Skocz do zawartości

Pancerne ciekawostki 4


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dzięki Cypis
Faktycznie mogłoby pasować do opisu. Sowiecka haubica na pewno nie bo przecież by rozpoznał swoją, prawda?
W której ksiażce Spielbergera to znalazłeś? Encyklopedia Chamberlain, Doyle nic o tym nie wspomina, pewnie dlatego że są tam tylko w zasadzie pojazdy opancerzone.
pozdr
Tankist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Chamberlaina i Doyle'a sa dwa zdjecia (a w zasadzie nawet trzy, wliczajac te przebudowe w ramach Fall Becker").Podobnie w Beute Kraftfarzeuge..." Spielberger'a.
Jesli chodzi o sowiecka haubice obr.1931 (B-4 i pochodne) to kilkadziesiat egzemplarzy przyjal na wyposazenie WH pod nazwa 20.3cm H 503 (r) [w pieciu wersjach z szesciu istniejacych - choc najwiecej bylo w trzech pozniejszych 503/3, 503/4 i 503/5(r)].
Na takim samych podwoziach montowano tez 210mm armate orb. 1939 BR-17.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek,
Moge zapytac skad te informacje, ze wiele ich nie bylo (gdzie znalazles ich liczbe?ja jakos nie moge znalezc wiarygodnego zrodla, a wszycy podaja inne cyfry) i, ze wolano uzywac samolotow szturmowych?
Cos mi sie widzi, ze samoloty szturmowe i wielkokalibrowe haubice z zalozenia uzywa sie do czego innego.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodziu,
C.N.T. to byla partia anarchistyczna o ile pamietam.Najsilniejsza w Katalonii.
Na wielu pojazdach republikanskich byly napisy CNT.Tyle, ze malowane przewaznie odrecznie - biala farba, a nie z szablonu.
Co to za pojazd - nie wiem.Szczerze mowiac - nic mi do glowy nie przychodzi.Zawieszenia pod belka wygladaja jakos jak z lekkich czolgow Vickers'a (przed zawieszeniami C-L), ale to moze byc tylko zludzenie.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie