Skocz do zawartości
  • 0

Polska klamra!


ERWIN

Pytanie

Witam. Trafiłem taką klamerkę. Wiem że niewiele ich wyprodukowano. Czy były one w użyciu podczas kampani w 1939 ? Jakie formacje je posiadały? Będę wdzięczny za każdą informację na temat tej klamerki bo nigdzie nie mogę znaleźć nic konkretnego. I jeszcze ciekawostka: znalazłem ją pod Zgorzelcem. Czyżby trafiła tam jako pamiątka po walkach w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

na takie rarytasiki zwracam uwage :)

a skoro jestesm yw temacie tj klamry, to swego czasu kolega mogl kupic taka w idealnym stanie w antykwariacie w moim iescie, za 150zl
pozalowal kasy, bo do konca nie zdawal sobie sprawy jak zadka jest to klamra

za bledy przeszlosci pokutuje do dzis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w podstawówce sprzedałem handlarzowi w sklepiku z militariami piękną oryginalną klamrę SS w stanie strychowym, zeby zapłacic karę za jazdę bez biletu, bo nie chciałem starym mówić... Teraz, po kilkunastu latach nadal nie mogę zdobyć takiego egzemplarza, eeeh, błędy dziciństwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, w takim razie inwestycja w klamerki jest lepsza niz jakiekolwiek akcje i obligacje :-) Z pol roku temu byla podobna klamerka na allegro (na zdjeciu) i poszla za jakies 200 zl. A dzis jest juz 705 zl i jeszcze 14 godz. do konca aukcji! Ciekawe kiedy nasi kopisci" sie przebudza i zaleja rynek oryginalami" - tak jak jest to dzis w przypadku klamer pruskich czy niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie