Skocz do zawartości

Siedziałem w Me-109


Rekomendowane odpowiedzi

Akumulator nie był potrzebny do świec ponieważ Silnik M-11 posiada 2 iskrowniki a każdy zasila jedną z dwóch świec na każdym cylindrze(jak w każdym tłokowym silniku lotniczym). Akumulator jest potrzebny do zasilania np. radiostacji bo od jakiegoś czasu (ok 20 lat) żaden statek powietrzny poza spadochronem nie może wykonywać lotów zgodnie z prawem bez sprawnej radiostacji pokładowej. Dlatego nawet szybowce które do latania wogóle nie potrzebują prądu posiadają akumulator konieczny do zasilania radiostacji. Zmodernizowany silnik M-11 (np. w Junaku lub Jaku-18) posiada skrzynkę napędów z której można napędzać prądnicę. W dęblińskim CSS-13 na początku była prądnica napędzana widocznym na fotce śmigiełkiem ale strasznie wyła w locie dlatego nad lotniskiem latano tylko na akumulatorze. Problem prawdopodobnie rozwiązałoby inne śmigiełko do napędu prądnicy.
Po-2 (U-2) rzeczywiście latał bez akumulatora bo nie miał instalacji elektrycznej. Z widocznym na zdjęciu CSS-13 jest inaczej.
pzdrwm
bombel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
nie duzo bo juz byłem stary wszyskiego 54 a tu na fotce to jest 20ty i odbył sie z perypetiami rozwaliłem 4 płyty eternitu u chłopa na stodole-i straz mnie wyciągała bo byłem zaklesczony ze szmatą na łbie he he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strazakwaffe- a propo tego MG-131 stanę w obronie Bombla bo dobrze wiesz ze Pan S. Chciał go sprzedać a dobrze wiedział ze na Podkarpaciu jest poszukiwany sprzęt z tego FW-190. Nie tylko ja miałem propozycję kupienia tego MG-131 tylko ze chciał dużo więcej niż go kupił i wiedział skąd pochodzi bo handlował z tymi co go sprzedali. Dzięki Bomblowi jest on w MLP a nie na zachodzie tak jak inne fanty. Szanuje ludzi którzy chcą cos wyeksponować a nie sprzedawać .Bombel dal swoje zdjęcia a ty narazie prowokujesz po zdjeciu nie sprawdzą w IPN.
Nie będę podejmował żadnych dyskusji na ten temat.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strazakwaffe

Zaraz opuscisz forum i to dozywotnio za obrażanie ludzi.
Nie będę tolerował takich ataków na inne osoby na forum.
Każdy ma prawo do swojego zdania a jeżeli nie zgadzasz się z kogoś wypowiedzią nie jest to powodem do nazywania kogoś głupim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokól a moze to ty bombel he he-a broń sobie bombla to taki mały pod.....cz broń az do usranej śmierci jak juz mówiłem wcześniej wejdzie na forum pan.S to sie zkonfrontuje z bomblem i sokołem razem.Ale juz widze ze powoli zaczyna sie klarować puszczacie farbe -a zczeło sie o zgrozo od postu bombla ze trzeba chronić klekcjonerów i zmnienić prawo a gośc wjeżdza z policja do klekcjonera ale jaja jeszcze macie czelność -znowu dodaje bombla strone dla niedoiformowanych przeczytajcie dokładnie http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=255345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strazakwaffe nie wiem co zrobił bombel i w tym momencie mnie to nie obchodzi

na razie widzę że bombel z normalny sposób zanegował możliwośc doprowadzenia samolotu do stanu lotnego" a Ty nazywasz go głupim, ślepym i że się nim brzydzisz.

Swoje prywatne sprawy załatwiaj poza forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak potrafisz prowokowac.
strazakwaffen- widzę że wolałbyś siedzieć w tym Me-109 w Hamburgu. Farbę to puściłeś ty bo nie odpowiedziałeś na pytanie. Ja wolę sie wymienić a nie sprzedawać czekam na pana S. Może ty tylko sie kamuflujesz o tym, co piszesz o bomblu, znam go parę lat i jak widzisz dal swoje zdjęcie bo sie nie obawia identyfikacji przez... wiesz o kogo chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocian nie miej do mnie pretesji-dobrze sokole-bobmlu to ty też byłeś na sprawie ??wc harakterze drugiego świadka ???ja nic nie sprzedałem na zachód ale za to ty moze tam coś wymieniłeś po odebraniu z jakiemuś kolekcjonerowi he he-co do zapytania to ja sie dalej też od bombla nie dowiedziałem jak świadkował w cisnej ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden post o wymianie, sprzedaży, świadkowaniu i o plamach na słońcu a zmoderuje wątek wycinając wszystko co zbędne i banując każdego kto mi podejdzie pod rękę.

Przenieście kłótnie na priv a tutaj możemy podyskutować o rekonstrukcji wraków samolotów czy o wyjących prądnicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko jedno słowo skazańca pan.S kazał podać swoje dane i telefon dla zainterseowanych sprawą dopuki nie wejdzie na forum wiecie jak jest na podkarpaciu z załozeniem interu -pan Sobutko tel.609568743-i zamieszczam pare swoich fotek u niego w domu aby pokazać jak przez 30 lat zapełnił swój dom eksponatmi ktore miał sprzedać na zachód-u niego w domu niema wolnego miejsca na ścianie mało tego otworzył muzeum regiomalne aby sie tym podzielić ze zewiedzającymi-oczywiście to tylko mały wycinek jego koleckcji-teraz juz zamykam temat człowiek moze bronić sie sam -pozdrwiam wszystkich śledzących tę sprawe i bociana za wyrozumiałość-buziaki he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie