Skocz do zawartości

Walki między Legnica-Lubin-Prochowice


kunitzer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
A mógłby mi ktoś zaznaczyć na mapie, w którym lesie koło liśca była ta masakra? Bo tam jest wiele lasów...
Ja wysałbym wojskową mapę topograficzną dla tych terenów a wróciłaby do mnie z znaznaczonym obszarem gdzie wychodzą fanty:) O ile ktoś tu będzie na tyle wspaniałomyślny że zechce się ze mną tym podzielić:>
Ja na wykopki jeżdżę na rowerze i do liśca mam 2h drogi, więc nie specjalnie mam czas na przeczesywanie całego lasu żeby odnaleźć to miejsce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sereklegnica - z całym szacunkiem, ale może jak nie masz czasu, to ci ktoś parę fantów podeśle - po co masz kopać ?? (nie mówiąc o poszukiwaniach).

A na poważnie - podejrzewam, że nikt ci nie poda na tacy miejscówki. Musisz sam połazić i pogrzebać. Większość z nas poświęca wiele (naprawdę wiele) godzin (i wiele kilometrów), aby trafić jakąś ciekawą miejscówkę - a ty chcesz na tacy - zaznaczcie mi na mapie.

Pozdrowienia
MILBAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Każdy nowy w tej branży łatwowiernie liczy na to, że ktoś weźmie za rączkę i zaprowadzi we właściwe miejsce.
Jak już pisałem wyżej trzeba szukać samemu. W terenie, w bibliotece, we wspomnieniach starszych ludzi. A jak nie masz na to czasu, to po kiego Ci wykrywacz? Znajdź sobie innne hobby, które nie będzie tak czasochłonne. Może rybki w akwarium?

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie jestem nowy - wykrywacz mam już od roku a tematem interesuję się od dobrych paru lat- tyle że kiedyś co bardziej szczegółowe informacje wydawały mi się niedostępne.
Po drugie: nie raz dawałem miejscówki a tacy" i nie raz je dostawałem. Widocznie środowisko poszukiwaczy które ja znam mniej zazdrośnie strzeze swoich tajemnic... ale gdzie indziej to już wyścig szczurów...
Po trzecie: Może macie racje, powinienem popytać a z tą mapą to walnęłem jak łysy grzywka o kant kuli.
A czy mógłbym się dowiedzieć chociaż czy te walki były żeczywiście koło liśca? Rezerwat jest koło zimnej wody (Z liścem nie ma nic wspólnego, a nie sądze żeby był tak rozległy żeby siągać aż tam), a wedłóg jacyś niemcy przebijali się mocno na północ od liśca (Skąd wyszli), i w okilicy ogrodziska, po napotkaniu ruskich zawrócili z powrotem w kierunku liśca. Może chociaż to nie bedzie tajemnicą i ktoś powie mi czy chodzi właśnei o tą sytuację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
E,nie do końca.Ja Liśca nie mogę przerobić od 3 sezonów:-)
Łusek po Flaku i pełnych-setki.Pełne łódki od mausa-dziesiątki,śróbki,zębatki,blachy,resztki skórzanego oporządzenia,2*Panzerfaust(rura),raesztki po maskach w dziesiątkach...
Tak że jest co robić:-)
Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...

Znalazłem takiego orzełka na lubińskim lotnisku. Od spodu jest otwór z gwintem w środku. Myślę że był nakręcany na jakiś sztandar albo może na samochód. Znalazłem jeszcze kilka łusek. Nie spodziewałem się tam niczego znaleść bo ponoć teren mocno przekopany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Witam.Jestem początkujący z Lubina.Chętnie bym się gdzieś wybrał na wykopki z kimś kto wie gdzie można coś ciekawego znaleźć w okolicach Lubina.Czekam na jakieś info.669971246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • tyfus changed the title to Walki między Legnica-Lubin-Prochowice

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie