Skocz do zawartości

dział nieśmiertelniki - ustalenia


Bocian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja jestem za - REJESTR NIEŚMIERTELNIKÓW. Nazwa prosta, mówiąca dużo, każdy użytkownik sieci wchodząc do działu wie co tam zastanie. Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wszystko łądnie i pięknie, ale mam jeden wątek, który ostatnio chodzi mi po głowie. Po co nam taki rejestr skoro wiele pytań zadawanych na temat nieśmiertelników zostaje bez echa. Podaję to na swoim przykładzie (dodałem ostatnio post). Moje pytanie zostało bez odpowiedzi. Myślę, że nie ma co zastanawiać się nad nazwą tego działu, a raczej nad sposobem odpowiedzi na pytania, które będą się rodziły razem z jego rozwojem!!!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na głównej stronie działu będzie prezentowane ~20 ostatnich wpisów.
2. Zastanawiam sie czy dodanie modułu do komentowania tychże nieśmiertelników jest dobrym pomysłem. Miał to być w założeniu rejestr czyli coś stałego. Wprowadzenie komentarzy spowoduje bałagan, przenoszenie wpisów z kategorii do kategorii. Chyba lepiej jeżeli każda osoba indywidualnie zamieści taki nieśmiertelnik na forum w dziale identyfikacja i po zebraniu odpowiedniej ilości danych zamieści w dziale niesmiertelniki. Przerzucenie całego ciężaru odpowiedniego skatalogowania, poprawiania na osobę opiekującą się działem nie wróży nic dobrego.
Może to być x pytań pomnożone przez x wpisów. Oczywiście wszelkie późniejsze zmiany będą jak najbardziej możliwe poprzez właśnie tą osobę a i swoje uwagi będzie można przesłać do opekuna działu. Każdy wpis nie będzie na początku widoczny. Dopiero po zaakceptowaniu czy wpis nie zawiera żadnych słów obraźliwych lub niepełnych bezsensownych informacji (za każdą blaszką kryje się tragedia więc trochę szacunku nie zaszkodzi) moderator i opiekun działu przełączy wajchie" i wpis będzie widoczny w dziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co z innynmi przedmiotami niż nieśmiertelniki? Powinna być jako pierwsza mozliwośc wyboru, lub wpisu ieśmiertelnik"- inny przedmiot". Szczególnie jest to ważne przy rzeczach rosyjskich z ww2. Rosjanie nie mieli niesmiertelników, za to sa znajdowane inne przedmioty z nazwiskiem właściciela np. papierośnice. Podobnie niemieckie dekle od menażek na ogół sa podpisane i warto by informację o ich znalezieniu przedstawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
1.Nazwa- proponuję tak jak tytuł postu
Rejestr Nieśmiertelników"
2.Myślę ,że powinno być też miejsce na wpisanie
ew. informacji o innych przedmiotach
znalezionych razem z nieśmiertelnikiem
które mogą być pomocne przy identyfikacji.
I pewnie jest.

Tak jak już wcześniej pisałem pomysł założenia
rejestru powstał z kilku powodów :

1- przeglądając wypowiedzi na forum
i powtarzajace się pytania o pomoc
w identyfikacji oraz gdzie zgłosić
znalezienie szczątków żołnierza
nie narażając się jednocześnie na
problemy z władzami"

2-prowadząc poszukiwania zaginionego
podczas kampanii wrześniowej przodka
i przeglądając różne strony w internecie
natykałem się na podobne osoby.

3- chyba najważniejszy dlaczego inne nacje
potrafią zadbać o swoich poległych
żołnierzy natomiast nasze udają , że
problemu nie ma ........

Mam nadzieję ,że będzie to początek naprawdę
ciekawej inicjatywy.
Tak jak pisał Bocian wiem ,że pracy jest przy tym dużo i wszystko spada praktycznie na jego
barki ale może z czasem uda się znaleźć partnerów do pomocy i współpracy.

W najbliższych dniach wybieram się na rozmowę
do jednego z lubelskich posłów który działa
w komisji kultury i zamierzam z nim porozmawiać o tym oraz o ustawie o zabytkach.
(przepisy karne)
Ponieważ trochę się znamy myślę ,że rozmowy
będą pozytywne i jeśli będę mógł podzielę się
informacjami na forum.

pozdrawiam kris3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie