Jump to content
Sign in to follow this  
bodziu000000

Motocykle - II RP

Recommended Posts

...natomiast solo widze na zdjeciach raczej moto francuskie - guzik na tym zdjeciu widac, ale moze sie powpatruj. Po mojemu moze to byc - ani wszechobecny w relacjach Terrot, ani żyleta", a z pewnoscia zaden z G-R - tylko Peugeot P107 (350 ccm). Ale motocykle slabo rozrózniam...

Powpatrywałem się,popowiększałem,no i nic mądrego nie wymyśliłem.Oprucz tego że to chyba jednak Terrot,ma on(co słabo widać ale widać),klamki"od środka kierownicy a znane mi zdjęcia i rysunki Peugotów z roczników 1937/1940 mają klamki odwrotne,z końca kierownicy.Ale to tylko chyba,francuzi mieli wtedy tyle modeli i roczników-że smutek ogarnia.
pozdrawiam
kruszyna
Ps.Może jakieś inne zdjęcia?

znowu marnota, bo z drugiego planu i silne powiekszenie, ale ta sama formacja - dragoni od Maczka. Tez, jak poprzednio, wydaje mi sie, ze Peugeot.. (aha, mam zdjecie Peugeota z klamkami" od srodka na zewnatrz, tyle że nie polskie")

Tu sie chyba zgadzam z Jonca. Mam kilka troche lepszych fotek i solowki na moj gust Peugoty 107 - ale wiedza moja n/t marna wiec wygrzebie i wrzuce - i moze mnie skorygujecie. Z koszem to Indiany oczywiscie, to zreszta bylo typowe wyposazenie calej kawalerii zmotoryzowanej we Francji. Mam jeszcze jedna fotke na ktorej widac chyba G/R ale raczej nie Brygada Maczka i niekoniecznie nalezacy do WP wogole.

No tak,ten na drugim zdjęciu to jednak Peugot 107(chyba bo słabo widać jednak).
Do Gebhardta,proszę wklej swoje zdjęcia,szczególnie tego G/R.
pozdrawiam
kruszyna

Potwierdzam prośbę,bo i temat ciekawy i się rozwija.A i zagadka do rozwiązania.
pozdrawiam
kruszyna
Ps.Do Gebhardta-ciekawe zdjęcia,ale faktycznie ten G/R uchwycony tak że nic nie wiadomo.

Dobrze, ze mam wsparcie. Chetnie pokaze jeszcze pare zdjec, bom wlasnie odkopal, ale poczekam na ruch polmosow i s-ka...

A na tym poprzednim zdjeciu na co te kolka wewnatrz szprych? Czy tylko dla dekoracji (jest ustawione nie centrycznie) podczas jazdy robiloby ladne desenie czy moglo miec jakies praktyczne zastosowanie?

Dzieki za lekcje :). A jak to dzialalo - tarciem o szprychy? Jezeli tak to rozumie dlaczego chyba nie stal sie to popularny system.

Bardzo to ciekawskie. Wybaczcie ze nie bardzo to widze - mozliwe ze dlatego ze wzialem przeciwkatarowe leki:). Mozecie mnie skierowac na odpowiednia literature???? Lub jezeli macie wrzucic tu czy na priva szkic sposobu dzialania?????

No właśnie, jak się woziło karabin na motocyklu, czy tak jak w kawalerii? Czy piechociniec mógł jeżdzić na motocyklu, czy był umundurowany jak kawalerzysta - bez plecaka?
Pozdrawiam

Gebchardt-popatrz tutaj:
http://www.motorarchive.com/
są tam ładne zbliżenia może zobaczysz coś bliżej.Nie mam obecnie czasu szukać czegoś więcej.Przepraszam.
Boruta-popatrz na zdjęcia w tym wątku,praktycznie są odpowiedzi na twoje pytania.

Aha, juz zdaje sie wiem. Dzieki, zawsze przyjemnie sie czegos nowego nauiczyc!

Boruta - kbk zakladany na odwrot tzn przez prawe ramie. Czemu to nie wiem. Mozed to mialko cos wspolnego z technika wsiadania na 'srodek transportu'? Podrzuce fotke w poniedzialek jak pamiec nie zawiedzie.

Zwłaszcza, że wózek był z prawej strony, no i siedzący obok mógł dostać kolbą. Podejrzewam, ze w przypadku motocykla z wózkiem po drugiej stronie, trzeba było przełożyć karabin.
Pozdrawiam

To dobry trop, przejrze fotki z Sokolem 600 z wozkiem dla porownania. Nietety na razie nie pamietam takiego z obsluga z kabekami.