Skocz do zawartości

Kłiz lingwistyczno-przyrodniczy nr 1


zelig

Rekomendowane odpowiedzi

po dogłębnej analizie,roślinności w tle,dochodzę do wniosku iz mamy tu do czynienia,owianą tajemnicą wyprawą,w poszukiwaniu aryjskich korzeni rasy niemieckiej...
po wielodniowym marszu przez dżungle,pakistanu wysunięte szpice,niemieckich odziałów natykaja się,na swych żywych przodków-protoplastów,cóż są nieco kudłaci,,,poruszaja się na czworakach najczęściej(prawdopodobnie rodzina pawianowate,łac.ariis pawianensis),a kadry zaprezentowane,pokazuja nam ich podczas,uzgadniania jakie odgłosy,owi przodkowie wydają...

ps.choć to nie jedyna hipoteza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mistrzowska interpretacja Priester! Lecz konkurs ma już zwycięzcę...
PANIE I PANOWIE! Prawidłową odpowiedzią jest ODPOWIEDŹ eF Wygrywa Whatfor!!!

Prawda jakie to było banalne pytanie? Niemcy nie są aż tak finezyjni żeby rozmawiać w języku pliszek, dżonsonów, czy - jak żołnierze USMC - w języku Czejenów. Wronę obrali sobie za maskotkę, a to zobowiązuje!
W wyświetlonej powyżej scence pierwszy z Niemców mówi: Kri-kri", na co drugi mu odpowiada: kra-kra".

Nasz drogi Laureat z jakiego zakresu tematycznego życzy sobię nagrodę?
a. armie świata
b. broń pancerna
c. lotnictwo

Czekamy na decyzję!

Zaś dla pozostałych uczestników kłizu ligwistyczno-przyrodniczego mamy podkłiz pocieszenia (także z nagrodami), którego pytanie brzmi następująco:
Jaką kategorię wybierze Whatfor?
(Laureat oczywiście nie może cwaniakować i brać udziału w tym podkłizie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na odpowiedzi na pyt. Jaką kategorię wybierze Whatfor?", oraz na decyzję samego laureata, chciałbym nawiązać do również arcyciekawej wypowiedzi Revellego (to ten post o smaku różowej landrynki) - a mianowicie slajd, który teraz publikuję przedstawia czterech niemieckich snajperów w okresie godowym.

Żołnierze tokują, wydając chrapliwe wronie odgłosy, oraz mają postawione na nakarczkach wielobarwne kryzy, które mają na celu zwabić do nich snajperów płci żeńskiej.
(Slajd zmontowałem z dwóch kadrów z tego samego filmu co kłiz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia przedstawiają faktycznie 4 tokujacych snajperów,zbliżających się prawdopodobnie poskokami do zagajnika widocznego w oddali,z danych wywiadu wynika iż powodem owego tokowania są stanowiska snajperzyc,(SNAJPER-rodzaj męski,samiczka to oczywiście SNAJPERZYCA),otóż drodzy państwo snajperzyce są extremalnie żadkie,występują sporadycznie,co oczywiście powoduje trudności w rozrodzie snajperów,po widocznym tu na tym cennym materiale tokowaniu,dochodzi do zbliżenia,podczas którego prawdopodobnie snajper przekazuje coś snajperzycy(experci nie są zgodni co takiego?pocisk?materiał genetyczny?)następnie sam prawdopodobnie ginie,gdyż jak dotad brak relacji żywego snajpera,,,a nowi przecież na świat przychodzą...dlatego zalecam niezwykłą ostrożnośc w kontaktach ze snajperzycami(częst rozwścieczona snajperzyca chroniąc młode snajperzątka,atakuje z furią,...przeżycie furii niemożliwe...),gratuluję zdobycia cennego materiału żródłowego.

pozdrawiam dr.Priester

ps.odpowiadam na pyt.o nagrodę pocieszenia odpowiedż -b-

ps 2.byłbym wdzięczny za udstniępnienie większej ilości tego unikalnego materiału w celach badawczych
ps 3.prosze o quiz nr.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelig, łzy wzruszenia utrudniają mi pisanie, ale nic to.... To pierwszy konkurs, który wygrałem w życiu! Co za dzień! Same dobre wiadomości... Przepraszam, jestem zbyt wzruszony, a klawiatura słona - jak opolskie ulice...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Bocian... :) Tych Niemców też znasz??? Wszystkich? Nawet tych rozgorączkowanych z ostatniego zdjęcia? Wszystkie moje kłizy będziesz wyrzucał do matrymonialnych? Jakie są właściwie kryteria żeby tu trafić? Że te zdjęcia nie są z eBaya, czy jak?
Jak ja mam w takich amatorskich warunkach zorganizować teleturniej?! (o pozostałych grach i zabawach nie wspomnając...)
Tyle pytań, tyle pytań... a wciąż żadnej odpowiedzi.

A wracając do naszego podkonkursu... Bardzo dziękujemy za śmiałą, acz ryzykowną odpowiedź Jotowi-23, oraz za równie odważną odpowiedź Priesterowi (no i oczywiście za tą fascynującą pogadankę nt. produkcji snajperów).

Laureata uprasza się o powstrzymanie się od wzruszeń i męską decyzję podług eBooków. Przecież od tej decyzji zależy nakręcenie spirali kłizów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to są wrogie samice Woyta ! Bardzo ładne! ale wrogie.. W takim wypadku zadanie tokujących saperów brzmiało by: zwabić i zabić! (jedna literka, a taka różnica...)

Możesz Łotfor . Nie wiem tylko czy ofiarom tsunami przyda się np. 10 mega książki o Waffen-SS Ospreya lub 19,7 mega książki o niem. pociągach pancernych Schiffera...
No właśnie.. - zmierzając do meritum, to ten wzruszający gest jest wyprowadzany z której z trzech kategorii nagród?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no Zelig, chwila nieuwagi i znikasz na noc w agencji towarzyskiej, a gdzie wysokie zasady moralno-etyczne które powinny obowizywać organizatorów telekłizów? ale nic to, wierni teleturnikłizowicze odnajdą Cię nawet tu.
jeszcze jeden, jeszcze jeden, jeszcze jeden, jeszc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety!? To ten kwizz jeszcze tutaj? Musiał nieźle zabalować...

Właściwie to już nie wiem co myśleć o działaniach służb porządkowych... Czy pisać do Stassburga, czy protestować w a-m-b-a-s-a-d-z-i-e (a to już nie przelewki), czy zejść do podziemia i prowadzić walkę partyzancką (rozmontowywać wątki, wysadzać mosty porozumienia w stosunkach polsko - niemieckich, jątrzyć i patrzyć krzywym okiem).

Ja miałem w międzyczasie (i to jest przykra sprawa) wiele pytań i faxów od zdenerwowanych użytkowników, którzy przyjechali tutaj z różnych - nawet najodleglejszych (!!!) zakątków kraju, aby wziąć udział w konkursie.
No i co zastali? - Kłizu nie ma! Kłiz stał się obiektem zaciętych ataków służb porządkowych! Przy takim mrozie nikt nie miał ochoty biegać po forum i szukać konkursowego wątku...
Wyżej nakreślona sytuacja przybrała teraz tak niesmaczny obrót, iż nawet jego dotychczasowi uczestnicy (vide: J-23) oskarżają kierownictwo kłizu o bałagan organizacyjny... Inni (Bastus zero) wręcz domagają się odpowiedzi na Pytanie Najważniejsze...!!!

Tak to już jest, gdy różni tacy (ja nie mówię kto, nie wskazuję palcem - no ale są tu tacy iektórzy", ci so nimi są wiedzą, że są nimi) co to swojemi nie przemyślanymi decyzjami robią więcej krzywdy niż pożytku.

SPRAWY ORGANIZACYJNE:
Jeszcze raz uprasza się laureata pierwszj edycji o akt deklaracji nagrody! Jeśli nie nastąpi ona do godz. 13.13 to nagroda zostanie przyznana PIERWSZEJ OSOBIE, która po upływie tego terminu powie hasło WRONA".
(Przyspieszy to także start drugiej edycji kłizu lingwistycznego!)

Strasznie się nainformowałem, lecz jako organizator wiem, że muszę już nieść to brzemię do końca. Odbyłem w tym celu wieloletnie szkolenie i jestem do tego, zarówno fizycznie jak i psychicznie, świetnie przygotowany!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na czem Ci zależało? - na zagrodzie...?

Jest mi niezmiernie przykro, ale ziri twierdzi, że obie odpowiedzi są nieprawidłowe ... :(

Proszę jeszcze raz UWAŻNIE! przeczytać hasło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! brawo! Panie i Panowie, mam zaszczyt poinformować, iż kolejnym zwycięzcą 1. kłizu ling-przyr. został...

... PRIESTER !!!!

I od razu pytanie - zarówno do laureata jak i do publiczności:
Z JAKIEGO zakresu tematycznego nasz Laureat życzy/wybierze sobie nagrodę?
a. armie świata
b. broń panc.
c. awiacja

Na odpowiedzi publiczności czekamy do godz. 16.00 (cenne nagrody), zaś odpowiedź zwycięzcy powinna paść w okolicach godz. 16.30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie