Jump to content

Odkryto nienaruszone poniemieckie bunkry


grba

Recommended Posts

Francja: Odkryto nienaruszone poniemieckie bunkry
PAP, pi 20-01-2006, ostatnia aktualizacja 20-01-2006 18:24

Kompleks nienaruszonych poniemieckich bunkrów z okresu II wojny światowej został odkryty w Normandii, na północy Francji - poinformował w piątek sam odkrywca, Anglik Gary Stern

Obiekt kryje w sobie kwaterę główną oraz podziemny szpital wojskowy. W środku znajduje się nie tylko broń, ale również osobiste rzeczy pozostawione przez żołnierzy, m.in. buty i okulary.

Kompleks bunkrów, który został kupiony przez Sterna, leży niedaleko miejsc, gdzie w 1944 roku wylądowali alianci. Po odrestaurowaniu ma zostać udostępniony turystom.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Ciekawe na ile to odkrycie" SCHRONÓW ma związek z owym ma zostać udostępniony turystom"...

Swoją drogą, od kiedy PAP się zajmuje takimi rzeczami? Czy licznym dewastacjom obiektów w naszym pięknym kraju też poświęcają depesze?
Link to comment
Share on other sites

TIX a ty to jakiś Hibernatus jesteś czy obudziłeś się po jakiej wieloletniej spiączce????
W tym kraju są całe stosy dokumentów potwierdzających wydanie dziesiątków, setek milionów złotych na obiekty których jeszcze nikt nie widział np. autostrady, kaskada dolnei Wisły, szybka kolej, samolot Skorpion, czołg Goryl etc.etc.etc....
... podobno są dokumenty z opisem lokalizacji ukrytej bursztynowej komnaty. Podobno są tylko nikt nie wie gdzie.

Pozdrawiam

Bombel
Link to comment
Share on other sites

W nieodkryte bunkry w Polsce to wierze:> Niemieckie bunkry i fabryki w górach Sowich i przeróżne ziemanki w lasach na terene całej Polski:> Betonowe bunkery jak stały to napewno zostały odkryte, chociarz sie zgadałem z synkem z Lubaczowa który mi pisał o bunkrze z rozbebeszona armatą i przysłał mi zdjęcie:)był to Polski bunkier i znajdował sie na wschodzie Polski. Ponoc go już dawno ogołcono ;(;(;( Zdjęć już nie mam ale poszukam jego maila i napisze żeby jeszcze raz mi je przysłał:)
Link to comment
Share on other sites

Cronos jeśli gadałeś z synkiem z Lubaczowa to on zapewne widział bunkry ale nie polskie. Bo kiedy budowano polskie bunkry na granicy wschodniej to owa granica znajdowała się dużo dalej na wschód. Bunkry z armatą były tam dość powszechne i wszystkie należały do linii mołotowa. Jedna taka forteczna siedemdziesiątka szóstka jest nawet do oglądnięcia w MWP. Nawet jeżeli nie odkryłeś jeszcze bunkrów w Stubnie, Wielkich Oczach, Podemszczyźnie, Lubyczy Królewskiej, Żurawcach etc. to nie znaczy że trzeba je odkrywać. Niektóre z nich są piekne zniszczone wewnętrznymi eksplozjami bo po wojnie nasi saperzy detonowali w środku zebrane w okolicy urwiłapki.
Zapraszam do zwiedzania Roztocza. A ile grzybów, a komary i kleszcze zapewniam najlepsze w Polsce.

Pzdrwm
Bombel
Link to comment
Share on other sites

witam kolegow !
jesli chodzi o bunkry na roztoczu to znalezienie takowego to moje marzenie, ale ze wszystkich zrodel do jakih dotarlem niestety zaden nie istniej / nie ocalal / echh marzenia sa chyba po to by je miec a nie je realizowac :)))
mowie oczywiscie o bunkrach-ziemiankach nie o bunkrach linii molotowa

a po roztoczu fakt przyjemnie pochodzic !
Link to comment
Share on other sites

Zasypany bunkier....Suuuper...Sam kiedyś machałem saperką,odkopując schron druzyny ,czy coś takiego ,potem okazało sie ,że zaypany dłuuugo po wojnie.Ale emocje były.Dobrze ,ze nie trafiliśmy na mogielnik,bo jest i taki w tamtej okolicy .
Link to comment
Share on other sites

witam

staruszek lezal ze 4 latka temu w naszym wojskowym szpitalu, byl tam mlody szweja z bieszczad, rzucony do nas, do Elbląga, opowiadal ojcu, jak to krowa potrafila zapasc sie kopytami po brzuch na srodku laki, a pozniej sie okazywalo, ze to drewniany strop jakiejs ziemianki, nie wiem ile tego z tamtad wyciagneli, ale az szkoda bylo :)
Link to comment
Share on other sites

A moze ktos orientuje sie co to za resztki umocnien i czyje znajduja sie na Grebieniowej /Hrybieniowej/ Gorze kolo Rudej Huty /ok 20 km na polnoc od Chełma/?
Jest to wznieniesnie nad samym Bugiem po polskiej stronie, znajduja sie tam pozostalosci betonowych umocnien oraz leje po pociskach artyleryjskich...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

to tak dla niedowiarków , że są jeszcze nieodkryte bunkry .
osobiście rozkopałem te wejście , zamaskowane pod koniec wojny .bunkier nie wystaje ponad ziemię , 2 kondygnacje .
nie opisuję co w nim było , pozostawiam to wyobrażni kolegów :) odlotttttttttttttttttt

Link to comment
Share on other sites

Witam, do karto:
Oczywiście zgadzaja się fakty które opisujesz.
W pasie nadgranicznym od Dorohuska przez miejscowośc Swierże do Ruda Huta faktycznie są okopy i miejsca w których te ataki były odpierane,nad samym Bugiem są ślady umocnień i betonowych bloków rozsadzonych przez saperów pewnie po wojnie.Zlokalizować wzgórze to nie problem,ale spotkanie ze strażą graniczną murowane.Nie ma co mażyć o wypadzie z wykrywką.
pozdr.
terenowiec69
Link to comment
Share on other sites

terenowiec, no tak to na 100% ten okres, myślę, że ta góra może być na odcinku Świerże - Wola Uhruska, w sobotę może zrobię wypad w tamte strony i porozmawiam z miejscowymi. Jak coś ustalę to dam znać
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information