Skocz do zawartości

Polskie kuchnie polowe


Schrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Ot ciekawostka z DOK VII

27 czerwca 1934
Na skutek prowadzenia próbnych gotowań nastąpiło częściowe zniszczenie pobiały w kuchniach polowych
Kuchni pochodziła z produkcji z 1929 Suchedniowskiej Fabryce Odlewów
Zarządzam kontrole pobiał.

Stan pobiał należy ocenić na podstawie oznak zewnętrznych w wypadku stwierdzenia zmian wskazujących zły stan pobiał np. nalot rdzawienie itp. Należy zameldować podając konkretne wypadki z protokołem ich stwierdzenia
W odnośnym protokole należy podać rok produkcji i pochodzenia kuchni nr ewid należy również zaznaczyć czy konserwację kuchen przeprowadzono prawidłowo stosowano do postanowień Instrukcji o używaniu i magazynowaniu mat wojsk kuchnia polowa wz.23a oraz czy kiedykolwiek zarządzono gotowanie w tych kuchniach jeśli to to na jakiej podstawie
Meldunki do 15 lipca do szef ind dok VII
Chodzi o to aby stwierdzić czy problem tkwi w nienależytym przeprowadzeniu pobielaniu kotła czy tez w skutek nieumiejętnego obchodzenia się z kuchnia polową
W wypadku niszczeni pobiały z powodu nienależytego nałożenia należy to stwierdzić –parokrotnie"

Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Panowie - na zdjęciu Joncy z 2005-01-24 21:11:00 oraz na zdjęciu Bodzia z 2009-05-18 13:19:30 (zdjęcie z NAC) widać obok kuchni polowych pojemniki na jedzenie. Moje pytanie dotyczy termosów - czy na tym zdjeciu z NACu są termosy do przenoszenia żywności? Czy były jakieś inne termosy, w których np. transportowano jedzenie na pierwszą linię? Gdzie w kuchni byłby przewożony taki termos?
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze o termosach - na zdjęciu TomkaSz. które wspomniał cieciwa oraz na zdjęciu poniżej model Polskiej Kuchni Polowej z MWP w Warszawie" dodanym przez 1610 (zwłaszcza na tym zdjęciu)między kominem a kotłami widać pewien pojemnik. Czy byłby to właśnie poszukiwany przeze mnie termos?
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy kominem a kotlownia na wz 23 i 23a sa przymocowane wiadra do kuchni polowej. Zestaw na jedna kuchnie to dwa male (14 l) dwa duze (20 l) wiadra, male wlozone w duze do transportu. Zadnych termosow w wyposazeniu polskich kuchni nie bylo. Calkiem mozliwe za to, ze wiadra mogly sluzyc do przenoszenia strawy bo niby po co inaczej wieka na zatrzaski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie