Skocz do zawartości

Poniemieckie pozostałości w Warszawie


BLACK JACK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Według literatury (Fortyfikacje" numeru z głowy nie podam) identyczny poniemiecki jest/był na Śląsku, i podobno gdzieś w Szczecinie, ale tego ostatniego nie widziałem. Co ciekawe jeszcze jeden tego typu jest pod Kozienicami.
Na terenie elektrowni było jeżeli dobrze pamiętam 7-9 różnych obiektów obronno-wartowniczych i kilka schronów plot. Zostały kikłe ślady po 3-4 i ten w całośći, ale boję się że jego dni są policzone.
Byłem w nim z rok temu i wydaje mi się, że pomieszczenie wewnętrzne ma wymiary ~4X5 metrów oraz wysokość ~3.
Będzie o tym zresztą niedługo (mam nadzieję) w pewnym opracowaniu. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
wiem że jest także bunkier(wysadzony) w lesie w starej miłosnej koło Warszawy. Postaram się zdobyć troche informacji o tym bunkrze i zrobić kilka fotek.

jeśli chodzi o jakieś potkania na temat schronów w Warszawie jestem chętny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze - gdyby ktoś chciał bardziej oficjalnie podchodzić po warszawskich pozostałościach między innymi to można dołączyć do nas ( tu gdzieś będzie odpowiedni wątek: http://www.werttrew.fora.pl/) Zresztą o elektroni też tam jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężko się dostać na teren elektrowni ale dla chcącego nic trudnego.
byłem wewnątrz tego bunkra i pod ziemia jest pomieszczenie 2x3 metry i drabinka do wieżyczki oraz drzwi i instalacja elektryczna.
jak by ktoś chciał tam jechać niech bardzo uważa na ochroniarzy i na czujniki ruchu które są na ścianie elektrowni

pozdro Matejaszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .
Nie wiem czy to pozostałości jakiegoś schronu ,ale na wszelki wypadek zamieszczam .
prawdopodobnie już nie istnieje (zdjęcia z listopada) a znajdował się w szpitalu wolskim .
pozdrawiam habs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Przedmoście Warszawa czyli Brueckenkopf Warschau, google i tutejsza wyszukiwarka na pewno wyrzuci Ci parę ciekawych linków. Są to schrony z I i II WŚ. Prawie wszystki rozwalone przez ruskich zwykle już po zdobyciu.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Starą Miłosną został jedynie cały mały bunkier po niemiecki na Zagórzu, reszta zniszczona przez kacapów. Jeden cały (raczej) jest w wiązownej tylko zasypany prawie całowicie, drugi obok wysadzony. Dwa całe nie zniszczone są na Dąbrówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Budowle te znajdują albo znajdowały się na terenie szpitala wolskiego zakaźnego w warszawie obok parkanu graniczącego z zajezdnią tramwajową widoczną w tle.
Obok stał pawilon był widoczny od ulicy wolskiej .
W tym miejscu będzie chyba stał nowy pawilon szpitalny .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie