Skocz do zawartości
  • 0

Polska klamra!


ERWIN

Pytanie

Witam. Trafiłem taką klamerkę. Wiem że niewiele ich wyprodukowano. Czy były one w użyciu podczas kampani w 1939 ? Jakie formacje je posiadały? Będę wdzięczny za każdą informację na temat tej klamerki bo nigdzie nie mogę znaleźć nic konkretnego. I jeszcze ciekawostka: znalazłem ją pod Zgorzelcem. Czyżby trafiła tam jako pamiątka po walkach w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trafiłem taką klamerkę. Wiem że niewiele ich wyprodukowano. Czy były one w użyciu podczas kampani w 1939 ? Jakie formacje je posiadały? Będę wdzięczny za każdą informację na temat tej klamerki bo nigdzie nie mogę znaleźć nic konkretnego. I jeszcze ciekawostka: znalazłem ją pod Zgorzelcem. Czyżby trafiła tam jako pamiątka po walkach w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ekstremalnie żadka klamra, naprawdę niesamowite trafienie, gratulacje. Trochę tych klamer trafiło przed wojną do wyposażenia, głównie kadry zawodowej garnizonu warszawskiego, ale nie zdążono wprowadzić ich szerzej. Jest możliwe, że noszono ją podczas kampanii wrześniowej,a le mogła też zostać zabrana np. ze zdobytego magazynu mundurowego. Tak czy inaczej to piękny fant.
Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem aktualna cenę w Allegro... Boruta, za tyle oddaję Ci prawo pierwokupu, ale gdybym miał wolne kilkaset zł... :-) T klamra jest popularnie nazywana embertowską", ale dokładnie nie wiem, czy tam została pewna ilośc tych klamer wydana przed wrześniem, czy to z powodu odnalezienia tam kilku egzemplarzy tej klamry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja klamerka jest wykopkiem, sam ją oczywiście znalazłem, inaczej wątpił bym w jej autentyczność. Niestety, nie jest na sprzedaż. Mogę prosić o link do aukcji na allegro bo nie moge znaleźć. Zaraz dodam zdjęcie drugiej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie