Skocz do zawartości

Broń z WW2 po 1945


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

to ile własciwie Pan ma lat Panie Korbaczewski- pepesze z ruskiego wojska a w szczegolnosci stacjonujacego w Polsce znikły jeszcze w latach czterdziestych i w czasach gdy nasze chłopaki biegali jeszcze z mosinami ruscy juz mieli kalasznikowy . W 1976 roku w czasie manewrow Tarcza 76" nasi chlopcy mieli nowiutkie AKMS-y rocznik 76 prosto z fabryki maszyn do szycia a ruscy już paradowali z kalachami kal.5,56 z plastykowymi mgazynkami ,ze zmienionym osłabiaczem podrzutu oraz z kolba łamana na bok. Wojska rosyjskie Pólnocnej Grupy ACz były wyposażone w najnowoczesniejszy sprzęt i wyposażenie
Koledze ktory tak ładnie prezentuje sie na zdjęciach z Nysy chciałem przypomnieć że Nysa i Klodzko to to nie były jednostki liniowe ale magazyny mobilizacyjne ZN bez składu osobowego w ktorych służyła tylko obsługa jednostki oraz lokowano róznego rodzaju szkółki - stąd wiele staroci na składzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.Panie Lokomotywa niech pan zgadnie jaką broń miały oddziały OTK w roku 1984? Niewie Pan? Pm wz 43 rok produkcji 1945 Oprucz tego ckm Maksim z chłodnicą na wode!No i talerzówki diergatiewa.Miałem kumpla w Poznaniu na Franowie, jak byłem u niego to sam je oglądałem .Michu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT są w wojsku do dziś chyba. w kążdym razie koleś miał etetową w 1998 roku. Michu69 skoro miał PPS -43 z łamaną kolbą czy polskiego ze stałą. Goriunowy, DP-28 i maksimy wycofano chyba ostatecznie jakieś dwa lata temu- wtedy AMW masowo rzuciła je na rynek... czeski i amerykański. Co do pepesz to ja też widziałem u Rosjan- była to tzw warta ognia".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jeszcze na początku lat 90. widziałem spychacz wchodzący w skład pociągu ratunkowego (albo technicznego - nie wiem na kolei sie nie znam), zrobiony na podwoziu T-34.
Był pomalowany na charakterystyczny jaskrawo niebieski kolor.
Stał sobie na lorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie