Skocz do zawartości

Tygryski


Lobo26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
tak mówicie o nowych książkach to zadaje sobie pytanie czy pamiętacie dawne iesmiertelne" tygrysy ?

u mnie na półce od niepamiętnych lat jest spora kolekcja - ale przyznam ze nie wszystkie przeczytałem.

a jak z tym u Was ? macie je jeszcze ? czytaliście ?

Pozdrawiam
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam!!

Skoro posiadasz wszystkie tomiki to może masz jakiś swój ich spis. Próbuję skompletować swój zbiór ale nigdzie nie można znaleźć wiarygodnego spisu na podstawie którego można byłoby stwierdzić czego jeszcze brakuje. Jakbyś mógł mi podesłać swój spis lub chociaż napisać ile wyszło wszystkich Tygrysków to byłbym wdzięczny. Najbardziej zależy mi na pierwszych rocznikach 1957-66. Jeśli możesz mi pomóc to proszę o odpowiedź tu na forum lub na mojego maila --> piotr-d@o2.pl

Pozdrawiam
Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten spis od ponad roku. Niestety nie jest on kompletny a do tego jest w nim sporo błędów :-( . Szukam właśnie kogoś kto mógłby z całą pewnością stwierdzić że posiada wszystkie Tygryski i mógłby ich spis udostępnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci :-)
Najbardziej interesują mnie tak jak wcześniej pisałem roczniki 1957-66.
Skoro masz wszystkie tomiki to może napisz ile ich w ogóle jest. Ja mam w swojej kolekcji 663 szt. wliczając w to II i III wydania oraz tomiki wydane w latach 1989-90 tzw. czarna seria i w roku 1997r. wydane już przez wydawnictwo Bellona. Ile więc brakuje mi do kompletu??

pozdrawiam
szczupak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź :-)
Teraz jestem ciekaw jeszcze których ;-)
Czy masz moze w swojej kolekcji, bo rozumiem że na tej podstawie znasz liczbę wszystkich wydanych Tygrysków, takie tytuły jak Stacja nr 4 nie działa" wyd. I 1957r., Kobra" wyd. I 1960r, wydaje mi sie ze te tomiki miały błednie wydrukowany numer wydania, gdyż nie występują w żadnych spisach z tego okresu, nawet na odwrocie. Pojawiają się dopiero po wyjściu drugiego wydania. Ostatnio tez słyszałem że było III wydanie agłady w Pearl Harbor" w 1959r. ale nigdzie nie spotkałem się z tym tomikiem, czy mógłbyś sprawdzić u siebie jak to jest z tymi Tygryskami??

Pozdrawiam
szczupak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę Ći pomóc, bo po osiągnięciu omawianej cyfry cała moja kolekcja spłonęła... :( - tak, to prawda!

A nie możesz zadzwonić/pójść do Bellony? Tak na oko, to to miejsce wygląda tak jakby nie zmieniło się od czasu wydania tej (nie działającej) Stacji nr 4", dlatego na pewno Ći pomogą!

Zaś na marginesie uważam, że koszulki z logo tygrysków byłyby hitem! Może ktoś by wydrukował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci współczuję z powodu starty takiej kolekcji, ja bym się chyba załamał po tylu latach szukania, kompletowania, spisywania...


Próbowałem zasięgnąć informacji w Bellonie ok. roku temu. Najpierw wogóle nie odpowiadano na moje zapytania a jak osobiście sie skontaktowałem z nimi to stwierdzili że nie mają żadnych danych na temat tej serii z tego okresu. Po prostu w czasie przemian ustrojowych i kapitałowych firmy nikt się nie interesował archiwum z tak wstydliwego okresu w tym wydawnictwie :-(
A jeśli mogę się spytać, to czy posiadałeś w swoim zbiorze mapę z Żółtym Tygrysem"?? Jestem ciekaw w którym roku została wydana i w jakim nakładzie.

Myślę, że faktycznie koszulka z logo Żółtego Tygrysa" byłaby hitem zbliżającego się lata ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi 666 tygryskami to trochę sobie zażartowałem... - to taki żart był. (Do śmiechu) . No a moje tygryski leżą w piwnicy i mają się całkiem dobrze! :)

Uważam, że gdybyś jednak przycisnął kogoś w Bellonie, to byś ten spis dostał (sam jestem ciekaw). Może wypróbuj metodę a dziennikarza" (że artykuł) lub a studenta" (magisterka itp.) Możesz też dodać, że jesteś niepełnosprawny.. Od razu - szczególnie przy tej pierwszej metodzie - poodklejają się od tych swoich szklanek z herbatą sypaną typ: pół szkl. fusów/pół szkl. wody.
Oni tam tkwią w innej epoce - dlatego Ćę spławili... (a co będą śę przepracowywać :(

A co to za legendarna afera z tygryskiem na temat dolnośląskich skarbów? Tym co UB niby wycofało cały nakład? Prawda to czy fałsz...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm ..... jak na Twój staż (1338) to mogłeś się bardziej postarać jesli chodzi o żart (niezbyt mnie ubawił) ..... no ale niech będzie nie ma ludzi którzy byliby dobrzy w każdej dziedzinie ;-)

Natomiast jeśli chodzi o tego tygryska który niby był wydrukowany ale nie ukazał się na rynku to słyszałem całkiem niedawno inną wersję że ktoś wykupił cały nakład z jakiś bliżej nieokreslonych powodów ale też nie jestem w stanie tego zweryfikować.
Poza tym słyszałem jeszcze o jakimś tygrysku bądź serii nazywanej w żargonie zbieraczy czerwonym tygryskiem" ale też nic na ten temat nie wiem. Może ktoś z czytających to forum coś słyszał na te tematy??

Pozdrawiam całkiem na serio ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie