Skocz do zawartości

piosenki z okresu wojny w wietnamie


revolt

Rekomendowane odpowiedzi

Do fanatyk6:
Moze i sluchali ale nie w Wietnamie, chyba ze mowimy o jankesach - podroznikach w czasie.
Kashmir wydano na plycie w roku 1975 i przed ta data nie byl wykonywany na koncertach Led Zep.
A wojna w Wietnamie skonczyla sie w roku 1972.
A w Wietnamie sluchali tego, czego sluchala mlodziez amerykanska w calym tym okresie od Beach Boysow przez Jefferson Airplane do Santany i wspomnianych Led Zeppelin. Jest pare plyt - skladanek z muzyka z Namu plus wspomniane soundtracki z filmow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych wszystkich, którzy chętnie porównują imperializm amerykański do rosyjskiego : czy słyszeliście jakąś rosyjską albo radziecką piosenkę (nie pieśń) po wietnamsku lub w jakimś języku z terenu Indochin lub Afganistanu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REVOLT, zerknij tu:
http://www.nsleloi.co.jp/cd_frgn_pop_2.htm

(Jeeez, okropny link) i popatrz na zestawy CD. Pierwszy od góry na drugiej stronie można jeszcze dostać (ja płaciłem jakieś 50PLN), tylko trzeba poszukać.


został poprawiony link (Bocian)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Bocian 10:03 30-11-2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Lisek, wspomniałeś wczoraj o Jimi Hendrix'ie, najbardziej odlotowy i antywojenny (niestety) był hymn amerykański zagrany na Woodstock. Czy ktoś z Was to słyszał lub ogladał. Zajebiste i tęgo przemawiające, szczególnie do młodych pacyfistów, ale nie tylko. Napisałem niestety antywojenny, ponieważ żal mi Wietnamczyków, że pod presją zmanipulowanego społeczeństwa amerykańskiego, zostali oddani na pastwę komuny. Korea Pd. miała wiecej farta.
Pozdrawiam
ttt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film Francisa Forda Coppoli Czas Apokalipsy" obejrzałem w 1981 roku,czyli grasował wtedy STAN WOJENNY.Wrażenie jakie pozostawia ten obraz można skwitować krótko -odlot.Scena ataku na wioske nadmorską przy muzyce Richarda Wagnera przeszła do legendy...W filmie mogliśmy zobaczyć Laurence Fishburne i jego popis taneczny w takt muzyki młynącej z radia w wykonaniu Rolling Stones ..Myśle że taka była ta wojna i muzyka która jej towarzyszyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, macie tu parę piosenek z tamtego czasu:
1“All Day and all of the Night“ - The Kinks
2Fortunate Son” - Creedence Clearwater Revival"
3“Get Ready” - Rare Earth
4“Hush” - Deep Purple
5“I Fought the Law” - Bobby Fuller Four
6“Nowhere to Run” - Martha and the Vandelias
7“On the Road Again” - Canned Heat
8“Psychotic Reaction” - Count Five
9“Shakin’ All Over” - The Guess Who
10“Somebody to Love” - Jefferson Airplane
11“Surfin Bird” - Trashmen
12The Letter” - The Box Tops
13“War” - Edwin Starr
14“Wild Thing” - Troggs
15The Kinks - »You Really Got me
Pozdrawiam MTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynne zdjęcie Chrisa Niedenthala, które obiegło świat, też się z tym wiąże - to są pierwsze dni stanu wojennego, Warszawa, kino Moskwa... :) http://www.polswissart.pl/2/466001d.jpg

Przy okazji... ciekawe czy wiecie skąd Coppola sobie wykombinował to Cwelowanie Walkirii", kawałek użyty podczas ataku na wietnamską wioskę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie