Skocz do zawartości

Motocykle - Francja 40


JoncaA

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nasi moderatorzy nie zechcieli zareagować, zeby przeniesc część wątku http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=159843
pod nowy adres, jako np. Motocykle - Francja 1940, wiec sam założę nowy z tą nazwą, bo zginiemy w tym bałaganie.
Mam nadzieję, że znajdzie się u nas w kraju choć trochę materiałów foto, może też jakichś relacji, a może jakieś instrukcje itd. itd. tyczących motocykli Indian 340 version French Army" lub też skrótowo CAV", których używało WP we Francji w 40 roku. Idzie o to, że powstaje w Belgii całkiem poważna książka o tym motocyklu, z poważnym człowiekiem jako autorem i do polskiego" rozdziału nie ma on zbyt wiele materiału, jak się wydaje nic więcej poza artykułem Soldats et Blindes du General Maczek" z VMi z 1987 roku. Oczywiście udostępniam mu to niewiele, co mam, ale jest to jednak niewiele...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisalem ksiazke o motocyklach wojskowych z okresu II wojny swiatowj. W rozdziale o Indianie umiescilem chyba z 4 czy 5 fotek Indykow" z Frnacji 1940. Wydawca twierdzi, ze ksiazka ma byc gotowa na maj. Juz jez prawie zlamana. Jak sie ukaze to bedzie troche nowego materialu.
Znam wiele ksiazek o pojazdach z 1918 - 1939 i wydaje mi sie ze material zdjeciowy w mojej ksiazce jest w 70% nie publikowany.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczęło mi zależeć na pozbieraniu możliwie dużej ilości zdjęć z Francji roku 40, już niezależnie od belgijskiego autora i jego potrzeb wydawniczych. To po prostu ciekawy temat...
Na skanie motocyklisci szwadronu rozpoznawczego 10 psk na indyku"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dania motocykl + RKM Madsen. Swoją drogą po zebraniu większej ilości fotek wyjdzie ciekawy wątek motocykl w wojsku. Nasze Sokoły nieźle by się prezentowały na tym tle. Może ktoś posiada fotki czeskich motocykli w komplecie z ZB vz.26.


Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pieknie, ale jestesmy,gros, w kategorii Wojsko Polskie - watek motocyklowy, jako taki, ma swoje miejsce na głównym". Zeby nie mnożyć bytów ponad potrzebę może byśmy w tym wątku sprobowali zgromadzić trochę zdjęć z Wojska Polskiego we Francji roku 40, a nie wszystkich motocykli świata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
jbr - jezeli potrafisz rozszyfrowac francuzki tekst i dasz mi mail'a na priva to moge Ci przeslac odnosny tekst z L'automibile sous l'uniforme (czy jak mu tam:)). Kodow nie ma, o ile pamiec nie myli ale sa oficjalne nazwy kolorow - powinno to ulatwic dalsze poszukiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie