Skocz do zawartości

Poniemieckie pozostałości w Warszawie


BLACK JACK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

... plan. Może Ci sie przyda?
Mam także szkic, jak ów fort wyglądał.
Może rzuć okiem jeszcze na stronę:
http://www.warszawa1939.pl/index.php?r1=przeglad.htm&r2=przeglad_right.htm&r3=2

Co prawda, brakuje jej jeszcze zasięgu" do Bema, ale cały czas plan jest aktualizowany i powiększa się. Może, już za kilka lat ....

BJ


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BJ za info o fortach Bema.
Ale mam jeszcze jedną zagadkę z Warszawy dot pozostałości niemieckich: chodzi mi o szubienice obok dworca zachodniego.
Byłem tam chyba 10 lat temu i nie wiem czy jeszcze jest.
Czy jest to oryginał? Zdaje sobie sprawę że trochę makabra, ale w końcu historia Warszawy. Niemcy z tego co pamiętam powiesili tam kolejarzy.
Może koledzy znają więcej szczegółów

Pozdrawiam
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BJ i inni Szanowni koledzy!
Interesuje mnie bardziej co się działo/mieściło w tych dworkach, czy tam była jakaś jednostka (jaka?) przed wojną lub/i w czasie wojny. Bo w samych fortach domyslam się że były jakieś magazyny. Zanazłem tam też parę łusek od mauzera.
A obecnie forty są po remoncie" i teraz to taki park nie-park, miejsce spacerów z ładnymi alejkami.
Większość drzew została wycięta. Podobno bardziej przypomina stan pierwotny(?).
A co do szubienicy przy dworcu zachodnim to byłem tam chyba dawniej niż 10 lat, ale szubienica była. Tak więc koledzy może ktoś cos napisze o niej.

pozdrawiam
W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BJ:
Po prawej stronie tunelu (jadąc w strone ochoty)a właściwie przed tunelem wchodzisz po schodkach na górę i musisz szukać gdzięś wśród tych domów stojących przy ul Armatniej lub ul. Gniewkowskiej. To są takie stare domy kolejowe przedwojenne, tak więc gdzieś w tych rejonach. To nie było daleko od tunelu.
Jak ci się tam nie uda trafić, to ja spóbuje za jakieś 2 tygodnie.

Pozdrawiam
W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLACK JACK:
Hemm... sorry pojechałem za mocno :)
Po kolei:
http://www.bemowo.waw.pl/poziom.jsp?part=fotomapa§ion=rozwoj
Poczytaj, i klikaj
lub na głównej stronie prawy górny róg - klikasz na fotomapa.

Niestety nie jestem w stanie wyciagnąć samej mapy. Jakos tak jest pokretnie zrobiona że nie można. Poza tym frajda polega na kolejnych powiększeniach :-)

Tak jeszcze w temacie Bemowa:
bardzo ładne plany fortyfikacji mozna było obejrzeć w urzedzie gminy. Na dużych planszach. Nie wiem czy jeszcze są.

Te forty o których pisałes powyżej. Sa w trakcie rekultywacji (oczyszczona fosa wycinka krzaków, ściezki, mostki latarnie itd)

Częśc fortów w okolicach ul Kaliskiego (za WAT-em) jest bodajże wciąż niedostępna ale fotki sa :-) -> Jak poszukasz materiałów przetargowych AMW to powinienes je znaleźć.


Pozdr
reklamacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak dzięki,
Nie pisałem już, ale wczoraj porzeźbiłem i włazłem na ten plan. Faktycznie całkiem zgrabniutki, ale niestety foty nie do wyjęcia. No, przynajmniej nie tak na szybko ... he,he!

A tak na marginesie to też uważam, że AMW jest ciekawym źródełkiem informacji.
Dzięki za informację, jak wyjmę zdjęcia to podeślę coś.
BJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki mozna wyjać, jak mamy na ekranie to co nam odpowiada to wciskamy Ctrl i Print Screen ( to kopiuje nam zawartość ekranu) potem otwieramy Painta, dalej edycja, dalej wklej i mamy obrazek w Paintcie. Mozemy zapisać go jako .bmp i dalej obrobić jakimś bardziej cywilizowanym rogramem.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mszczonowska leci po obu stronach torów - chodzi ci o północy odcinek, czy południowy?

Byłem na Rawskiej, w poszukiwaniu tego tobruka. Kicha, jedynym sposobem jest chyba tylko dorwanie jakiegoś miejscowego" emeryta i wzięcie go w obroty. Moim zdaniem, jeżeli bunkier był w okolicach Jerozolimskich to może być zasypany. Okolica jest dość ciasno zabudowana, a w ogórkach trafiają sie skalniaki, one też mogą coś" kryć ... Czy jest jakieś dodatkowe info o tym obiekcie, oprócz tego, że był na Rawskiej?

I jeszcze do Zeliga - ja też poproszę o więcej info o tym bunkrze na pl. Grundaldzkim (jeżeli oczywiście mówimy o placu?)

BJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie