Skocz do zawartości

x-terra 70


hesus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tu akurat sprawa jest dość prosta - specyficznie na militarkę, nadaje się tylko X70. Przede wszystkim dlatego, że ma tryb Prospecting, który jest niepełnym trybem statycznym i do tego wyposażonym w dyskryminację.. Ktoś kto opanuje ten ryb właśnie na militarkę, powinien kosić fanty w miejscach wyczesanych" etc. Dodatkowo X70 ma możliwość założenia cewki 3kHz, co także w pewnych sytuacjach na militarce przyniesie teoretycznie większe korzyści. X30 i X50 nie mają tych możliwości i choć jakość wykonania i ergonomia sprawiają, że śmiało można je zabierać w trudny teren, to z założenia są raczej monetkowcami. W chwili obecnej X70 to najlepszy sprzęt z linii Minelaba do takich zastosowań.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wielki dzięki VanVorden rozjaśniło mi się trochę w głowie i może wymienie swój sprzęt na ten tylko ta cena troszkę mnie degustuje.Najwyżej żona nie dostanie prezentu na rocznicę.Jeszcze raz dzięki.

pozdro fakker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!

W wydrukowanym w Odkrywcy" teście, kilka spraw zostało pominietych, więc postaram się je tutaj korygować:) Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w trybie Prospecting, potrzebny jest minimalny ruch cewką w celu wykrycia sygnału. Druga sprawa, to możliwość podglądu na wyswietlaczu zmieniających się wartości stopnia zmineralizowania gruntu. Rzecz wymyślona z myślą o poszukiwaczach samorodków, jednak może być też bardzo przydatna przy poszukiwaniach większych militariów etc.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam!

Pozwalam sobie odświeżyć wątek bo dostaję czasem maile odnośnie tego wykrywacza a mam troszkę świeżych uwag od czasu pierwszego testu. Ponieważ pola są wciąż niedostępne, posiłkowałem się szukaniem miejskim".. Tymczasem więc kilka spostrzeżeń dotyczących pracy z X70 w ekstremalnie trudnym terenie, jakim jest z pewnością plac budowy. Niezmierzona ilość złomu, cegieł i innych przeszkadzaczy" sprawiła, że trzeba było zastosować nieco inne techniki poszukiwawcze.. Na pożyczonym XLT mogłem założyć małą cewkę (6kę lub 4x6 DD) i włączyć mixerka, więc tu nie było specjalnych problemów, ale X70 takiej opcji nie ma :( Jest to do tej pory największe niedopatrzenie ze strony Minelaba i wystarczy wejść na amerykańskie fora, by się przekonać do jakiej pasji doprowadza to tamtejszych poszukiwaczy.. Na szczęście można sobie poradzić z brakiem małej cewki używając sondy eliptycznej 18.75 kHz. Cewka ta ma odpowiedni kształt by wcisnąć ją w trudno dostępne miejsca, dobrze pracuje w trudnym gruncie i jest niezwykle czuła na kolorową drobnicę a co najważniejsze, doskonale sobie radzi z maskowaniem celu przez leżące w pobliżu żelazne śmieci. W pobliżu takiego złomu znalazłem np.kilka srebrnych monetek i inne drobiażdżki. Jeśli występują zakłócenia, wystarczy najczęściej ustawienie funkcji Noise Cancel na 1, obniżenie nieco czułości i sprawa załatwiona. Niestety, na zaśmieconym terenie prawie nieużywalny jest tryb o najwięksym zasięgu Prospecting" z racji tego, że ma niezwykle wolny czas reakcji:(

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Jesień w pełni, sezon się kończy a jakoś cicho się zrobiło w temacie wykrywaczy z serii X -Terra. Mam Xterra-70 już ponad dwa miesiące i spędziłem z nim w terenie przeszło 200 godzin. Początki były trudne ale po kilkunastu wypadach w teren powoli sprzęt stawał się coraz czytelniejszy i skuteczniejszy w poszukiwaniach. W terenie bardzo dokładnie przeszukanym moimi poprzednimi wykrywaczami ( nie wymienię nazwy bo nie chcę robić nowej zadymy na forum) wykrywacz znalazł bardzo dużo kolorowej drobnicy co mnie mocno zaskoczyło bo szukałem przedtem mocno chwalonymi wykrywaczami produkcji krajowej i markowym sprzętem produkcji zachodniej. Zdarzało mi się też przeszukiwać miejscówki kolegów dokładnie przeszukiwane Minelabami od Muszkietera do Eksplorera II i również na tych miejscówkach znajdowałem sporo monet i innej kolorowej drobnicy. Na temat militarki nie wypowiadam się bo jej poprostu nie szukam. Jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu bo okazał się bardzo skuteczny w każdym terenie. Poszukiwaniami zajmuję się już kilkanaście lat i jest to mój 16 wykrywacz który używam. Może więc inni użytkownicy x terry 70 podzieliliby się swoimi wrażeniami z poszukiwań tym wykrywaczem. Nie chodzi tu o żadną reklamę a o zwykłą wymianę doświadczeń bo przecież nie ma chyba takiego mądrego który by tak naprawdę do końca poznał swój wykrywacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam. Miałem możliwość przetestowania w terenie X T 70-ki znajomego. Kupił sprzęt z dwoma cewkami: wysokoczęśtotliwoścową 18,75 kHz na drobnicę, oraz standardową 7,5 kHz na militarkę. Głównie testowałem standardową i chodzi fajnie, ale rewelacji nie było ( wiem z doświadczenia, że aby poznać sprzęt trzeba z nim trochę spędzić czasu ). Pytanie moje brzmi: czy do poszukiwań militariów lepsza będzie ta standardowa 7,5 kHz, czy niskoczęśtotliwościowa 3 kHz? Jednym zdaniem czy kupując ten sprzęt wybrać opcję: 7,5 kHz plus 3 kHz, czy lepiej 18,75 kHz plus 7,5 kHz ( zakładając że interesuje mnie 60% militarka a 40% monety).Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panie VanWorden mam do pana pytanie prosze mi poradzic który z nich jest bardziej owocny na monetki i nie tylko czy Minelab X-TERRA 70,a moze Minelab Quattro MP czy tez ten drugi ma podobne własciwosci efektywnos a kupno jego jest tylko przepłaceniem.Z góry dziekuje z powazaniem boysss.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To trudne pytanie bo oba są skuteczne w pewnych sytuacjach. Osobiście wybrałbym X70 z kilku powodów:
- ergonomia: można chodzić długo i bez zmęczenia.
- szybkość chodzenia: z Quattro należy chodzić baaardzo wolno by był skuteczny i w konsekwencji X70 można pokryć dużo więcej gruntu w krótszym czasie.
- cena: Quattro jest za drogi;)
Powiedziawszy to uważam, że w pewnych sytuacjach (np.plaża) Quattro będzie skuteczniejszy.. No, ale jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził":))

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW mam pytanko , tak czytam i rozmawiam ze znajomym co razem łazimy z wykrywkami i tak ostatnio dyskusja jest na temat x-terra70 (raczej na plus) jak to jest .jak jest teren piaszczysty to na jakiej głębokości (tak mniej więcej) X70 zlokalizuje np.2denarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na to pytanie nikt Ci uczciwie nie odpowie;)
Po prostu jest zbyt dużo różnych uwarunkowań: nastawy sprzętu, rodzaj glepy, rodzaj i ułożenie monety etc.
X70 da sobie radę jak każdy w miarę dobry detektor.
Nie oczekuj cudów - w pewnej klasie większość wykrywaczy ma bardzo podobne zasięgi. Tylko nieliczne potrafią nieco więcej, ale do tego potrzebne jest jeszcze doświadczenie operatora:)

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,podkreślając temat dośc osobiście,i klasujac X-70 ,mieści sie w klasie średniej,bo z tego co widzę wszyscy oczekują od X-70 jakiegoś objawienia.Ma ona przewagę odnosnie paru spraw,ale bywa często przebijana przez inne sprzęty.Do gęstego lasu z dynamikiem? Do lasu zawsze powinno się brać wykrywke ,która pracuje w trybie statycznym,lub posiada dwa tryby pracy.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie