Skocz do zawartości

Poniemieckie pozostałości w Warszawie


BLACK JACK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...
  • 3 years later...
Witam
Trochę odgrzeje kotleta, ale może kogoś zainteresuje ten trop>
Wyżej Duncam pytał czy coś wiadomo o jakiś przeprawach przez Wisłę i okolicach Kępy Kiełpińskiej, ostatnio korzystając z niskiego poziomu Wisły połaziłem trochę po okolicy i natrafiłem na takie zalegające żelastwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę kotleta.
Duncam pisał spory czas temu o możliwych przeprawach pontonowych w okolicy Kępy Kiełpińskiej.Korzystając z obniżonego stanu Wisły chodzę na zdjęcia w tamte okolice i trafiłem na takie znalezisko.

Czy jest to pozostałość po przeprawie pontonowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedzierając się lewym brzegiem Wisły, widziałem na prawym leżące na brzegu jakieś arki" lub pontony metalowe, połączone w jeden pociąg". Na wysokości Burakowa.
Nie miałem okazji tego zbadać z bliska.
Być może jest to też jakaś pozostałość z pracujących w tamtym rejonie pogłębiarek wydobywających piasek wiślany.Niestety foty nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak już tej wiślanej" beczki - czy w związku z obniżonym wybitnie stanem wody, ktoś bawił się w poszukiwania np. w okolicach przepraw berlingowców, lub w innych, wartych tego miejscach? Czytałem ostatnio Przyczółek Czerniakowski" Nowaka i podziałało mi na wyobraźnię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie