Skocz do zawartości

Piosenki wojskowe w filmach


why

Rekomendowane odpowiedzi

A może zna ktoś tekst z 4 pancernych
ie było nam czasu panien miłować
z wieczora do rana z rana do wieczora mus maszerować..."
Jeśli jest ktoś kto zna caly tekst tej piosenki to bardzo bym prosił o podanie.
pozdrawiam wszystkich śpiewających poszukiwaczy
Blitzkrieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Od Rosyi jadę szabelką toczę, szabelką toczę.
Wynieś mi chusteczkę moja najmilejsza
O to Cię proszę, o to Cię proszę

Pewnie ty tam ruską pannę miłujesz
Pannę miłujesz
A teraz ode mnie i to potajemnie
Daru potrzebujesz, daru potrzebujesz

Nie było tam czasu panien miłować
Panien miłować
Z rana do wieczora z wieczora do rana
Mus maszerować, mus maszerować

Więcej nie pamiętam, ale to chyba wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że Czterej Pancerni w tej kategorii ulez" - jak to mawia obecnie młodzież ;) a to pamiętacie:
a wajnie słuczajno poslie razluki
schodjat sja darogi kak w pażastiach ruki
niet u nas w zapasie daże gniewnych wstrieczi
słuczajno i szcziaste słuczajno i wieczier" - czy jakoś tak:) Pamiętacie kto i w którym momencie?
a z muzyki filmowej - nie piosenka ale motyw muzyczny z Hubala- chodzą ciarki po plecach w połączeniu z szarżującą kawalerią. A z piosenek :) - a chociażby właśnie zakazane piosenki przed wojną śpiewało się tak: - więc pijmy wino szwoleżerowie..." - temat rzeka
pozdro.
J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że dużo osób czuje klimat i bardzo dobrze.
Lubię także scenę z Kariery Nikodema Dyzmy" podczas której Nikodem wraca odkrytym samochodem z balangi wraz z płk.Waredą i ministrem Ulanickim i przed pomnikiem księcia Poniatowskiego śpiewają ocgryple O mój rozmarynie".
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego!To nie jest Marsch Radetzkiego,niestety ...bo tego mam od ch....!!!MA ktos moze wlasnie zgrane na plycie wszystkie utwory z filmu ,,zakazane piosenki''!I powtarzam prosbe o sciezke dzwiekowa z filmu ,,O jeden most za daleko''!Moze ktos ma!Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojezusicku Marsza Radetzky'ego chyba w życiu nie słyszałes :) Napisz do mnie jak chciałbyś posłuchac. Mam chyba w 10 róznych wykonaniach.
Swoją drogą muzyczka z C.K. Dezerterów jest piękna :)

Satoraljaujhely!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Czołem!
Czy pamięta ktoś zna tekst piosenki śpiewanej przez marusię w odcinku Czterech Pancernych o ciotce Hermenegildzie , oraz piosenki Wichury o bitwie studziankowskiej? Był bym wdzięczny za pomoc,a wcześniej nie chodziło mi o piosenkę o haharah , a o tą o pistoleciku generała, użyczaniu moździerza itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wspomniał o jeszcze jednej pieśni z Czterech pancernych i psa". Dlatego (ze szczególnymi pozdrowieniami dla kolegów why" i whatfor") niniejszy link umieszczam:

http://www.iveria.org/mp3/songs_from_the_republic_of_georgia/track15.mp3

Pozdrawiam wszystkich pancernych",
Olgierd J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to był raczej mały kaliber" ale pociski jakieś specjalne", a nie 8,8 cm :) swoją drogą, w 4P+P początek szedł jakoś inaczej (nie powiem, ładniej), ale potem już się zgadza.
Co co marsza z C.k. dezerterów to sie zgadzam że świetny. Nie mam pojęcia, czy to jakaś gotowa kompozycja czy pod film (jak to drugie, to się udało świetnie).
A czy ktoś kojarzy co takiego wygrywał w kółko na fortepianie Silberstein w łocie dezerterów", kiedy przyszedł do niego Kania do getta?
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym rozjeżdżaniu jest taka komiczna scena z umykającym gościem z drewnianą nogą, a bateria Flaku dostaje telefoniczna informację o czołgu i to dopiero ona robi Rudemu" prawdziwe si" i ubu".
Fakt pamięć juz nie ta. Za dużo używek niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruzinie chwyć za miecz! (za miecz z tego co pamietam robiła polska szabla wz. 21/22 po trafionym ułanie w czasie likwidacji desantu).
Tyle lat a pierwsze słowa pieśni z małymi błędami zapamietałem. Niedługo przypomnę sobie pieczenie pierwszego klapsa po urodzeniu, a zapomnę np. gaz wyłączyć.
Jak to mówił Grigorij? Wasz język jest jak świst szabli , a nasz jak krzyk orła w górach.

A co do C.K. marsz to nic, ale te podskakujące lalki na łóżku. W 1986r. to było naprawdę mocne wejście na początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy moglby mi ktos pomoc, szukam tlumaczenia piesni Kehr ich einst zur Heimat wieder " przede wszystkim chodzi mi o refren:
Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
Mein Schlesierland, mein Heimatland,
So von Natur, Natur in alter Weise,
Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

Moze moglby to ktos przetlumaczyc.Prosba nie zwiazana z tematem ale nie chcialem tworzyc nowego zeby nie zasmiecac forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie