Jump to content

raptor48

Forum members
 • Content Count

  237
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No nie. Na pewno to nie jest data produkcji. W 62r nie robiono oprawek bakelitowych.
 2. Tak jest widoczna podziała pionową i pozioma .
 3. Witam Zakupiłem taką lornetką (patrz załączniki), proszę o pomoc w rozszyfrowaniu oznaczeń. Co znaczy liczpa "19" czy "62" czy "19/30". Proszę o pomoc.
 4. Bo pod spodem widać niebieski kolor A w niektórych miejscach widać pomalowaną chropowatą powierzchnie, jakby pomalowaną rdzę. Przypuszczam że właśnie dlatego ktoś ją pomalował
 5. Tak. Tylko wydaje mi się że emalia jest mocno obfite dlatego ktoś pomalował, teraz nie wiem co robić. Zostawić tak jak jest czy próbować zmyć tę farbę
 6. Próbowałem delikatnie w jednym miejscu rozpuszczalnikiem nitro ale nie bardzo schodzi. Może jutro spróbuje Scansolem bo i tak muszę do Castoramy podjechać.
 7. Witam Chodzi mi książkę, wzór pierwszowojenna. Menażka emaliowana w środku - jasnoniebieski kolor. Z zewnątrz pomalowana wtórnie bo w niektorych miejscach przeswituje niebieski kolor. Moje pytania: 1. Jak usunąć wierzchnią warstwę farby nie uszkadzajac tej pod spodem. Nie wiem czy z wierzchu jest również emaliowana. 2. Proszę o wszelkie inne informację na temat tej menażki. Chodzi mi o kolorystykę, dlaczego niebieska, czy były one stosowane powszechnie przez żołnierzy czy może jakieś jednostki pomocnicze?
 8. Dzięki za odpowiedź, nie wiedziałem. Ważne że kalki oryginalne
 9. Efekt końcowy. Więcej nie kombinuję. Efekt i tak przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
×
×
 • Create New...

Important Information