrzeżenia na temat tego sprzętu i porównać je z tym co wiem na temat Tesoro .

Ogólnie parametry jakimi powinien charakteryzować się wykrywacz , który kupię powinny zawierać :
1. Cewka 20 - 24 cm
2. najlepiej 10 kHz
3. tryb All Metal
4. cewka wodoodporna
5. nie pożeracz prądu
6. nie ciężki

Naprawdę będę wdzięczny jeśli ktoś mnie przekona do wybrania konkretnego modelu !

Dzięki i pozdrawiam
Marcin


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Martin 22:51 06-10-2006
Link to comment
Share on other sites

Witam. Moge szczerze polecic Leona. Byl to moj pierwszy wykrywacz ktory mialem w reku... i aktuy;anie tez z nim latam, chociaz nie za czesto :) Od monet. lusek, niesmiertelnikow, po np. maierke, kubek, niewybuchy ;/ itd... Moze pozniej ztrobie zdjecia, i wtsawie fanty. Ale generalnie, monetki, militaria... extra xD
Link to comment
Share on other sites

Głupawą dyskusję na temat karate , ortografii, czasu poszukiwań i innych pierdół zostawiam do jutra , żeby każdy mógł poczytać za co poszczególni użytkownicy dostali żółte karteczki . Panowie jak chcecie robić zamęt i robić sobie osobiste wycieczki to zmieńcie Forum , albo załałatwiajcie swoje problemy na maila. Na tym Forum , a juz na pewno w tym dziale, dla wszelakich pieniaczy nie ma miejsca. Co do żółtych kartek zgłaszajcie się do Bociana i tam wylewajcie swoje żale , bo moja decyzja jest taka , jaka jest.

Co do efektów poszukiwań : ja osobiście Tesoro ostatnio znajduję o wiele więcej niz kolega z GT , a i tak najfajniejsze fanty wyciąga ostatnio kolega z Rutusem. I o czym to świadczy.???
Żółte kartki;
Denar: panie Andrzeju : nie ma teorii spiskowej , a Tesoro , to tylko jedne z dobrych wykrywacz a nie najlepsze na świecie.
florek zaspa i SZZ , chyba jak sami jeszcze raz przeczytacie swoje posty to zrozumiecie za co.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Podjąłem decyzje o zakupie T. Vaquero na podstawie wypowiedzi wileu niezależnych użytkowników, na wielu forach (polskich i zagranicznych), a nie dealera.
Co mnie przekonało do Tesoro V.?
1. Ma b. dobre zasięgi (a tego brakowało mi w ACE).
2. Jest lekki (tak jak ACE).
3. Nie posiada zbędnych bajerów (z elewizorka" w ACE pod koniec użytkowania już nie korzystałem, powtarzalność syglału wystarczyła, amerykańska" segmentacja ichnijszych monet na wyświetlaczu kompletnie nie przydatna na polskim gruncie, wycinanie z dyskryminacji też bez sensu, często na jednym segmencie odzywała się zardzewiała puszka, polmos lub moneta).
4. Można płynie regulować nastawienia (w ACE - skokowo", a programy" w zasadzie niczym się nie różniły, z wyjątkiem all metal").

Jeśli chodzi o dystrybutora, to przyjął w rozliczeniu mój stary" sprzęt i nie muszę się teraz martwić o jego sprzedaż. Dla mnie jest to dowód profesjonalizmu w handlu. Być może inni też to praktykują, ale nie wiem, nie sprawdzałem.

Nie jestem też żadnym nowym dealerem, czy nagabywaczem. Moje doświadczenia w poszukiwaniach to na razie ACE250. Jak dorwę Vaquero podzielę się z Wami pierwszymi spostrzeżeniami, a biorąc pod uwagę spodziewane efekty mogę być w tym amoku nieobiektywny ;)))

Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information