Skocz do zawartości

ford gpa z wisly


zlywujek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Lewy! Jak rany koguta! To nie jest wątek o urzędasach, bo takich wtedy spotkałeś, ani o FAMO. To, jeśli tego nadal nie zauważyłeś, jest wątek o Fordzie GPA.
W sprawie wraku Forda GPA konserwator warszawski rozpoczął dzisiaj procedurę.
Kęszyccy lepiej by zrobili gdyby dobrowolnie czym prędzej zgłasili się do niego z Fordem GPA w zębach" niż dociekając jak to się stało, że sprawa się rymsła. Zbyt dużo osób ich widziało i tyle... :)
Ludzie rozsądni to nie Ci którzy mnie popierają, ale Ci którzy postępują prawie, słusznie i sprawiedliwie. Ci którzy stają w obronie dobrych obyczajów i dobra wspólnego, w tym zabytków. Ludzie, którzy potrafią wyważyć i ocenić co jest dobre i słuszne.
Mogą to być kolekcjonerzy, jak i inne osoby, tak czy inaczej pasjonaci.
To nie moja wina, że czegoś nie możesz wywieźć, to nie moja wina jak Ciebie traktują - więc dlaczego na mnie napadasz? Ktoś Ci za to płaci, czy jak?
Jestem pełen uznania dla Twojej roboty w zakresie renowacji, ale to nie daje Ci prawa na mnie naskakiwać, że próbuję ratować zabytek.
Piszesz tak, jakbym był dla Ciebie konkurencją, a przecież tak nie jest. Ja nie mam kolekcji dział, samolotów, pojazdów, czy innych ustrojstw i nie chcę jej mieć. Wolę je oglądać w muzeach. Różne są drogi dochodzenia do tego by były kolekcje - te prywatne i te państwowe. Różny jest stan okazów w tych kolekcjach - wszystko w tej mierze zależy od właściciela. Więc dlaczego na mnie napadasz? Coś Ci zabrałem? Oskarżyłem Ciebie o coś? Chyba nie...
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
buehehehehehe.....
smieję sie z tej dyskusji bo myślę Że Pan Konserwator (W.T) ma w dupie forda z wisły których jest w tym miejscu jeszcze kika
Śmieje sie bo z waszej syskusji śmieje się Pan K...
Śmieje sie bo pokłuciliście sie znowu o byle co ....:-)))))





PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patron. Bzdury piszesz. Służby koserwatorskie podjęły działania, a Ty uważaj, bo możesz mieć sprawę za swój język pod adresem tak urządu, jak i urzędnika, a i z powództwa cywilnego również możesz mieć sprawę.
A panowie K. trzęsą portkami. Nawet nie wiesz jaki u nich teraz popłoch. Moi ludzie śledzą każdy ich krok i nie tylko krok... ;)
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIEM KOGO BRAKUJE W DYSKuSJI!!!!! KAPITANA KLOSA :))
a tak na powaznie. a skąd wiecie ze chca sprzedac za granice forda, a moze zciagneli wanne i wstawiaja bebechy zeby cos tak fajnego jezdzilo w polsce?
o wiele łatwiej było by im sprzedac swimwagena którym jezdził pan samochodzik, a maja go w kolekcji, i napewno by dostali dużo wiecej kasy i mniej szumu by było. gdyby byli czystej krwi handlarzami. a moze była szybka ecyzja z fordem albo go ktos zabiera albo leci na smietnik....
to ze mamy powalone prawo jezeli chodzi o zabytki zwłaszcza te młodsze, to widzę ze rozumieją wszystcy. (Lewy twoja sparawa ze zciągnieta ciezarówką, ja kupiłem bagnet arisaka w usa mam papiery opłaty celne itp.. a za wuja go nie mogę sprzedac za granicę bo juz podlega pod ustawę, jedyny sposób to rejestrowanie jako tymczasowe wwiezienie do Polski.) a jak mam u siebie na podwórku 1.5 tony czesci od panzer IV to jestem złodziejem, czy uratowałem zabytki (hehehe dobe słowo na blachy) przed przetopieniem w hucie. przy moim koledze pocieli poczna płyte panzer III na złomie. i jescze mało nie dostał wpierdziel jak próbował interweniować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wars98 jest zdolny do róznych rzeczy aby wykończyć konkurencję.

Ktokolwiek ma odmienne zdanie od prawego i jedynie słusznego warsa98" jest: warchołem, złodziejem, kułakiem, krwiopijcą, wyzyskiwaczem, itd. ( niepotrzebne skreślić ).
Uwaga na podejrzanych osobników w ciemnych okularach i prochowcach.
To mogą już Was śledzić ludzie ze służb warsa98"!!!

Czy to już nie jest paranoja????????

wars98, życzliwa rada. Pokaż co potrafisz, w tym miejscu jest jeszcze ze trzy sztuki całych fordów GPA i nie tylko, zrób profesjonalną akcję, wyciagnij, odrestauruj, wstaw do muzeum i wtedy pokażesz klasę i zyskasz należyte uznanie. Dopuki tylko pyskujesz na forum na wszystkich którzy mają odmienne zdanie od Ciebie, jesteś zwykłym hucpiarzem.
Od tej chwili polemikę z Tobą uwazam za zakończoną.
I proszę mi się nie kłaniać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Tankist. Jeśli jest tak jak piszesz, że w tym miejscu są: jeszcze ze trzy sztuki" Fordów GPA i nie tylko, to dlaczego bracia K. ściągali wannę aż ze Wschodu?
Przecież prościej byłoby im za jednym razem wyciągnąć dwa lub trzy wraki i z nich zrobić jeden. A może nie?
A o moje akcje się nie martw. :]
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze
Rzadko kiedy zabieramy głos w sprawie nie dotyczącej bezpośrednio redakcji, ale tym razem zrobimy wyjątek, bowiem sprawa wydobytej z Wisły amfibii (a raczej jej resztek) jest nam znana. Otóż zniszczona amfibia została wydobyta przez firmę Braci Kęszyckich na ich własny koszt (m.in. pogłębiarka, prom z koparką, nurkowie)całkowicie legalnie, na zlecenie RZGW oraz warszawskich wodociągów, na co jest pełna dokumentacja, zgodnie z wymogami konserwatora zabytków. Obecnie pojazd znajduje sie na terenie Panzer-Farm i czeka na uzupełnienie kolejnych wymogów formalnych ze strony woj.urzędu konserwatorskiego (wizyta przedstawiciela Urzędu). Elementy pojazdu są zabezpieczane i czekają" na decyzje konserwatora, co dalej, bowiem pojazd jest mocno zniszczony i praktycznie nie nadaje się do rekonstrukcji. Tak w skrócie wygląda sprawa amfibii na dzisiaj.
Kolega Piotr Lewandowski (wars98)nie znając mniemam dokładnie całości faktów, natychmiast feruje wyroki,oskarża, straszy prokuratorem, policją i zasypuje mailami pracowników urzędu konserwatorskiego.Mamy nadzieję, że jego inicjatywa" spowodowana była jedynie troską o zabytki,i nietety brakiem jakiegokolwiek rozenania w sprawie, a nie innymi pobudkami. Niemniej jednak na przyszłość życzymy Piotrowi większej rozwagi w dobieraniu słów,wstrzemięźliwości w ferowaniu wyroków i spokoju w podejmowaniu wszelkich działań.
pozdrawiam
Izabela Kwiecińska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.
Izabelo. O znalezieniu wraku wodociagi miały obowiązek zawiadomić konserwatora. Tego niezrobiono. Wydobyto więc bez wiedzy i zgody konserwatora. A to jest niezgodne z prawem. Może wodociągi i firma RZGW zgodziły się odstąpić" wrak Kęszyckim, ale bez zgody koserwatora. Przynajmniej dziś tak sprawa wygląda po rozmowie z p. Talarkiem z WSOZ Warszawa.
Pozdr. wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze!

Co było do wyjaśnienia zostało wyjaśnione. Twoje argumenty pozostawiamy bez komentarza. Zanim rozgrzejesz palce przed pisaniem kolejnych donosów" wystarczy zadzwonić albo do Braci Kęszyckich albo do Redakcji.

Pozdrawiam
Redaktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście się zes..li to i tak nikt mnie nie przekona, że przekazywanie" odkrycia z instytucji publicznej w prywatne ręce to nie jest kradzież. To co , znowu równi i ... równiejsi. Jedni podpadają pod ustawę a drudzy nie ? Ze względu na skalę zjawiska ? Czyli np. sprzedaż za granicę Denara Mieszka I to jest ok. ? Bo co, z muzeum zginie więc lepiej go wyeksportować". Krokodyle łzy widzę niektórym na tym forum wybitnie zaszkodziły na mózg. Co cwaniacy myślicie, że dookoła sami głupcy a tylko Wy jesteście inteligencja. Buraki.
Sam wiem jak jest z naszym muzealnictwem i konserwatorami. Nie znaczy to , że się godzę na taki stan. Mam nadzieję (nie bez powodów) , że nowa ekipa wreszcie zajmie się tymi procederkami". Świadkowie się przydadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter masz 100% racji, nie nalezy przekazywac w prywatne rece.
Trzeba zrobic przetarg publiczny, gdzie w warunkach przetargu dodac warunki techniczne restauracji i publicznego udostepnienia, plus udowodnienie ze ma sie mozliwosci techniczne i srodki finansowe na takowy projekt.

Do przetargow mogly by przystepowac muzea oraz osoby prywatne. Sprawa jasna i czysta. Kto placi wiecej dostaje.

Skoro mozna sprzedawac budynki objete nadzorem konserwatorskim to czemu nie zabytki militarne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha swoja droga straszny mlyn o kawal zlomu wartosci parudziesieciu, czy wrecz kilkunastu tys zl.
Aktualnie oceniany jest w pelni zrestarowany GPA na 75 tys USD, czyli zaden to rarytas, a cena bynajmniej nie powalajaca.
Wiec jesli komus tak zalezy na GPA, to moze by sie zabral do roboty i kupil. Szczegolnie przy pensjach prawnikow nie powinno byc to problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, okreslenie licytacja lepiej pasuje, jednak w tym wypadku byly by tez i brane pod uwage czynnuki niefinansowe, wiec nie jest to typowa licytacja.
Choc zbudowanie w miare przejzystego systemu oceny oferentow i ofert dla tego typu zakupow nie bylo by wiekszym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Wars masz jakąś specjalna alergie na braci Keszyckich czy koledzy z wątku Jak wyciagnac BMW z jeziora" muszą sie szykować na spotkanie z prokuratorem?
Na nich mozesz zrobic powazna karierę, bo można im przypiać posiadanie materiałów wybuchowych(panzerfaust), a tam masz sprawę prostą, twarze, numer rej. pojazdu.
Działaj!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie