Skocz do zawartości

DZIS DZIEN ŻALOBY...


Gość Sasza

Rekomendowane odpowiedzi

Towarzysze!!!!Dzis mija 50-ta,bardzo smutna rocznica smierci TOWARZYSZA JOZEFA STALINA,naszego ojca,wyzwoliciela!!!!! Z tej okazji apeluje do wszystkich Czerwonoarmiejców,abysmy wspólnie z naszymi bracmi ze wschodu oddali czesc temu wielkiemu człowiekowi..... Wiwat,wiwat STALIN..................... he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak by jakiś cymbał i mięczak typu hachy siedział w moskwie i zadowolił się granicą na uralu to jak by wtedy wyglądała europa.....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja uwazam ze gdyby nie Stalin to cholera wie jakby sie ta wojna skonczyla. Nawet znamienici dowodcy wymordowani przed 39 rokiem mogliby nie pomoc w obronie matki czerwonej. Gdyby tak bylo to sadze ze bez silnej reki Stalina cala europa lacznie z wyspami brytyjskimi padlaby przed machina wojenna faszystowskich niemiec. Nastepnie moze i ameryka i mielibysmy dzisiaj ponad pol wieku tysiacletniej rzeszy.
Za morderstwa zganic ale i podziekowac za to co mu zawdzieczamy.

Z powazaniem vonAdamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOWARZYSZE!!!!! moja cala czerwona rodzina zebrala sie przy stole,nakrytym czarnym obrusem,na ktorym stoi butelka rosyjskiej wodki.Pijemy zdrowie TOWARZYSZA STALINA, ktory spogląda na nas z portretu nad kominkiem a Wy sobie jaja robicie!!! Oczywiscie moim obowiązkiem bylo w takim przypadku powiadomienie NKWD,ktore jutro od rana zajmie sie Wami!!! P.S-od rana nie wiem co z soba zrobic trzęsie mnie i płacze,nie moge powstrzymac łez,a Wy faszystowska reakcjo nie mozecie tego uszanowac-zobaczycie unia europejska zrzuci znów na nasz kraj stonki!!! Wiwat,wiwat STALIN ---daswidania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bez zartow to chyba nawet pobiezna znajomosc historii II wojny swiatowej pozwala na wyciagniecie wnioskow, ze to jednak nie dzieki Stalinowi zostala ona wygrana. Mysle, ze jesli na kremlowskim tronie siedzial by jakis inny bandyta to wojna potoczyla by sie w podobny sposob. Po prostu Hitler w sposob w jaki swoja wojne prowadzil nie byl w stanie jej wygrac. Tak, ze wyglaszanie aktow strzelistych" w kierunku tego gruzinskiego psychopaty, ze owszem to dran ale dzieki niemu to my dzisiaj... jest wedlug mnie nieporozumieniem jesli nie ignorancja.
Stalin jest i pozostanie na zawsze symbolem nigdy do konca potepionych zbroni komunizmu - ideologii, ktora porownac mozna jedynie z faszyzmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie było Stalina nie było by Salingradu., nie było by rozkazu ani krok w tył." mozna gdybać do us...ej śmierci co by było gdyby było. a gdyby Polska dała śię jednak odepchnać od morza ...? to co ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Pomsee troszke znam te historie II WŚ i wiem jedno dzieki temu tepemu gruzinowi duzo zawdzieczamy i zlego i dobrego. Zreszta nie chce sie klucic bo jestem zmeczony. Powiem tylko ze inny czlowiek typu X siadlby w kacie i zaczal plakac widzac co sie dzieje. On nie wymiekl a silna reka to podstawa w walce. Widze ze masz nastawienie czysto zachodnie co do tej sprawy. Kiedys raczono nas historia czerwona a teraz historia niebieska. Pomyslmy czasem i wyciagnijmy to co nas interesuje z jednych ksiazek i z drugich dopiero wtedy bedziemy mogli cos powiedziec.
A mialem sie nie klucic :D

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu Sasza" z rozkazu Wielkiego Wodza Narodu Radzieckiego Józefa Stalina zostaliście skazani za zdrade Narodu Radzieckiego na śmierć a wasza rodzina na zsyłke i przepadek majatku.
Beria
Niech Żyje Naród Radziecki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

I jeszcze jedno. Potepiam dzialanie Stalina w czasie pokoju ale w czasie strasznej wojny spisal sie bardzo dobrze. Tym bardziej ze jak zauwazyl ze strateg z niego cienki zabral lapy od stolu taktycznego i raczej obserwowal.

Z powazaniem vonAdamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taktyka jaka przyjal, czyli ani kroku w tyl" czyni go najwiekszym zbrodniazem. Bo jak mozna inaczej (pomijajac inne fakty) nazwac to ze kazal strzelac do swoich ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak a niemcy czy onie nie rozstzreliwaliswoich zołnierzy za cofanie szię ???. a kto był pierwszymmi więźniami w KL - niemcy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy gdybaniu to możliwe że nie byłoby Stalingradu gdyby nie było 17 września który przyniósł wielu naszym rodakom wyzwolenie od burżuazyjnych rządów a dla wielu był okazja do ciekawych" wycieczek po bezkresnych i pieknych w swej surowości terenach Azji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłby ten, byłby inny. Choć ten był wyjątkowo perfidny, nieufny i okrutny. Typowe dziecko rewolucji: rewolucja go podniosła, wywyższyła i wchłonęła. Ponoć został otruty.
A Niemcy i tak by przegrali. Dobrze mówił w początkach swojej działalności Hitler: żeby wygrać musi być potężne zaplecze oceniane na 80 do 100 mln Niemców pracujących na terenie Niemiec i podbitych krajów od Francji po znaczną część Rosji, z początkowym wykorzystaniem rdzennej ludności do pracy, a następnie całkowitą jej eliminacją w obozach zagłady.
POzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Józef S. (ps. partyjny Stalin) nie podpisła paktu z Adolfem S. (ps. partyjny Hitler), to nie było by w ogóle II wojny - a cała reszta to nastepstwo tego paktu. I gdyby tenże Józef w latach 1939-41 nie wpompował w niemiecką machinę wojenną ropy, rudy itp. to też nie była by ona taka silna. Tak wiec podnoszenie jakochkolwiek zasług tego zbrodniarza jest nie na miejscu. Obydwaj panowie są tak samo odpowiedzialni za II wojnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Uwazam ze ta rozmowa nie ma sensu :D Kazdy ma po czesci racje ale nie do konca. Ja rowniez zapewne roszke" sie myle ale swoich pogladow nie zmienie. Ja go nie gloryfikuje. Kazdy czlowiek popelnia jakies bledy. On popelnil ich straszliwie wiele. Byl falszywy okrutny i tak dalej ale po namieszaniu z Niemcami i tak z nimi wygral. Dla mnie to byla walka diabłów w ktorej zwyciezyl lepszy. Jesli chodzi o rozkaz ani kroku w tyl to bylo jedyne wyjscie. W innym wypadku Stalin City padloby bez dwoch zdan a potem sadze ze ruscy juz y sie nie podniesli. Natomiast wspaniali Hamyerykanie dostaliby takiego kopa ze....

Mozemy mu dziekowac za to ze nie mowimy po niemiecku(choc niektorzy pewnie by sie cieszyli z tego powodu) a fakt 50 lat sowieckiego zwierzchnictwa" jest lepszyniz dozgonne bycie pucybutem herr Hitler. Zaden z nas nie mialby co marzyco szkole wyzszej. Bylibysmy trutniami na swojej ojczystej ziemi. U sowietow moglismy byc ludzmi.

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vonAdamski: Sympatyczny z Ciebie czlowiek ale ja zupelnie Cie nie rozumiem. Przeciez ten bandyta Stalin umozliwil Hitlerowi rozpetanie II wojny swiatowej (pakt Ribentropp-Molotow), wymordowal kwiat polskiej inteligencji w Katyniu i podobnych miejscach, deportowal setki tysiecy innych na Sybir, wstrzymal dzialania swoich wojsk w momencie wybuchu powstania w Warszawie czekajac az Niemcy zniszcza miasto i wymorduja ludnosc az w koncu osadzil Polske na 50 lat w obozie" panstw socjalistycznych" czego efektem jest obecna nasza sytuacja. To tylko zaledwie pare jego zaslug" w stosunku do Polski. Twoje rozumowanie przypomina mi wdziecznosc dla zbira, ktory polamal rece i nogi, przetracil kregoslup ale mozna byc mu wdziecznym, ze w koncu nie zabil. Masochista jestes czy co?
Moja rada: Zanim zaczniesz cokolwiek pisac o Stalinie popatrz sobie na zdjecia z ekshumacji polskich oficerow zamordowanych w Katyniu z 1943 r.
Piszesz o tym, ze Stalin popelnial ledy". Czy nie rozumiesz, ze ten bandyta nie popelnial bledow ale dzialal zgodnie z logika sysytemu, ktory stworzyl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest bez sensu DZIS DZIEŃ ZAŁOBY.. co to ma byc?
To ja napisze DZIŚ DZIEN ZALOBY....rocznica śmierci Hitlera:/ no i...no comment:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie