Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zastosowałeś technikę prowokacji
Co sądzicie o pracy byłych SS-manów w UB i może WSI?Czy oni nie napędzali spirali nienawiści do Żydów i nie stali za pogromem kieleckim i marcem 1968 roku?"


na temat pracy byłych SS-manów w UB do marca 1968 roku" - źródła proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Moskie na Placu Czerwonym rozdają wołgi" kiedyś to się słyszało
po weryfikacji wyszło
- nie w Moskwie ale w Leningradzie
- nie na Placu Czerwonym a na Newskim Prospekcie
- i nie rozdają wołgi, ale kradną rowery.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tych esesmanach" w UB tylko że oni byli wyznania mojżeszowego.np. komendant obozu w świetochłowicach. i wielu innych którzy pastwili sie na polakach i innych więzniach, a teraz sobie siedza w izraelu i jeszcze pobieraja polska emeryture pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może przesadziłem z tym SS, ale w flmie Ciemnoniebieski świat" był lekarz więzienny, który był SS-manem. Nawet poczęstował więźniów wódką, bo były jego imieniny. A co do Żydów, to oni w SS nie mogli być, raczej w NKWD.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje stwerdzenie esesmani" w UB wyznania mojzeszowego
to ironia z mojej strony, nazwałem tak oprawców zUB z którzy z gorliwościa torurowali ludzi.
W paru ksiązkach zetknąłem się z tym że byli ss-mani pełnili w wiezieniach ubeckich funkcje lekarzy,kucharzy roznosicieli posiłków nie pamietam autora ale ksiazka miała tytułŚlad człowieka ,ślad węża", oko za oko"
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek esesmanów z wydarzeniami pogromu kieleckiego z lipca 1946 roku jest więcej niż absurdalny.

Jedyni esesmani jacy znajdowali się wtedy w Kielcach i na Kielecczyźnie albo od dawna gnili w glebie albo siedzieli w Kieleckim więzieniu na Zamkowej czekając końca procesu i zwykle najwyższego wymiaru kary - kilku jak pamiętam ludzi.

Natomiast istnieje hipoteza o sprowokowaniu zajść pogromu właśnie przez osoby pochodzenia żydowskiego z UB - raz chodziło o kompromitację i rozprawienie się z niewygodnymi świadkami szpiclostwa z czasów okupacji.

Chyba ci Boruta o esesmanów wyznania handlowego chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu natomiast więźniów z okresu represji stalinowskich z lat wspominało że w więzieniach ówczesnych znajdowało się wielu Niemców, ss-manów, odbywających kary, oczekujących na proces. Według wspomnień zwykle na Mokotowie pełnili rolę więźniów funkcyjnych. /Wspomnienia Moczarskiego czy Minkiewicza/ Władysław Bartoszewski wspominał iż do zadań wykonywania wyroków śmierci również miano wykorzystywać Niemców w zamian za darowanie części wyroku bądź nawet zamianę kary śmierci na niższy wymiar kary.

Jednak twierdzenie o ss-manach w 1968 roku i 1970 to tak samo jak twierdzenie że Mosze Dajan wódz armii Izraela, która wygrała kampanię 1967 roku to Otto Skorzeny po operacji plastycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie byli ss-mani,tylko volksdojcze,ich praca polegała na sprzątaniu pomieszczeń,pracy w kuchni,wydawanie posiłków.ss-mani w tym czasie byli już w krainie wiecznych łowów.A osoby które prowadziły przesłuchania byli bardzo podobni do Izaaka Goldsztejna-Cukiermana.pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czołg to Tygrys.Jak okręt to koniecznie U-boot.Jak niemiec to musi byc SS lub choby gestapo.Oj pokutują w narodzie pewne nawyki pokutują.Pamietam w stanie wojennym jak na w czasie rozruchów na ulice wychodziło GESTAPO.No co zródeł nie mam zeby to potwierdzic ale wszyscy na ulicy krzyczeli GESTAPO i GESTAPO.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Nigdzie nie znalazlem zadnej informacji o zatrudnieniu czlonkow SS w Polsce konkretnie w sluzbach jawnych,tajnych i dwuplciowych.
Za to znalazlem informacje ze 6000 SS manow znalazlo miejsce i prace w USA po II WS. Wielu otrzymalo nawet obywatelstwo prawem zakazane dla hitlerowcow. Zadnej deportacji. Po prostu liczylo sie doswiadczenie na froncie wschodnim.
Inni hitlerowcy powiedzmy jak ekipa dr.von Brauna w sumie 70 osob znalazla nawet super prace w USa.
Bylem w aeroklubie w stanie Maryland ktorego czlonkiem byl Werner von Braun.Jest tam nawet jego fotka. Pracowal w poblizu i lubil sobie polatac sportowym samolotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Jeszcze w latach 1980tych, w jednej z drugoobiegowych broszurek wyczytałem, że na początku lat 1950tych kilku prominentnych funkcjonariuszy Gestapo itp. dostało karę śmierci, której nie wykonano.
W zamian dostarczono im biurko, pióro z kałamarzem, zestaw oryginalnych formularzy, kilka pieczątek i kazano fabrykować antydatowane potwierdzenia współpracy wybranych osób z Niemcami podczas wojny. W nagrodę po kilku latach cichaczem przewieziono ich do RFN i tam mogli dożyć w spokoju.
Były podane nazwiska, ale ich, niestety, nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UB to zatrudniano często byłych kapusiów gestapo. A kol jaszcz informacji o zatrudniniu byłych gestapowców w słuzbach PRL to pewnie nie znajdziesz bo trudno żeby sie tym afiszowały.Byli klasycznie przewerbowywani ( wyjscia specjalnie nie mieli) Raczej zmieniano im tożsamośc i tyle. Za to słuzby bratniego NRD z byłych SS manów i Gestapowców STASI składał sie z byłych funkcjonariuszy Gestapo . Sowieci też przejeli pokazną ich liczbe NKWD i GRU w całej rozciagłosci takze z nich korzystało ( oczywiscie z tych których wiedza była przydatna. Jedynie tych najbardziej skompromitowanych po wyduszeniu przydatnych informacji potem wykańczano ( po propagandowych procesach) ale statystycznie była to mniejszość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie