Jump to content

dział nieśmiertelniki - ustalenia


Bocian

Recommended Posts

Pytanie, jak sądzicie jaki wprowadzić podział jeżeli chodzi o okres pochodzenia nieśmiertelnika/przedmiotu?
Czy podzielić to np. I wojna, II wojna, inne ?
Czy dokładniej rocznikowo? Tylko kto przy dodawaniu kolejnej pozycji będzie znał dokładny rok pochodzenia przedmiotu?
Link to comment
Share on other sites

OK

Kolejne pytanie:
W formularzu dodawania są pola
- wojewodztwo do wyboru z listy
- miejsce czyli miejscowosc w okolicach ktorej to odnaleziono
- możliwość dodania zdjęcia lub rysunku
- kontakt czyli adres email
- opis czyli dokladny opis niesmiertelnika/przedmiotu i dane spisane z miesmiertelnika.
- info , pole gdzie bedzie sie wpisywac opis miejsca gdzie znaleziono niesmiertelnik, typu row obok lasu itp. itd.


Czy cos pominalem?
Link to comment
Share on other sites

Witam!!!

Moj zdaniem row obok lasu jest ze wczesniej podanych powodow zbedne. Moze byc np. kierunek od miejscowoscii mniej wiecej km. czyli powiedzmy Opatów :D 20km na polnocny zachod. Dokladniejsze dane bylyby ujawniane osobie ktora bedzie rodzina lub nalezala bedzie do jakiejs organizacji zajmujacej sie grobami.

Z powazaniem vonadamski
Link to comment
Share on other sites

Chyba jednak pole info" jest b. potrzebne poniewaz bedzie mozna podac w nim dodatkowe informacje, ktorych nie bedzie mozna umiescic w innych rubrykach np. okolicznosci znalezienia, badz opis innych przedmiotow znalezionych obok niesmiertelnika.
Link to comment
Share on other sites

Salve,

Jak juz wczesniej pisalem jestem za... Posiadam jeden niesmiertelnik lecz dostalem go w ramach wymiany. Interesowal mnie byl tylko dlatego, ze jest to niemiecki z I w.s. i ma typowo polskie brzmiace nazwisko - Paluch.
W zwiazku z powyzszym pytanie - co ma zrobic jakis posiadacz niesmiertelnika, ktory dostal go lub najzwyczajniej w swiecie kupil i juz nie ma mozliwosci dotarcia do zrodla informacji gdzie on byl znaleziony...?
Moze wystarczylo by samo odnotowanie, ze takowy jest w spisie i z czasem znajdzie sie jego historia.
Zastanawiam sie jeszcze czy dzial I i II w.s. bylby wystarczajacy. Pytam sie nie bez kozery bo jesli ktos dajmy na to znajdzie niesmiertelniki (mam nadzieje, ze byly wtedy takowe) z czasow wojny bolszewickiej to co? Hmm z drugiej strony jak taki rozroznic?

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Witam.
A może podział na :
polskie
niemieckie
inne (pozostałe)
lub w podziale zaproponowanym przez Bociana takie poddziały.
Wszystko zależy od ilości zgłoszeń ,
sądząc jednak po ilości postów ...

Chyba Łukasz deklarował pomoc ??:)))))
Link to comment
Share on other sites

Bocian, zrób najprostszy mechanizm bazodanowy w MySQL (widziałem na stronie głównej reklamę, czyli korzystasz z tego znaczy?) i po problemie.
Jeden będzie chciał wyszukiwać wg województwa, inny wg przynależności państwowej żołnierza [nigdy wszystkich nie zadowolisz]- a dzięki temu chyba jednak każdy będzie zadowolony. Potem będziesz to rozwijał o kolejne kwerendy - jak np. szukanie w opisie wg dowolnego słowa (np. liczby oznaczającej jednostkę), itp.
Ważne żeby na początek ustalić zamkniętą i ostateczną listę podziału wg przynależności (jednolite nazewnictwo, wybór z listy). Co do województw chyba tego problemu nie będzie ;-)

Z tą bazą to najlepiej, bo myślę że wchodząc do działu ieśmiertelniki" ludzie powinni otrzymywać proste menu - wyszukiwanie wg X, wg Y, wg Z - każdemu wg chwilowej potrzeby. I najważniejsze myślę - ponieważ wielu z nas odwiedza tę stronę regularnie, koniecznie musi być wyszukiwanie wg daty (ostatnio dodane"), albo lepiej ostatnich 20 szt. na przykład. W ten sposób każdy prześledzi nowości bez zbytniego zagłębiania się.

Aha, jedną z arodowości" musi być ieznana". Mimo szerokiej niekiedy wiedzy, nie zawsze każdy będzie w stanie zidentyfikować nawet tę podstawową cechę. Byłby to osobny link, do nieśmiertelników oczekujących na identyfikację. Po ożywionej i owocnej dyskusji, kol. Bocian przesuwałby je potem do właściwej szufladki.

Na koniec jeszcze raz - chodzi mi o to, żeby podział nie był jeden i sztywny. Niech każdy sam sobie wybierze atrybut, po którym chce poszeregować nieśmiertelniki. Oczywiście można je będzie łączyć - np. woj. pomorskie + niemieckie + II wojna + znalezione 2001-2002.
Jak już się urobisz i będziesz miał gotowy podstawowy szablon z jednym wyszukiwaniem, to dodawanie kolejnych możliwości to robota Copy + Paste + kilka zmian... - ot, elastyczne rozwiązanie.

pozdr,M
Link to comment
Share on other sites

Aha, jedna trudność - i powód możliwych przekłamań. Nie zawsze będzie wiadomo, czy wioska X to województwo A czy B. Są takie przypadki... Stąd mocy nabiera szukanie wg słowa = nazwa miejscowości.

I w ogóle zasadnicze pytanie:
___Ile szacunkowo może trafić do działu nieśmiertelników rocznie?____ Ile na początek (Wasze dotychczasowe zbiory)??? ***
Być może niepotrzebnie wytaczamy armatę na wróbla... i robimy mechanizm przydatny do działań w skali światowej, a nie ehm-hmm, wybaczcie - amatorskiej.
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Beaviso. Tak się składa że cały serwis jest na MySQL-u. Wszystko oprócz galerii i paru mniejszych rzeczy jest trzymane w bazie. Aktualnie baza ma ponad 20 Mb i ponad 30 tabeli, do tego dosyć pojechane" zapytania więc jakoś sobie poradzę :) :) Każdy element tego serwisu sam napisałem oprócz chatu.
Dział już jest gotowy a właściwie jego szkielet i panel administracyjny.
W formularzu główne pola do opisu są dwa: pole opis i pole info, do tego kontakt - adres email, miejsce, okres pochodzenia, wojewodztwo. Całość danych czyli to co jest na nieśmiertelniku będzie się wpisywać w jedno pole opis. Drugie główne, info będzie służyło dla dodatkowych informacji typu umiejscowienie, lub cokolwiek innego.
Aktualnie można przeszukiwać dział według miejscowości-miejsca, pola opis i pola info.
Ręcznie można wejśc według schematu
mapa>>>wojewodztwo>>>okres pochodzenia i miejsce>>> dokładny opis.
Jak na razie to się wszyscy wzięliśmy i to zrobiłem. Na szczęście otrzymałem chociaż pomocną dłoń jeżeli chodzi o grafikę.
Jeżeli ktoś posiada materiały na temat identyfikacji nieśmiertelników, kodów, opisów lub innych informacji lub materiałów które można wykorzystać i zamieścić w tym dziale jako przewodnik prosiłbym o kontakt. Tylko naprawdę proszę. Nie przysyłajcie mi emaili jak to byście to sobie wyobrażali, jestem zasypywany takimi emailami w których udowadniacie mi że Wasze rozwiązania będą najlepsze i że tak właśńie powinienem zrobić. Samym gadaniem jeszcze nikt nic nie zbudował. Potrzebuję konkretny już w miarę opracowany i posortowany materiał.
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się ,że ktoś postanowił poświęcić więcej czasu nieśmiertelnikom.Posiadam 37 stuk ,większości odszyfrowane.Ani jednego nie znalazłem przy chłopku ,wszystkie były porzucone.Oczywiście nie w jednym miejscu .Czekam kiedy będe mógł przesłać gdzie je znalazłem podajcie adres.
Jeszcze takie zapytanie co z nieśmiertelnikami oflagowymi czy stalagowymi bo takie terz posiadam.
pozdrawiam Zaborek.
Link to comment
Share on other sites

Dział juz prawie skończony, brakuje tylko automatycznego dodawania fotek i wyglądu działu. No i testów. Jak zawsze parę osób wcześniej dostanie kody i dostęp do działu w celu przetestowania.
Zastanawiam sie co zrobić z podziałem na narodowości. Czy zostawić podział tylko na województwo, miejsce, okres wprowadzając dodatkowe pole z kodem kraju obok? czy wprowadzić również jakiś podział na narodowość?
Link to comment
Share on other sites

Myślę że przekazywanie dalej odpada. Każdy najlepiej jeżeli na własna rękę bedzie zgłaszał odpowiednim instytucjom i równolegle zamieszczał info w dziale. Nie wyobrażam sobie kto miałby siedzieć, precyzować i uzupełniać informacje o znalezisku a potem według procedur zgłaszać to.
Link to comment
Share on other sites

Nie jest jeszcze za późno.
Wziąłem pod uwagę że niektóre osoby moga mieć problemy z rozróżnieniem narodowości i okresu z jakiego pochodzą.
Dlatego po kliknięciu mapy, wchodzimy w spis miejsc w których znaleziono nieśmiertelniki i te miejsca są wyraźnie rozdzielone na 3 części, wyświetlają się kolejno, z II w, z Iw, i inne czyli niezakwalifikowane. Do tego sortowane będą w każdym okresie według miejsca znalezienia i według narodowości. Wyświetlane będą wstępne dane : miejscowość, krótkie info i narodowość. Nie wiem czy to jest przejrzyste.
Link to comment
Share on other sites

To może chociaż ktoś będzie chętny wypowiedzieć się w temacie nazwy działu?

Takie propozycje otrzymałem:

- nieśmiertelniki
- identyfikacja nieśmiertelników
- forum nieśmiertelników
- dział nieśmiertelników
- jaka to blacha?
- nieśmiertelne forum

Link to comment
Share on other sites

Bocian: fajny pomysł z takim uporządkowaniem.
Dwa pytania jednakże:
1. Rozumiem, że dla każdego nieśmiertelnika będzie wątek", gdzie wszyscy będą mogli wyrazić swoje ochy i achy, a także ewentualne wątpliwości i sugestie co do jego identyfikacji (pierwszorzędny problem w przypadku iezakwalifikowanych")
2. Czy będzi możliwość przeglądania ostatnio dodanych"??? Bo każdy, kto przegląda regularnie forum, chętnie zobaczy co jakiś czas czy nie pokazały się nowe nieśmiertelniki. Ale klikanie w każde województwo z osobna i wyszukiwanie ich wśród dodanych dawniej odpada, nieprawdaż?

pozdr,M
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information