Skocz do zawartości

Niemieckie wozy taborowe


kloki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak! Super fotki Lt. Horne. Jacku, przynajmniej teraz wiemy za jakimi kółkami trzeba się po wsiach rozejrzeć :) Już nie mogę się doczekać końcowego efektu. Mam jednego znajomego stolarza, może on byłby dobry jakby mu się przedstawiło sprawę... Pogadamy po świętach.

Do miłego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowe znalezisko. Moim zdaniem o wiele fajniejsze niż te wszystkie pordzewiałe łachmany od panter i innych stugów - że się tak wyrażę: znalezisko kompletnie z drugiego końca kolejki. Po prostu furmanka.. :) I to w jakim stanie! Tam jest farba? czy te znaki takt. są na gołym drewnie?
Grunt, że perfekcyjna jest podstawa - czyli buda. Bo z dorobieniem/znalezieniem kół i podwozia to raczej nie powinnście mieć problemu..

A do świątecznych pogratulacji przyprowadzam załogę tego wózka - najwyraźniej Wam się gdzieś porozjeżdżała po okolicy. Wiadomo - święta, tłuściochy se trochę popili i dawaj! - w tango na osiołkach! Trzech królów im się zachciało odtwarzać.. >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak b_jar, Jacek chciał ją wyszykować na potrzeby rekonstrukcji. Taka była chyba jego pierwsza myśl jak tylko wyszła na światło dzienne :) No będzie jazda jak się uda wszystko :) 2 kobyłki i wioo.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będę chciał żeby zostało jak najwięcej orginalnych części( w miarę możliwości). Co do malowania to raczej chyba tylko matowy lakier bezbarwny,żeby zabezbieczyć orginalną farbę i znaki taktyczne. No i oczywiście mam zamiar odtworzyć go , aby chodził w rekonstrukcjach. Dwa lata mi zajęło, żeby go wyrwać od gościa. Ale się opłacało. Jakby ktoś miał jakieś szczegółowe rysunki lub zdjęcia to bardzo proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. Niedawno czytałem zestawienie ile nam Niemcy zarekwirowali powozów, furmanek, koni itd. Była tego jakaś potworna ilość. Jacek-26 ma niezłego farta, że trafił na furmankę z rozdzielnika", a nie zwykłą wiejską tyle, że pomalowaną w barwy ochronne :)

Bjar, no co Ty.. Tak to można robić rekonstrukcje od podstaw (pare desek, kółka i sru olejną na zielono :) a tutaj jest oryginał - dotknięcie autentycznej historii - pewnie, że trzeba to zachować w takim stanie jak jest! odświeżyć tylko jakoś i zatrzymać te znaki, żeby nie uciekły. (Co nie znaczy, że Jacek nie może zbudować repliki - wtedy już będzie można mówić o taborze, a nie o jednej zagubionej furmance).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa: Leichter Feldwagen Hf.1 (Heeresfahrzeug) , Schwerer Feldwagen Hf.2 lub Kleine Feldwagen Hf.3.
Wystarczy, że wyguglasz to Feldwagen", dostaniesz dużo informacji, fotek itd. Np. tutaj masz wymiary hf.1: http://www.feldgrau.net/phpBB2/viewtopic.php?t=14174&highlight=feldwagen

a tutaj bibliografię: http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?p=642092&highlight=&sid=7621cceca294683b13fa74a4a53f4df2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie