Skocz do zawartości

Fant roku


Rekomendowane odpowiedzi

mój fant roku to stg i mp 38/42 w jednym odłku:> Stg wczoraj rozłozyłem i jestem dumny ze stanu w środku:> ale nie ma porównania do tego stg z zasobnika:> ale samemu wykopany wiec to najcenniejsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli wytypowanie swojego fanta roku, czyli to co na fotce, a nie jakiś ranking bo nie oto w tym chodzi, każdy ma swój system wartościowania... , dla mnie będzie to, dla kogoś coś innego. 2004 był niezły, a co będzie w tym roku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . Mi udało się wykopać Walther P 38 ( już na drugiej mojej wyprawie ) . na trzeciej Odznaka za krew w walce , srebna obrączka i dwie monety ze sfastygą , i teraz nie dawno dzięki naszej uroczej zimie rewolwer z 1916 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Bez wątpienia moim fantem roku jest ta opaska powstańcza. W grę wchodziła jeszcze wykopana pod Mławą skrzynia z amunicją w paczkach do CKM-u (1260 szt.) w stanie idealnym. Ale wygrała opaska. Ponieważ takie rzeczy trafjają sie bardzo rzadko. A skrzynek było o wielecej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tominew cały czas mnie zastanawia jedna rzecz. Czy własciciel opaski pamięta jak ją zakopywał? Pamięta i jest w stanie opisać tamten dzień i przebieg wydarzeń? To jest w tym najciekawsze dla mnie.

Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych kolegów!!!

Historia tej opaski i reszty przedmiotów jest bardzo ciekawa i nie dokońca jeszcze rozwiązana. Postaram sie wam naświetlić to co do tej pory sie dowiedziałem i wiem że informacje te są na 100% pewne. 704 pluton wchodził w skład batalionu ,,Znicz'' i liczył ok. 50 ludzi. Dowódcą plutonu był Tadeusz Gołębiewski i to właśnie z nim rozmawiałem.Poniżej umieszczam trochę historii na temat batalionu ,,Znicz''.

Dowódcą nowego formowanego batalionu został por. Bolesław Szymkiewicz nicz". Zorganizowany batalion nicza" wyruszył 6 września 1944 r. o godz. 19 z Choszczówki w składzie ok. 220 ludzi. Do Wierszy w Puszczy Kampinoskiej batalion dotarł po południu 8 września. Na noc został skierowany do miejscowości Truskawka. W następnych dniach batalion został zreorganizowany i włączony do struktur Grupy Kampinos przez podział na dwie kompanie oznaczone numerami 5 i 6. Kompanie składały się z trzech plutonów, tworzonych z trzech drużyn. Jako miejsce stacjonowania wyznaczono mu wieś Brzozówka.

Od Tadeusza Gołębiewskiego dowiedziałem sie że w rejonnie Choszczówki razem ze swym plutonem pobrali broń ze skrytek. W skrytkach mieli 3 pm Thompson, 2 steny,
1 Polska rusznica p-panc UR (którą nosili 2 radzieckich żołnierzy), karabiny mauser i mosin, i 2 Mg34. Co do opaski to prawdopodobnie zakopane zostały, ze wzgledu na to że część żołnierzy słabo uzbrojonych wypuscili do domów. Wiecej inforacji dowiem sie dopiero po spotkaniu i napewno podziele sie nimi z wami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie