Jump to content

Drugi najazd Wandali


Morand

Recommended Posts

Autor wrzucił wszystko do jednego kotła i zrobił się bigos (dla mnie niestrawny). Wykrywki, przemyt, handel dziełami sztuki, kradzieże, dewastacje zabytków. Tylko co z tego wynika i jakie wnioski? Koń jaki jest każdy widzi.
Link to comment
Share on other sites

Wniosek jaca jest jeden,
państwo jest niewydolne (lub ma ważniejsze rzeczy na głowie, typu becikowe), wielu odpowiedzialnych za ochronę dzieł sztuki lub oficjalne wykopaliska ma na celu przede wszystkim własną kieszeń. Ratunkiem na pewno nie będzie żadna ustawa. Edukacja, uczciwe płacenie znalazcom (patrz Rosja już w czasach carskich, Anglia) oraz grupa pasjonatów, również tych z wykrywaczami, których wiedzę i zapał można wykorzystać.
Ironrat
Link to comment
Share on other sites

Też uważam że autor artykułu pomieszał groch z kapustą ,a wykrywkę powinno być wydawane zezwolenie , ale najlepiej aby przemioty dalej gniły w ziemi - pies ogrodnika". Ja osobiście co wykopie to na razie nie sprzedaje (jestem lojalnym obywatelem ), oddam to na skup złomu ( jak się więcej uzbiera )- urzednicy będą wtedy spokojnie spali, a i konsrewator będzie mniał mniej roboty ( no bo przecież ubędzie uciążliwych eksponatów ).Lubię poczytać takie artykuły - bo mam wtedy obraz co myśli przeciętny obywatel ,a widać że dalej wizerunek jest jeden - wykrywka = przestępca i przemytnik . Pozdrawiam,
Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle wszystkich wsadzili do jednego wora i wszystkich jednakowo ocenili:( ale to ma swoje przesłanie" cytaty:
Na dobrą sprawę nikomu nie można zabronić spacerów z wykrywaczem metali."
Ponad 22 tys. rozmaitych zabytków w większości należących do Skarbu Państwa, a więc prawie bezpańskich."

Poza tym ten artykuł jest chamski i uderzający w uczucia normalnych i porządnych ludzi.
Link to comment
Share on other sites

Spoko, jak braknie eksponatów, to się ustawę zrobi, że zabytki można mieć tylko w zarejestrowanych kolekcjach, które muszą być udostępniane muzealnikom i historykom na wystawy, gdzie będą podmieniane i kradzione.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information