Jump to content

raptor48

Forum members
 • Posts

  246
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by raptor48

 1. Kupiłem razem z oryginalną opaska Afrika Korps, EKII, za rany i innymi. Były w jednym pudełku.
 2. Witam. Szukałem w Internecie ale nic nie znalazłem na ich temat.
 3. No nie. Na pewno to nie jest data produkcji. W 62r nie robiono oprawek bakelitowych.
 4. Tak jest widoczna podziała pionową i pozioma .
 5. Witam Zakupiłem taką lornetką (patrz załączniki), proszę o pomoc w rozszyfrowaniu oznaczeń. Co znaczy liczpa "19" czy "62" czy "19/30". Proszę o pomoc.
 6. Bo pod spodem widać niebieski kolor A w niektórych miejscach widać pomalowaną chropowatą powierzchnie, jakby pomalowaną rdzę. Przypuszczam że właśnie dlatego ktoś ją pomalował
 7. Tak. Tylko wydaje mi się że emalia jest mocno obfite dlatego ktoś pomalował, teraz nie wiem co robić. Zostawić tak jak jest czy próbować zmyć tę farbę
 8. Próbowałem delikatnie w jednym miejscu rozpuszczalnikiem nitro ale nie bardzo schodzi. Może jutro spróbuje Scansolem bo i tak muszę do Castoramy podjechać.
 9. Witam Chodzi mi książkę, wzór pierwszowojenna. Menażka emaliowana w środku - jasnoniebieski kolor. Z zewnątrz pomalowana wtórnie bo w niektorych miejscach przeswituje niebieski kolor. Moje pytania: 1. Jak usunąć wierzchnią warstwę farby nie uszkadzajac tej pod spodem. Nie wiem czy z wierzchu jest również emaliowana. 2. Proszę o wszelkie inne informację na temat tej menażki. Chodzi mi o kolorystykę, dlaczego niebieska, czy były one stosowane powszechnie przez żołnierzy czy może jakieś jednostki pomocnicze?
 10. Dzięki za odpowiedź, nie wiedziałem. Ważne że kalki oryginalne ?
 11. Efekt końcowy. Więcej nie kombinuję. Efekt i tak przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
 12. Teraz pytanie. Przetrzeć jeszcze raz czy tak już zostawić żeby nie zetrzeć kalek?
 13. Nie wytrzymałem i przegrałem lekko rozpuszczalnikiem rozcienczonym z wodą ? - Polizei !!!
 14. Jak w temacie. Jedne wewnątrz hełmu widoczna data 1934 oraz pieczatka na skórce fasunku - nie mogę odczytać napisów.
×
×
 • Create New...

Important Information