Skocz do zawartości

Kłiz lingwistyczno-przyrodniczy nr 1


zelig

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje,końcówka tego quizu miała swą dramaturgie,brawo...czółem się jak na filmie Hiczkoka.zaczęło się z grubej rury a potem napięcie wzrastało,jestem wzruszony,i zaszczycony,już ostrze sobie ząbki na następny quiz,a ze swej strony deklaruję iż nagrodę będę szanował,i ją samą oprawię w kosztowną ramę razem z dyskiem...

pozdrawiam dr Priester

ps.czy można poczas quizów jeżdzić tylko po bandzie...?czego niezmiernie pragnę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
przyznaję, na pięcie rosło straszliwie, ale wreszcie pękło i mamy kolejnego tryumfatora tego samego konkursu. gratuluję. stawiam, że zwycięzca wybierze nagrodę z działu b.panc.
sądzę że oglądalność kłizu była duża, wobec tego na przerwach reklamowych zarobiono odpowiednie środki finansowe na produkcję następnego programu tego typu. czekamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować szczęścia w podkłizie, Whatfor.. Do 16-tej zostało jeszcze trochę czasu!

No właśnie! Powitajmy pierwszego - jakże niezawodnego uczestnika! A jest nim Jot - użytkownik z numerem 23!!!

Chcąc dopomóc laureatowi dr.owi P. w podjęciu decyzji postanowiliśmy ujawnić część nagród kryjących się pod poszczególnymi kategoriami.

I tak oto w kat. Armie świata znajdują się następujące pozycje:
a. (Osprey) Russian Army 1914-18
b. (Osprey) The Waffen-SS
c. (Osprey) The Polish Army 1939-45
i inne

W kat. B. pancerna:
a. (Schiffer Military) Hetzer Pzkpfw 38t
b. (Das Waffen-Arsenal) Deutsche Kraeder im Krieg [motory]
c. (Bronecollekzia) PzKpfw I (ruskie)
i inne

Awyacja:
a. (Schiffer) Messerschmitt Me321 Me323
b. (Schiffer) German Helicopters 1928-1945
c. (Squadron-Signal) Bell p39 Aircobra
i inne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie gratulacje i inne wyrazy.Korzystając zaś z okazji pragną bym podzielic się z państwem swymi odkryciami,których dokonałem jako założyciel Zony 20.9(mm),otóz ww zona zajmuje sie nieznamymi epizodami II wojny św.byłbym wdzieczny za wszelkie informacje dotyczące moich odkryć,tak na próbę(na próbę gdyż pragną bym dowiedzieć się jak zostaną one przyjęte...)przedsztawić 3 z nich...

problem nr.1
Podzczas swych licznych podróży badawczych ze natrafiłem na materiały opisujące niemiecki czołg eksperymentalny o nazwie pzkfw.o,5...ciekawe prawda ?jak udało mi się dowiedziec opracowaniem tego arcy ciekawego modelu zajmowła się muzułmańska dywizja ez ez,a mianowicie konstrukcja była w całości oparta na dorosłym osobniku Pancernika,przywieżionym z azji najmniejszej(zresztą ciekawa misja przewiezienia go zasługuje na osobną opowieśc...)z moich badań wynika iż nawet podjęto się zastosowania pancernika (o wdzięcznym imieniu ''LUK'')w warunkach bojowych.posłużył on bowiem do wysadzenia z siodła wielkiego muffiego...sam niestety zginą śmiercią bohatera,,,szczególy tego ataku przedstawię niebawem jeśli państwo wyrażą zainteresowanie.

problem nr.2
Problem następny z którym się zetknąłem to ciekawe doniesienia od świadków z zakładu poprawczego w nowym poręcie z lat tuż powojennych,otóz owi świadkowie opisywali latające garnki które się jak mówili wyroiły tuż po zakończeniu 2 wojny światowej,a dokładnie w lecie na przełomie lipca i sierpnia 1946 r.otóz okazało sie w toku moich badań iż mamy tu do czynienia z latającymi hełmami(i już wiadomo dlaczego zaniechano stosowania kalkomanii w póznych hełmach,,,po prostu w ty miejscu były skrzydełka ,,,które następnie odpadały...)latające hełmy używane były jak samolotne śrotki zaopatrzenia ekstremalnego pola walki...więcej szczegułów tego prapującego odkrycia na życzenie...

problem nr.3
Otuż udało mi się rozwikłać problem załamania się niemieckiej obrony w zimie 1944/45,z moich badań wynika iż winne były przetwory z nieświeżej kiszonej kapusty,problem ten przeanalizowałem na podstawie znalezisk...i pozłużyła mi tu łotewska dywizja ez ez, i jej specjały kulinarne...szczegóły już wkrótce...

pozdrawiam doktor honoris causa koleżanki Raluki z TyMiToTAMszoAry Priester

ps.kategorię wygranej podam w odpowiednim czasie...

ps.2 dziękuję za pokategorie pomogło mi to niezwykle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelig, z całym szacunkiem, nie będę zgadywał, co wybierze główny zgadywacz", bo to w linii prostej zaprowadzi Nas Wszystkich do... schozofrenii i po 2 tygodniach będziemy musieli zapisać się do Samoobrony RP" :)
Czekam na kolejny konkurs - nadal będąc człowiekiem, który w życiu nie wygrał żadnego!
Pozdrowienia
Whatfor (-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspominałeś, że zgubiłeś dresy. (ale zaraz się ta osoba odezwie)
Bo mnie się już od tego wszystkiego łza w głowie kręci...

SPRAWY TECHNICZNE
Adres pod którym jest do odebrania nagroda dla zwycięzcy:

cennenagrodywkwizie@gazeta.pl
login: cennenagrodywkwizie
hasło: ******

Jeszcze raz serdeczne gratulacje! :))

Mam także miłą niespodziankę dla pozostałych uczestników kłizu!! W ostatniej chwili zgłosił się sponsor, który ufundował nagrodę pocieszenia!!! (czyż to nie cudowne?) - książkę wydawn. Ian Allan z serii Spearhead pt. Brandenburgers - The Third Reich's Special Forces"!!! .
(Jest ona do odebrania pod tym samym adresem).

Tytuły użyte w konkursie są tylko wypożyczane laureatom. Po ich przeczytaniu lub przejżeniu mają oni bezwzględny obowiązek odstawić je spowrotem na miejsce!

KOLEJNY KŁIZ JUŻ WKRÓTCE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ;))
i mam nadzieję że się dobrze wszyscy bawili,i nikogo nie uraziłem swymi żartami...tak to czasem bywa że jak się coś przeczyta co się napisało pod wpływem,to się włosy na głowie jeżą...hehe

pozdrawiam wszystkich dr Priester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie